Kedy mám navštíviť gynekológa na potvrdenie tehotenstva?

nikusook
5. máj 2021

Dobrý deň. Písala som do fóra už 2 príspevky o testoch ktoré som robila ci sú pozitívne nakoniec som si urobila aj clear blue a chcela by som sa opýtať kedy je najlepšie ísť za svojím gynekológom? Clear blue mi napísal termín počatia 1-2t. (nechránený styk sme mali 16.4).ďakujem

jaskolka
5. máj 2021

Zavolaj, povedz ze si mala pozitívne testy, a sestrička ta podľa poslednej menstruacie objedná

nafka0483
5. máj 2021

@nikusook Presne ako pise @jaskolka sestricka sa spyta na poslednu menstruaciu a podla toho ta objedna. Su lekari, ktori objednaju pocas prebiehajuceho 6teho tyzdna, aj taki co cakaju az na 8-9. tyzden a skor neojednavaju.

marci77
5. máj 2021

ano, netreba sa nejako extra ponahlat pokym nemate nejake tazkosti .....mna objednali tak na 6tyzden na krv ......a potom az v 10tt bol prvy ultrazvuk
gynekolog tam dovtedy vela nevidi ......iba vam moze potvrdit, ci tam vidi vak a potom, ci uz bije srdiecko

nafka0483
5. máj 2021

Na druhej strane... moja lekarka objednava od prebiehajuceho 6teho tyzdna kvoli tomu, aby mohla vylucit mimomaternicove tehotenstvo a to je dost dolezite - cakat do 10. tyzdna moze byt velmi rizikove.
Cize jasne, ze este neuvidi bit srdiecko, ale vidi dutinku v maternici, vidi zltkovy vak a vie potvrdit, ze sa tam nieco crta a ze je to v maternici.

silvusias
5. máj 2021

Najlepšie je zavolať priamo lekárovi a sestrička ťa objedná 🙂

thoughtfulweirdo
5. máj 2021

U môjho sa neobjednáva, pri prvom som bola v 9.tt, pri druhom skôr kvôli krvácaniu, inak by som šla až tak okolo 10tt.

nikusook
autor
5. máj 2021

@silvusias snažím sa dovolať ale môj lekár robí len vo štvrtky. Každý deň sa v tej ambulancii striedajú gynekológovia. Chystám sa však koncom mesiaca meniť lekára

nikusook
autor
5. máj 2021

Posledný menzes mi začal 1.4

nikusook
autor
5. máj 2021

@jaskolka posledný menzes začal 1.4

nafka0483
5. máj 2021

@nikusook Ved zavolaj zajtra 🙂 nic nezmeskas

silvusias
5. máj 2021

@nikusook to či zavoláš dnes alebo zajtra je už jedno nie, pokiaľ ti nevyhovuuje, treba ho vymeniť to je jasné 🙂

hettinka
5. máj 2021

@nikusook ja som šla v 10. týždni pri prvej a v 8. týždni pri druhom. To už aj niečo vidia.

Medzitým som mala 2 biochemické s to som letela hneď, keď dom mala pozitívny test a krvácanie.

marianna_peskova
5. máj 2021

Stačí v ôsmom/deviatom týždni tehotenstva.

anna_maria1
5. máj 2021

@nikusook treba zavolaj gynekologovi a povedat mu, kedy si mala poslednu menstruaciu a oni ti podla toho povedia kedy tam mas ist.

karinaaaa
5. máj 2021

@nikusook mne všetci vraveli ze mam ist až ked mi bude meškať 2 týždne ze skôr je zbytočné

diaalex
5. máj 2021

@nikusook ja som v oboch tehu bola v 9tt+2, takze v prebiehajúcom 10tt

simik7192
6. máj 2021

@nikusook je to fakt asi náhoda, ja som mala tiež poslednú ms 1.aprila ale ovu som mala neskôr až 20. A tiež mi test ukázal že som 1-2 týždne čiže 4-5tt a chcem ísť tiež za lekárom ale pôjdem asi až tak okolo toho 20.5

nikusook
autor
7. máj 2021

@simik7192 no to je ale náhoda😉ja mam ísť teraz štvrtok 😉

simik7192
7. máj 2021

@nikusook a nejdeš veľmi skoro?

bublanina1
7. máj 2021

@nikusook v tomto týždni neuvidí veľa..Max gest.vak

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre