Kyret a následné tehotenstvo

editaas
29. sep 2024

Ahojte dievčatá.
Čaká ma kyretáž kvôli MA v 10tt podľa MS bábo bolo velkostne cca 7tt.
Idem začiatkom októbra následne o dva týždne kontrola u svojho dr.
Viem aj od neho že čakať minimálne 3 mesiace, ja len že keby dr povedal že je všetko ok ( cítim, že moja psychika potrebuje aspoň tú snahu 😏 že čoskoro príde 👼 ) snáď ma chápete.
MS príde predpokladám prvá začiatkom novembra myslíte že keby je všetko ok môžme skúsiť keby je ovu v novembri ?
Je tu niektorá čo zostala skôr tehu ako 3 mesiace a bolo to ok?
Ešte doplním že prvé tehu bolo bez problémov.
Ďakujem vám.

ina2405
29. sep 2024

@editaas mne povedal doktor, že presne 8 týždňov po kyrete sa môžem snažiť. Aj som hneď otehotnela, ale nedopadlo to (ale ja som mala už aj vek a aj rozhodenú štítnu). Ty budeš v novembri ešte krátko po kyrete,riaď sa tým, čo ti povie lekár a určite je v novembri zavčasu. Lebo možno aj otehotnieš, ale krčok a aj výstelka maternice nemusí byť v stave, že bábo aj udržíš. Moc držím palce.

spanielka44
29. sep 2024

Ja som bola 9.1 na kyrete, 12.2 som mala prvú MS ale počkali sme si do mája radšej nech je všetko v poriadku … radšej pockat o mesiac, dva dlhšie ako prejsť si tým znova 😢 naozaj treba telu dopriať regeneráciu hlavne nech maternica má vystielku pre ďalšie babatko… nám sa podarilo v maji na prvý pokus a už som v 22 tyzdni… držím palce

karolina2121
29. sep 2024

@editaas mne sa podarilo 3 mesiace po kyrete otehotnieť. Ale začali sme už od prvej ms po kyrete. Gynekológ mi povedal ze ak je menštruácia po kyrete normálna tak nie je dôvod čakať. Držím palcev

arexka
29. sep 2024

Mi sme neriešili po zahojení z kyretu sme sa nechranili brala som to tak že telo samo vie kedy je pripravene na tehotenstvo a tretiu ms som nedostala zadarilo sa ale mala som namiesto nej špinenie čo som sa bala že s toho nič nebude ale bolo mala som aj lieky na udržanie a dopadlo to cele dobre mame teraz 4 mesačného chlapčeka 🩵🙂

linda5678
29. sep 2024

@editaas ahoj, ja som takto otehotnela v podstate druhy cyklus od kyretu. V nemocnici mlada lekarka presne toto aj doporucovala ze po prvej ms, cize uz sa asi ta teoria o 3a viac mesiacoch cakania meni. Zavisi ale aj od toho v akom stadiu (tyzdni tehotenstva). A sice mam este dlhu cestu pred sebou, zatial vyzera byt vsetko ok. Drzim palce 🤞

babydesire
30. sep 2024

@editaas ja som mala MA v 9tt, a kyret v prvy den 10tt. Prva aj druha ms boli na cas v 28 a 27den cyklu a tretia ms neprisla..cele tehu bolo v poriadku, rodila som vyvolavackou den po termine, chlapec 52cm a 3950g. Uz ma 8rokov a ma aj 6rocnu sestricku. Snazit sme sa zacali hned (my sme to tak citili, isli sme nato opatrne, telo bolo v poriadku, psychika uz tak nie). Zalezi na zotaveni po kyrete a ako sa obaja citite nielen fyzicky.

luciabasistova
30. sep 2024

@editaas ahoj tak ja som bola na kyret 10.6 a otehotnela som 2t po kyrete...určite to bolo neplánovane ale stalo sa...teraz som aktuálne v 16tt

okm221
30. sep 2024

My sa nechranime celú dobu po kyrete, aktuálne skm po prvej ms a chceme to skúsiť 🙂 nebudem určite čakať

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre