Kedy robiť najskôr tehotenský test? Reálne skúsenosti

4. aug 2020

Ahojte baby, viem, že je tu kopec diskusií, kde naháňajú duchov na testoch, chcela by som však poprosiť Vaše reálne skúsenosti s tehot.testami.
Kedy najskôr po styku Vám vyšiel tehotenský test pozitívny? Je mi jasné, že najistejší výsledok je v čase očakávej menštruácie, ale aj tak.
Ste tu niektorá, ktorá mala pozitívny test napr.7 - 10 dní po styku?
Reálne skúsenosti potešia.

hettinka
4. aug 2020

Ja som si vzdá robila až keď som nedostala ms na termín, teda v 1. deň meškania. Ak som tehotna bola, výsledok už bol jasne vidno, žiadni duchovia.

zuzka251
4. aug 2020

slabý duch na 12. deň po styku, o 3 dni uz jasne bejby. ale ja som mala velmi vysoke hodnoty hcg

ivkazba
4. aug 2020

Nejde ani tak o styk, ako o to, kedy sa vajíčko oplodnilo a to môže byť aj 1-2 dni po styku. Keď sa vajíčko oplodní, trvá priemerne 5-10 dní, kým sa uhniezdni v maternici. Až vtedy je v moči prítomný HCG a teda vtedy je možné urobiť už test. Skôr ti nemá test čo ukázať, pretože oplodnené vajíčko ktoré ešte len putuje do maternice neukáže na teste nič. Takže môže to byť 6 dní po styku ale aj 12 deň po ňom.

lucilaines
4. aug 2020

Viem kedy som otehotnela obidvakrat a testy mi vysli jasne pozitivne vzdy uz na ten 9-10 den po styku. Slaba ciarka, ale ziadny duch, co by som musela lupou hladat. Ale je to velmi individualne.

autor
4. aug 2020

@ivkazba Ja samozrejme teóriu ovládam. Je mi úplne jasné, že nikto s istotou nevie povedať, kedy sa oplodnilo vajíčko. Preto som bola zvedavá, aké reálne kúsenosti majú maminky odtiaľto. Som si samozrejme vedomá, že keď si napr. na 7. deň po styku spravím test, môže byť negatívny, a o ďalší týždeň už pozitívny...preto ma zaujímali reálne skúsenosti, že kedy má zmysel najskôr skúšať test. A viem, že u mňa nemusí platiť to isté, ako u inej ženy 😉

lucinkab
4. aug 2020

Obe tehu 9dni od ovu teda 2dni pred planovanou menstruqciou mi vzdy ukaxala digi clearblue... No mam aj kamosku ktorej tak pomaly stupalo hcg ze jej ukazalo digi az 12dni od ovu v den mrchy ale ine testy nie digitalne az ked mala dostat dalsiu mrchu

s_a
4. aug 2020

keď nechceš naháňať duchov, testuj až keď ti bude meškať ms.. skôr ti môže ukázať, ale aj nemusí.... mne pri prvom, ktoré nakoniec skončilo ako MA, ukázalo ledva pár dní po meškaní a pri druhom tehotenstve 3 dni pred (nepravidelnou) ms

lucinka1988
4. aug 2020

10DPO mi test ukázal ducha, mávala som nepravidelnú ms, takze som nikdy nevedela, kedy ju mám dostať..

ajka0207
4. aug 2020

Ak nechceš "naháňať duchov" tak počkaj do menzesu. Mne vyšiel pozitívny v oboch prípadoch az na tretí deň meškania

ivka27101
4. aug 2020

Ja som na 12.den videla slabú čiarku 🙂

nina004
4. aug 2020

Mne na 10 deň ukázal tehu 1-2 týždne digitálny test. Možno by som na obyč teste videla niečo aj o deň skôr 🤷

vilma7
4. aug 2020

Ja som si test robila tiež až keď meškal menzes, neoháňala som žiadnych duchov a tam už boli čiarky jasné a viditeľné. Tých pár dní predsa vládze clovek vydržať, alebo?

misinka0611
4. aug 2020

Digitálny ClearBlue podľa toho čo píše ukáže už na 4 deň pred ocakavanou menstruaciou. Kazdopadne je to len 50 na 50 ďalšie dni sa to percento zvyšuje a deň pred menstruaciou by ti už mal na vyše 90 percent ukázat. Vsetko je však relatívne a každému to HCG stúpa inym tempom. Podľa mna testovať sa 7-10 dni po styku je velmi skoro...

autor
4. aug 2020

Dievčatá, ďakujem všetkým za príspevky, ste super 😉

asia83
4. aug 2020

Bola som proti testom, pri dcére som si ho nerobila, mala som jasné príznaky pár dní po styku. No pri synovi nie, navyše som nechcela ísť hneď ku doktorke vzhľadom na predchádzajúci spontánny potrat, tak som si urobila test. Cca 11dní po styku ani náznak druhej čiarky. O sedem dní neskôr, to mi dva dni meškala menštruácia, som už mala krásne silnú druhú čiarku.

sense
4. aug 2020

Ak nechces nahanat duchov pockaj na den ms.... ja som testovala az dalsi den potom.co.mala ms prist...

alikal
4. aug 2020

ja som mala jasne pozitivny 10dni po ovulacii. robila som si ho tak skoro len preto lebo uz ma napinalo. neskor som z krvneho testu zistila ze mam ale dost vysoke hcg, vacsine zien tak skoro neukaze nic. kamoske vysiel prvy pozitivny az na den ms.

1sandricka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bambuslienka
4. aug 2020

10 DPO vecer slaba ciarka, 11 DPO rano jasne viditelna 🙂

miskamichalka
4. aug 2020

U mna 4 dni pred ocakavanou MS a dost viditelna druha ciarka 🙂

veronika1234512345
4. aug 2020

Vždy som si robila na 10dpo alebo 12dpo a neviem jak skoro a furt zbytočne.
Vykaslala som sa nato. Urobila som si naposledy test na 3 deň meškania aj to mi na druhý deň meškania prišlo zle a na 3tí som pri pití kávy sa tiež zle nejak cítila.
A bol test krásne pozitívny.

lulinkw
25. sep 2020

Ahojte baby, mám 9dni po ovulacii a 12dni po nechranom sexe, veľmi túžim mať babo urobila som si dnes test,veľmi by som bola rada keby sa k tomu vyjadrili skusene baby čo si tymto už prešli. Ďakujem ❤

terina25
25. sep 2020

@lulinkw negativny. A podla mna aj skoro testujes. Testuj, ked ti budu meskat

lulinkw
25. sep 2020

@terina25 jej si milá ďakujem za taku rýchlu odpoveď. To si každý deň hovorím že musím počkať až kym mi bude mešká ms ale nedá mi to :( veľmi túžim po tej druhej ciarke

misinka0611
25. sep 2020

@lulinkw Testuj keď ti bude meškať.. nechapem testovanie 9 den po ovulácii.

lulinkw
25. sep 2020

@misinka0611 no takto sex som mala 13sep a ovulaciu 16sep a ms mám dostať 5oktobra.
( dúfam že mi to vide už dlho sa o to snažíme) :(
Som nedockava asi preto mi aj hrabe že tak skoro aj testujem

veronikaszabova
25. sep 2020

@lulinkw zbytocne vyhadzujes € za testy tak.skoro.
Btw, aj ked spermie preziju dlhsie, moc by som sa na to nespoliehala, ked bol sex 3 dni pred OVU

brunettka89
25. sep 2020

Mne ukázal slabú čiarku na 12 deň od styku. A 2 dní pred MS

lulinkw
25. sep 2020

@brunettka89 no porada tiež by som to tak chcela mať ale každá žena je ina. Ináč gratulujem 🙂

lulinkw
25. sep 2020

@veronikaszabova takže šanca je nulova :/ Čo už no možno ti vide druhý krát.. dik za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre