Kedy si mám urobiť tehotenský test?

lindia234
14. nov 2022

Ahojte baby chcela by som sa vás opýtať veľmi by som chcela mať bábätko s priateľom sa Oto snažíme aj keď mám ovuláciu
Za 10dni mi má prísť menzes už pred dvoma dňami by bolo večer zle aj má to počas spánku zobudilo ... Ale rozdichala som to točí sa mi aj hlava keď si ľahnem aj má pichá na ľavej strane vaječníka test som si robila je negatívny keby by som si mohla urobiť ďalší test alebo mám počať na menzes? Ďakujem za odpovede 🙂

andrea_r016
14. nov 2022

počkaj na ms....takto skoro ti žiadny test neukáže

monismie
14. nov 2022

jednoznacne by som este pockala, zbytocne je teraz si robit test, este je skoro🙂

lindia234
autor
14. nov 2022

Ďakujem za odpoveď tak teda počkám do ms ... Veľmi by som chcela vedieť čo vám pomohlo k oťehoteniu? Ja som čítala že vraj praslička voľná čaj pomáha čo myslíte je to pravda ?

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindia234
autor
14. nov 2022

@elizabet173 mám stiahnutý menštruačný kalendár posledný menzes som mala koncom októbra 27.10 podľa kalendára som mala mať ovuláciu 4 novembra s priateľom sa snažíme o bábätko styk sme mali každý druhý deň ovulácie... Bolo mi aj zle ale to len večer točenie hlavy no test ukázal negatívny... Čo by mi mohlo pomôcť k oťehoteniu? Ďakujem

kitycat
14. nov 2022

@lindia234 mozes si to aj vsugerovat, pockaj kym ti aspon nemeska..

andrea_82
14. nov 2022

ak si mala poslednú menštruáciu 27.10., nie je ovulácia 4.11. nejako skoro? Veď to je len 9. deň cyklu. Mala si aj iné príznaky ovulácie alebo sa držíš len aplikácie? Lebo tá ti môže napísať hocičo, neznamená to, že si ju naozaj mala. Určite by som s testom počkala minimálne do dátumu očakávanej menštruácie.

domka222
14. nov 2022

@lindia234 na aplikáciu sa vôbec nemôžeš spoliehať. Podľa dĺžky menštruačného cyklu, len približne vyhodnotí kedy by mohla byť ovulácia

januska12323
14. nov 2022

To čo ťa pichalo bola zrejme ovulácia, ak máš 10 dní do MS tak len niekedy teraz by sa to ukladalo do maternice. Až potom sa začne vylučovať hormón, z ktorého sa dá zistiť z testu tehotenstvo.
Aplikáciou sa môžeš riadiť len približne, ona nevie či ovuláciu naozaj máš, to si musíš odsledovať sama.

nika_val
14. nov 2022

Na aplkiaciu sa nikdy nespoliehaj.. ako ma aplikacia vediet kedy máš ty ovulaviu? 🤷‍♀️
To je iba odhad kedy by asi mohla byť ale nie pravidlo že vtedy ju máš..
To že sa ti točí hlava a bolo ti zle si len vsugerovavaš lebo na priznaky je hrozne skoro..
Takže čakaj do ms pekne a potom testuj..
A ak nahodou sa nepodarilo tento mesiac tak další cyklus bud meraj bazalnu teplotu alebo rob ovulačne testy lebo len to ti povie kedy maš mat ovulaciu a nie nejaka aplikacia

ajko2011
14. nov 2022

Ja som robila test, keď meškali 3 dni 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lindia234
autor
15. nov 2022

Ďakujem sa radí určite si od nich zoberiem príklad 🙂 no podľa toho ako v kalendári mam že mám ovu tak aj také príznaky pichanie na ľavej strane potom výtok priesvitný vodavi... Budem si urobiť ovu testy s priateľom sa snažíme tak dúfam že to príde strašne by sme boli šťastný 🙄 ďakujem baby ste zlaté ❤️

lindia234
autor
15. nov 2022

Ešte jedna otazočka 🙂kedy má žena príznaky? Keď vám mešká ms alebo pred ms ?

nika_val
15. nov 2022

@lindia234 ja som mala až asi 14dni meškania prve priznaky ako unava, začali mi vadit pachy a postupne sa pridalo napínanie
Vždy ked som si myslela pred meškaním ms že mam priznaky (tiež ma napinalo pri roznych pachoch, bola som unavenejšia, nafuknuta) tak nakoniec to boli len pseudo priznaky len si to vsugerovala lebo som si už podvedome myslela že ten dany mesiac to vyšlo.. akonahle prišla ms všetky "priznaky" sa hned vyparili..

ankare
15. nov 2022

@lindia234 ak nepríde menzes, sprav si test

kvecinka321
15. nov 2022

Tehotenské príznaky nastanú až s prudkým stúpaním HCG takže až keď ti test potvrdí tehotenstvo. Máloktorá žena cíti že je tehotná ešte pred testom.. ak chceš vedieť kedy máš ovulaciu, treba si začať sledovať bazalnu teplotu a robiť grafy. Ak plánujete tehotenstvo určite už teraz si nasadí kyselinu listovú, preukázateľne znižuje riziko vrodených chýb. Sú rôzne doplnky stravy na podporu tehotenstva, mne osobne pomohla vcelia materská kašička ale je to individuálne. Na internete je kopec tipov od čajov a vitamínov.

zuzsat
16. nov 2022

@lindia234 ja som mala priznaky uz na 6 den po sexe... 6,7,8 den mi rano bolo nevolno.negrcala som ale bolo mi zle a tak som si povedala ze na 10den si urobim test. Bol tam mini pidi duch..som v 30tt uz.
Ja som mala nejake priznaky vzdy na 6den po sexe...
Pri prvej to bol silny krc asi 20minutovy a tiez na 10den mini pidi duch.
Potom som na 6den mala jednorazove spinenie na papieri a na 10den mini pidi duch ale skoncilo to vyvolanym potratom 8+4 lebo sa nevyvinulo embryo, bol len prazdny gestacny vak, vola sa to anembryomola.
Ja mavam cyklus cca 33dnovy takze testy robene cca 7dni pred ms

lindia234
autor
16. nov 2022

@zuzsat och to mi je ľúto 🙈 mi sa s priateľom snažíme stále keď mám ovu.. a viem to aj podľa toho keď má pichá vo vajíčkoch najviac na ľavej strane a + výtok vodavi..
Dúfam že sa nám podarí. Menzes mám dostať 23.11. bolia ma aj prsia ale nie až tak extra ale cítim ako má pichá aj bradavky sú citlivé ale možno že to súvisí stým že budem mať ms no uvidíme počkám do ms

domka222
16. nov 2022

@lindia234 pichá ťa vo vajíčkoch? Hádam vaječníkoch

lindia234
autor
16. nov 2022

@domka222 😂 no ospravedlňujem sa, áno myslela som vaječníkoch každý urobí chybu 💁

zuzsat
16. nov 2022

@lindia234 nemusi ta nic mrziet. O 4mesiace sa nam podarilo a som v 30tt. 😁 No napr. My sme mali tutu mutu dva dni pred ovu...asi preto to je aj baba a nie chalan 🤣
Teda na 14dc sme sa mojkali a na 16,17 som mala pichanie ako vzdy.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre