Kedy je dobré urobiť si tehotenský test?

natally_
22. apr 2022

Dobrý deň chcela by som sa spýtať môžem si spraviť tehotenský test po menzese keď viem že sa snažíme a prichádza mi vždy skôr menzes než predtým chodil presne na čas.? A kedy je dobré si robiť tehotenský test? Viem že pred menzesom ale ako keď mi majú prisť a potom ma prekvapia a prídu skôr 🙂

jaskolka
22. apr 2022

? Test pred menzesom? A načo si ho chceš robiť po menzese?🤔To nemá nijakú logiku.
Test sa robí, keď ti menzes mešká.

sweet20
22. apr 2022

@jaskolka asi myslela pred ocakavanym menzesom .

julie19
22. apr 2022

No ja nechápem otázke … keď príde skôr tak čo chceš testovať? Keď príde tak tehotná nie si takže neviem či som to ja len nepochopila alebo o čo ide 🤔

heln
22. apr 2022

@natally_ no trochu si sa zamotala, tehotensky test sa nerobi pred a ani po menzese, ale az ked ti menzes meska.

jaskolka
22. apr 2022

@sweet20 ale načo robiť vôbec test pred menzesom? Toto som nikdy nepochopila, a to som 3 tehotná. Test sa robí, keď menzes mešká. Vtedy je aj spoľahlivý výsledok, nie lovenie duchov.

natally_
autor
22. apr 2022

@heln tak mi bolo povedané v lekárni 😉

lalenka33
22. apr 2022

@natally_ v lekárni ti bolo povedané, že test si máš robiť po menzese? Test si máš robiť vtedy, keď ti MS mešká. Keď ti nemešká ale príde skór tak tehotná logicky niesi a test nepotrebuješ. Niektoré testujú už pomaly druhý deň po sexe lebo si vsugerujú, že večer majú sex a ráno ich už pichá v podbrušku a potom hladajú duchov v rozobratých testoch s milion filtrami a upravami. Niekomu ukáže test aj 1-2 dni pred očakávanou MS, ale presne ti ukáže až vtedy, keď ti mešká.

jaskolka
22. apr 2022

@natally_ v lekárni ti povedali, že treba robiť test pred menzesom a po menzese? To v akej lekárni toto radia? Lebo je to hlúposť.
Pointa testu je, že sa robí, keď mešká. To je prvý ukazovateľ možnej gravidity. Keď ti príde normálne menzes s krvácaním (nie špinenie, alebo slabé krátke krvácanie) tak načo chceš testovať? Logicky asi tehotná nebudeš v tomto prípade, čiže test je zbytočny. A urobiť ho pred menzesom, je tiež diskutabilné, lebo vôbec nemusí ukázať hodnoverne výsledok.
Preto sa vždy ma robiť, až keď to mešká. A ideálne par dni.

e1i
22. apr 2022

@natally_ spoľahlivo sa test robi pri 7d meškaní. Tak mi radil gyn

syslik81
22. apr 2022

tyzden po termine cakajucej MS je najidealnejsi cas

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre