Kedy si mám urobiť tehotenský test?

dia001
6. sep 2013

Ahojte, prosím poraďte mi, mám ešte cca 10 dní do menštruácie, pohlavný styk sme s partnerom mali pred 8 dňami, je možné testom preukázať tehotenstvo??Mám bolesti v podbrušku, som stále nafúknutá aj som pribrala.
Za odpovede ďakujem!!!!

linda20111
6. sep 2013

@dia001 podla mna ti test este nic neukaze.. mne meskal menzes dva dni urobila som test a bol negativny. az po tyzdnovom meskani mi ukazal dve ciarky

dia001
autor
6. sep 2013

jaj linda tak ti sa už máš!!!!! toto čakanie je najhoršie, všade som sa dočítala, že po 5-6 dňoch sa môžu robiť testy, ale som si myslela, že už po pohlavnom styku a nie po meškaní menštruácie.
Ďakujem pekne za príspevok

sashabb
6. sep 2013

@dia001 pred 8 dňami ste mali sex a ty už priberaš? fuha ... to ale zrejme nebude tehotenstvom 😝 vieš si predstaviť ako by si vyzerala napr. v 30tt? Zrejme si tieto príznaky len nahováraš, všetko je to o psychike

dia001
autor
6. sep 2013

ja si tiež myslím, že je to len moja psychika!:(
kedy najskôr zistím, či som fakt tehotná??????Každý hovorí niečo iné

rybka1985
6. sep 2013

ja som urobila test na 24DC a ukazal mi dve // aj ked druha bola slabucka ale postupne silnela ale myslim ze je este skoro robit test lebo ti moze vyjst negat a mozes byt tehotna,a budes sa len zbytocne stresovat...pockaj par dni este a uvidis... a to priberanie...co ja viem,po 8 dnoch si este nemala s coho pribrat, ved to je este len zopar buniek 🙂 v kazdom pripade drzim palce nech tam najdes vytuzene //

dia001
autor
6. sep 2013

ĎAKUJEM PEKNE!!!!!!!! 😲

linda20111
6. sep 2013

@dia001 cakanie je zle ale aj to ked test ukaze len jednu ciarku... ako mne vtedy a v skutocnosti som uz bola tehotna.. bola som z toho strasne smutna. ale tak ako som napisala, po tyzdni meskania som urobila druhy test a boli ciarky dve 🙂 takze mas cas, nebud velmi nedockava ako som ja bola 🙂 🙂 zatial rob ine veci, aby si na to stale nemyslela a potom uvidis ze sa podari 🙂 drzim ti palce

nikushka12
6. sep 2013

Ahojte dievcata ... Tiez sa pridavam k tym nedockavym 😝 dnes som 28 DC asi 12 DPO a uz som nevydrzala a rano testovala. Testik vsak snehobiely ☹ tak cakame dalej....ale velmi dufam, ze to vyslo....

anjelik2509
6. sep 2013

@dia001 viem, že je to ťažké, ale skús počkať aspoň do dňa, keď máš dostať ms...Ja som si teraz, ako som mala dostať ms robila test a vyšiel negatívne, dva paličky boli až po dvoch dňoch..Ono je tam veľa faktorov, čo vplývajú na oplodnenie a uhniezdenie vajíčka...
A to priberanie...Priberať začneš až nejak v 5-6 mesiaci, na začiatku môžeš aj opačne-schudnúť..Nafúknutie nijak nesúvisí s tehotenstvom a bolesti v podbrušku môžu signalizovať aj blížiacu sa ms 😕 Skôr to vidím na tú ms, celkové príznaky..
Ale držím palec, nech si tam tie dve // nájdeš 😉

linddi
6. sep 2013

@dia001 tak skoro Ti test ešte nemôže ukázať. Z vlastnej skúsenosti: nikdy netestuj skôr ako Ti bude MS meškať 😉 Viac ako dva roky sme sa snažili o baby a vždy som netrpezlivo testovala ako o dušu... samozrejme, test negatívny a ja sklamaná... až som sa na všetko vykašľala a // (testovala som až keď mi MS meškala 3 dni a paličky boli nádherné pri 25-kovom teste) 😵
Ale držím palce 🙂
a o tých príznakoch: ja som ich mala vždy a tento mesiac ani jeden a som v tom...

alienka000
6. sep 2013

@dia001 ak mas ukazkovy cyklus, tak si cca 4 dni po ovulacii - DPO a vajicko sa este ani neuhniezduje. Este ti ani nestupa hladina HCG velmi rychlo, takze priznaky si skor nahovaras. A pribratie asi nie je nasledok tehotenstva, nie je zakonite, ze hned zacnes priberat... Niektorym zenam brusko rastie az od 12tt 😉
Skus sa otestovat tak den-dva pred MS, snad uvidis ducha. Ak nie, tak tiez nestresuj, niektorym zenam ukazuje az po viac dnoch meskania. Ja som mala 1 den po meskani silne ciarky, ale kazda to ma ine 😉

adazdca
6. sep 2013

nestresuj... 🙂 test ti stačí urobiť až ked bude meškať cca týžden menštruácia.. A ked budeš na to stále myslieť, tak potom sa môže stať, že ani menzes nepríde načas... a nemusíš byť vôbec tehotná... To nafúknutie a bolesti v podbrušku vôbec nemusia súvisieť s tehu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre