Kedy odobrať ranný moč?

3. sep 2023

Ahojte, prepáčte za divnú otázku. V stredu mám vstupnú prehliadku do práce a mám doniesť ranný moč. Lenže problém je, že budem cestovať asi 7 hodín. Takže časové rozpätie medzi mojím vstávaním a prehliadku bude asi 10,5 hodiny. No lenže za taký čas sa samozrejme moč zmení. Takže jedine mi ostáva si tú vzorku moču odobrať niekde mimo domu... Lenže ja si neviem predstaviť, že si to budem odoberať niekde na verejných záchodoch alebo na wc vo vlaku 🙈 čo by ste mi poradili? Či asi mi nič iné nezostáva že. Máte s tým niekto skúsenosti?

petamich
3. sep 2023

bezne si clovek odobera moc napr. u lekara alebo
v poliklinike/nemocnici a teda mne osobne sa tam velky rozdiel v porovnani s verejnymi toaletami nezda 🙂 si ho teda odober az v cakarni u lekara ak lekar je s tym okej, kedze zvycajne chcu prvy ranny moc

lucia851
3. sep 2023

Prečo si to dala do témy som tehotná?

autor
3. sep 2023

@lucia851 to nie ja, to admini 😅 ja som to nedala do žiadnej témy

autor
3. sep 2023

@petamich asi tam budem musieť zavolať, že čo teda mám robiť

rezanka73
3. sep 2023

Ranný moč sa berie ráno aby bol ranný. Má to svoj dôvod prečo chcú ten ranný... Nie je podstatné ako dlho stojí

anavixy
3. sep 2023

10,5 h? To mas o kolkej tu prehliadku?
Ak to bude len vysetrenie papierikom (to by mal byt moc max 4h stary, idealne do 2), pri odbere do labaku (nie kultivacia) max 2h. Samozrejme nie vsade a vzdy sa to dodrzuje, vysledky skreslene mozu byt, ale teda uprimne, pokial si zdrava (chodis na preventivky) a ide o rutinnu vstupnu prehliadku pre zamestnavatela, tak by som to az tak neriesila…
Kazdopadne odobrat si vzorku mocu na verejnych zachodoch si viem normalne predstavit, cele tehotenstvo som to robila v praci 😄 je to samozrejme velmi neprakticke a odporucam sa vyzliect a hlavne sa nezabudni umyt…
Ranny moc sa odporuca, pretoze je najviac koncentrovany (co samozrejme plati za predpokladu, ze nechodis v noci mocit), ale nie je jedno ako dlho stoji.
No vravim, ja by som to az tak neriesila, radsej by som dala cerstvy poobedny.

autor
3. sep 2023

@anavixy prehliadku mám o druhej. Okolo 4 budem vstávať. Áno, mala by to byť obyčajná vstupná prehliadka, žiadne špeciálne vyšetrenie

nelca0510
3. sep 2023

Ja som niekde čítala,že moc sa po 2 hodinách znehodnotí. Keď viem,že bude veľký rozdiel medzi odoberaním ranného moču a poradnou (píšem ako tehotná),tak odoberam neskôr.

ja_mama
3. sep 2023

Ja by som to tiez na obyc vstupnej prehliadke neriesila. Urcite je lepsie odobrat cerstvy ako 10 hodinovy. Keby to bolo take dolezite doniest naozaj ranny, tak by ti ani dr podla mna nedala termin az na 14 ale hned rano.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre