Kedy je najlepšie spraviť si tehotenský test?

hope24
19. júl 2024

Ahojte, chcela by som sa poradiť. Kedy je najlepšie spraviť si tehotenský test?? Počas menštruácie sa stal styk ( 2 deň menštruácie), bojím sa… používam už niekoľko rokov antikoncepciu( krúžok) ale keďže som mala menzes, tak som ho samozrejme nemala. Momentálne sa bojím a chcela by som si byť istá, keďže čakanie na ďalšiu menštruáciu ma asi privedie do šialenstva. Vopred ďakujem 🙂

snehulak77
19. júl 2024

Ahoj. Počas používania antikoncepcie si chránená, a to aj počas týždenného vysadenia krúžku, takže sa nemusíš obávať 😊

belllinka
19. júl 2024

HAK ta chrani stale, aj cez 7-dnovu prestavku, tak nestresuj. Urcite sa o tom docitas aj v navode

beata_k
19. júl 2024

@hope24 Uff, tak to je uz aka nevedomost podstaty antikoncepcie.

hope24
autor
19. júl 2024

@snehulak77 ahoj, ďakujem za odpoveď 🙂 práveže som čítala leták a tam píšu, že len pár hod.. ževraj 🥺🤷🏻‍♀️ v piatok večer som si ho vytiahla a v sobotu večer sa to stalo … tak som dosť v strese, či ma chránila ešte.

snehulak77
19. júl 2024

@hope24 aky krúžok máš? Nuvaring?

hope24
autor
19. júl 2024

@snehulak77 ornibel … teraz sa mi spustili skôr, zle som si to vypočítala a nevybrala som si ho .. vačšinou si ho vyberiem a dostanem tak za 2-3 dni .. teraz som si ho vybrala ako som mala trošku špinenie ten piatok večer.

snehulak77
19. júl 2024

@hope24 takto: ak máš krúžok, a vypadol by ti a bol by mimo tvojho tela viac ako 3 hodiny, už nie si chránená. Ale to sa myslí v období 1-3.tyzdna. počas 4tyzdna sa má vybrať, a vtedy si plne chránená. Takže aj počas menštruácie si chránená. Ak si si zabudla vybrať krúžok, tak v letáku je toto: Ak ste si ponechali svoj krúžok medzi 3. a 4. týždňom, ešte vždy vás chráni pred otehotnením. Majte pravidelné týždňové obdobie bez krúžku a následne si zaveďte nový krúžok.
Nemusíš sa obávať otehotnenia, ak si si ho nevybrala skôr ako prešli 3 týždne a neskôr ako prešli 4 týždne.

hope24
autor
19. júl 2024

@snehulak77 ďakujem krásne, my sme boli preč, takže krúžok som si vtedy dala o pár dni neskor.. počítala som to a mala som ho v sebe 18 dni .. presne tie 3 dni mi chýbali, čo som bola preč a preto prišli tak, ako mali .. takže som mala iba 18 dní v sebe :(

snehulak77
19. júl 2024

@hope24 asi som sa stratila. Nezaviedla si si krúžok v deň, keď si mala? Zaviedla si ho o 3 dní neskôr? A vybrala si si ho normálne, kedy by si mala podľa tej starej schémy?

hope24
autor
19. júl 2024

@snehulak77 áno, zaviedla som si ho o 3 dni neskôr, ako som mala, ale vytiahla som ho, ked som v piatok minulý týždeň už začala krvácať.

snehulak77
19. júl 2024

@hope24 no ak si ho vytiahla skôr, tak v letáku je, že za 7 dni si zaved nový. Skôr by som sa bála, že si mohla byť tehotná z toho začiatku, ak si mala styk. Lebo tam si nebola chránená, keďže si si ho dala neskôr. V každom prípade, ak by si bola tehotná z tej doby, test ti už ukáže. Ak sa bojíš teraz, tak najskôr 10 dní po styku, ale to ti môže ukázať len takú jemnú čiarku, ak by si bola tehotná. Najlepšie počkať do ďalšieho cyklu alebo aspoň tých 14 dní od styku

hope24
autor
20. júl 2024

@snehulak77 dobre ráno, tak dnes som si robila test a je negatívny, takže tehotná z minula nie som 🙏🏻

snehulak77
20. júl 2024

@hope24 super, tak počkaj pár dní a uvidíš, či z tohto niečo bude. Ak nie, tak nezabudni, že môžeš mať teraz aj trošku pohnutý cyklus, možno spinenie kvôli tomu, že si si zmenila dávkovanie 🙂

hope24
autor
27. júl 2024

@snehulak77 dobre ráno, tak dnes ráno som si robila test je to 14 dní od styku, test cistlivosť 10mlU/ml a bol negatívny ani žiaden “duch” , krásne čistý.

martul
27. júl 2024

@hope24 založ ešte tretiu tému, nech je sranda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre