Kedy ísť ku gynekológovi na potvrdenie tehotenstva?

ivana3111
9. apr 2024

Dobre ráno, v nedeľu mi vyšiel prvý slabo pozitivny teh. test , dnes je 13dpo a je trosku silnejší. Pred 2 rokmi som mala MA a išla som aj veľmi skoro na 1. Ultrazvuk, potom ma vystrašil a napokon som spontánne potratila... v hlave mi však po predošlej skusenosti viria vselijake scenáre. Moja otázka znie, kedy ist ku gynekológovi, aby vylúčil aj mimomaternicove tehotenstvo ale aby ma zase nevystresoval ,že vidno len vak?
Mam nepravidelne cykly a od 1. Skusenosti si sledujem bazalnu teplotu atd aby som približne vedela kedy bola ovulácia 🙂.
Ďakujem za skusenosti a rady

pribinak
9. apr 2024

@ivana3111 veď zavolaj do ambulancie a dohodni sa so sestričkou

egonsk
9. apr 2024

@ivana3111 idealne cez pracovny den v pracovnu dobu, inak sa tam vela nacakas 😉🙃

zuzanka.zuzu
9. apr 2024

ja som bola v 12tt, bolo vidno už všetko a stres som nemala žiadny 😎 nie lekár vás vystraší, ženy sa stresuju samé 😉

lienka9898
9. apr 2024

Ja som po biochemickom tiez isla skoro, iba vak videl nic viac ale dal mi progesteron na udrzanie takze nelutujem

maryetta
9. apr 2024

Ako som si nasla teju test tak po 2-3tyzdnoch.

jajana_2
9. apr 2024

Ja som išla v 8tt...a keby čakám druhé tiež idem tak...

dadka1997
9. apr 2024

@ivana3111 si 13 dpo predpokladám, že ani termín ms nemáš, chapem obavy, ale pockaj si na prichod ms.. ak nepríde sprav si test, ak bude stále pozitívny teda silnejsie nez pred tym, zavolaj dr .. držím silno palce

colsami
9. apr 2024

Zavolaj na amb a oni Ta objednavaju. U nas napr gyn ani neda skorei termin ako 7-8tt, kedy uz realne aj nieco bude vidiet.
A doktor nemoze za to ak nieco nevidiet a Teba to vystresuje, pretoze si tam skoro ... Mrzi ma to ale ber to ako fakty, ved Ti nemoze klamat ze tam je vsetko OK, ak nie je (alebo to este objektivne nevidiet).

jaja391112
9. apr 2024

@ivana3111 ja som bola v 7tt. Bolo všetko pekne vidno a aj srdiečko.

dzejsik
9. apr 2024

@ivana3111 moja objednava v 8tt prvy raz, aby bolo nieco vidiet a aj vzdy vidiet bolo uz … skorej iba ak uzivas nejake lieky alebo daco co treba konzultovat a aj to staci najprv po telefonate zistit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre