Krvný tehotenský test

vela02
17. jan 2023

Ahojte ženy. Chcem len vedieť názory žien, ktoré majú skúsenosti, tak poprosím bez osočovania a hlúpych komentov 🙂.
11.1.som mala ovulaciu. Samozrejme nemáme sex iba v deň ovulácie a taktiež nie “nútený”, takže mali sme aj dni predtým.
Včera som cítila jemné pichnutie v ľavom vaječníku párkrát, i keď by som veľmi chcela veriť, že sa jedna o uhniezdovanie, nepripisujem tomu žiadnu dôležitosť 🙂

K veci- objednala som si okrem digitálnych testov aj krvný. Tie, ktoré máte skúsenosť, kedy je pravdepodobnosť že mi už ukáže výsledok? Menzes mám dosť okolo 27.(+-1 deň).

Ide o to, že by som mala nastúpiť do novej prace, ale kvôli prípadnému tehotenstvu by som zostala v starej práci. Je to pre mňa dosť dôležité 🙈

Takže otázka znie- krvný test, kedy najskôr? 🙏🏽

Ďakujem krásne za všetky názory ❤️

rurutiax
17. jan 2023

@vela02 Veď určite na tom teste musí byť napísané, kedy si ho máš robiť.😅 A navyše uhniezďovanie necítiš, čiže to pichanie vôbec nesúvisí s uhniezďovaním.🙈

vela02
autor
17. jan 2023

@rurutiax ak si ty necítila uhniezdovanie, je to v poriadku 🙂 niektoré ženy cítia, to je tiež v poriadku.
Ja sa nepytam na to čo je napísané v príbalovom letáku, ale na reálne skúsenosti žien.

esmeronka
17. jan 2023

Mne ten krvny ukazal po 10 dňoch od ovulacie taku slabu čiarku

casillas28
17. jan 2023

@vela02 testovat sa treba v den MS alebo ked meska aby si predisla nejakemu biochemickemu nedajboze...krvy test si setra robila 12 dni od ovulacie a ukazal jej pozitivitu. Bohuzial MS prisla aj tak cize tolko 🙂

rurutiax
17. jan 2023

@vela02 Tak pýtala si sa kedy si ho máš čo najskôr urobiť a ja som ti slušne odpovedala. Tak asi to nie je napísané na príbalovom letáku len tak pre srandu králikov.😃

ninka99865
17. jan 2023

Ovulaciu si si odsledovala ty alebo kalendár? Ak ty a presne vieš že bola 11.1 tak na 11-12 dpo by som skúsila test 🙂

vela02
autor
17. jan 2023

@ninka99865 ja, podľa kalendára sa neriadim 🙂 ďakujem

vela02
autor
17. jan 2023

@esmeronka ďakujem 😘

vela02
autor
17. jan 2023

@casillas28 ďakujem za odpoved 🙂

vela02
autor
17. jan 2023

@rurutiax pýtala som sa žien, ktoré majú skúsenosť. Máš? Ak áno, tak odpovedaj k veci prosim. Ak nie, tak potom nerozumiem tvojej odpovedi 🤷🏽‍♀️

casillas28
17. jan 2023

@vela02 btw toto je nieco co by moj nazor ci nastupit do novej prace nemenilo.stale mozes robit do aspon 6-7 mesiaca a kedze teraz zamestnana si tak odrobenych 270 dni mas a tym padom aj narok na matersku nie;? 🙂 prve tri mesiace mozu aj tak dopadnut 50:50 a neda sa neustale tomu prisposobovat vsetko v zivote ...mozno to znie nepekne ale je to realita 🙂

vela02
autor
17. jan 2023

@casillas28 áno, len v novej práci by som išla platovo dole 😅 jediná výhoda že to mám bližšie

janetinka27
17. jan 2023

@vela02 ahoj a ty mas taku dlhu lutealnu fazu? 11. januara ovu a potom MS az 27. januara? to je uz hranicne, nemoze to byt uz +1, pretoze hranicna doba pre lutalnu fazu je 16 dni.
neviem, ci citit uhniezdovanie, ale to prebieha az v maternici, ktora nie je naboku. tak uvidis sama, neviem, my ked sme sa snazili, citila som vsetko, aj ovu, aj uhniezdovanie a nic z toho nebolo - len som sa prilis pozorovala. teraz sa tiez viac pozorujem a vkuse ma picha niekde, dnes som 7DC a uz by som prisahala, ze ma zabolela ovu, pritom viem, ze pride najskor za 10 dni. takze tazko povedat, skor je to bud-alebo.

simonkazga
17. jan 2023

Domáci krvný test mi ukázal jasné 2čiarky a tehotná som nebola. Čiže za mňa by som sa na to vôbec nespoliehala. To radšej skoč do labáku na certifikovaný odber 11-12dpo.

katuli3nocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vela02
autor
17. jan 2023

@simonkazga a kedy si ho robila?

vela02
autor
17. jan 2023

@katuli3nocka opäť nemám pocit že máš odpoved k danej otázke 😀

katuli3nocka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vela02
autor
17. jan 2023

@katuli3nocka ja som sa pýtala, kedy môžem najskôr použiť krvný test. Bože baby, ja neviem prečo máte zbytočne potrebu rýpať stále do každého… ak sa ti zdá otázka hlúpa- neodpovedaj.

simonkazga
17. jan 2023

@vela02 zo zásady som sa netestovala skôr ako 11dpo, takže to určite bolo +/- 11-12 dpo. No bolo to už dávno. Nebol to žiadny duch, realne čiarky a nič.

bejbs123
17. jan 2023

Ked to potrebujete vediet s istotou,nie je lepsie ist ako samoplatca teda na odber hcg? Mate aspon presny vysledok,moj nazor

dasenka2323
17. jan 2023

@rurutiax ahoj prepáč ja si spomínam a nebolo to tak dávno kedy si sa ty pýtala na pichanie v brusku s nádejou ze to niečo znamená, taktiež si sa pýtala na čiarku ci sa ti nesníva a to je tiež v letáku... Nikdy sa nezapajam do diskusií a útokov... Ale autorka opýtala na skúsenosti aj s vysvetlením prečo tu skúsenosť s termínom potrebuje vedieť a nemyslím si ze toto zbytočne komentovanie ešte aj so smile 🙈😅... Nie je na mieste...
Každá sme tu pre to isté... Prišli sme si po radu, pre povzbudenie, možno aj keď tu čiarku-ducha vidíme tak chceme ujistenie ci nám naozaj nesibe... Vieme ze musíme ešte počkať ale z takej radosti to chceme vykričať do celého sveta....
Dievčence neriešte blbosti... Ak sa ti zdá ta otázka naozaj hlúpa chod ďalej... Možno pre mňa je hlúpa ale pre autorku podstatná... Ci už na psychické povzbudenie alebo pre hocičo... A snáď sa z tej kopy báb nájde jedna co ma skúsenosť...
@rurutiax užívaj si 🤰🏼 tešila som sa od začiatku s tebou a nezabúdaj ze každá z nás tu potrebovala radu..ci ty, ja, ona.. A toto nieje mierene len ta teba ale na všetky komentáre ktoré nedajú odpoveď a sú zbytočné

dasenka2323
17. jan 2023

Odporúčam krvny test bud ako samoplatca alebo u gyn. Ak sa ti jedna ze sa chceš rozhodovať pre novú prácu... To máš istotu hcg... Krvny test na doma je drahší ako odber samoplatca

mysiacik28
17. jan 2023

@rurutiax ale no. Ja som uhniezdovanie citila pri prvom. A pri druhom som pri uhniezdeni zakrvacala. Nie je vsetko podla teba 🙂

vela02
autor
17. jan 2023

@dasenka2323 ach… viac ľudí ako si ty! Ďakujem krásne 🙏🏽❤️

mysiacik28
17. jan 2023

@vela02 ja som si nerobila krvny ale normalny a ciarky som mala na 10 dpo 🙂

rurutiax
17. jan 2023

@dasenka2323 Prepáč, ale s niekým si ma určite mýliš. 🙂 nikdy v živote som sa nepýtala, že ma pichá v podbrušku s nádejou či je to tehotenstvo. 😉 nikdy som sem nepostovala testy, lebo som neplodná a testy som sem dávala až vtedy keď som si bola istá, že som ozaj tehotná, keďže som po ivf. Neviem načo ten dlhý komentár, autorka sa pýtala kedy je najlepšie urobiť test a ja som jej slušne napísala, že je to v príbalovom letáku (logicky) tak hádam si ho nebude robiť skôr. A aký útok? Nikde ju neosočujem ani neurážam a ani nenadávam, iba som jej dala úplne logickú odpoveď.😉 Takže si nabudúce ten dlhý nepravdivý komentár odpusti.

vela02
autor
17. jan 2023

@rurutiax tak prečo je tu potom milión diskusii, kde si ženy robili testy skôr, ako bolo napísané v pribalovom letáku s otázkami či vidíme ducha?
Vyprosujem si tvoje “logické” komentáre, ktoré sú úplne nepodstatné. Ja nie som tvoj pes, tak si ty odpusti tento výsmech. Do 10 ešte narátať viem, dokonca aj viem, že existuje príbalový letáčik. Ak si neporozumela otázke- čítaj dookola, kým pochopíš.
Chcela som sa s tebou baviť pekne, ale očividne sa to nevypláca

vela02
autor
17. jan 2023

@mysiacik28 ďakujem 😊 toto čakanie ma zabíja… viem že polroka snaženia je pre niekoho nič, no pre moju psychiku to je už veľa 😩.. tak snáď..✊🏽🍀❤️🙏🏽

mysiacik28
17. jan 2023

@vela02 uplne ta chapem 🙂 zeny ktore ti tu pisu nieco ine si proste nevsimaj 🙂 ja som si napriklad kupila mamatest a ciarka sa mi ukazala az po limite. Vacsina by ma zrusila, ze je to negativny test. No ale nebol ;) vyslo nam to na 4ty krat. Skus si kupit aj viac testov a testuj kazdy den 🙂 drzim palce

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre