Kedy by mi mohol test ukázať tehotenstvo?

22. sep 2024

Ahojte ženy, idem si k vám po radu alebo po skúsenosť. S manželom sa snažíme už 2 roky o bábo. V piatok som bola 13 DPO a začalo ma bolieť v podbrušku ako na menštruáciu. Nie veľmi silno ale bolo to citeľné. V ten deň ráno som slabšie špinila a potom už nič. Na druhý deň som nekrvácala ani nešpinila a už ma ani nebolelo brucho (menštruácia mi chodí vždy na 17 DPO). Čiže som usúdila žeby mohlo ísť o implantačné špienenie. Moja otázka teda znie kedy by mi mohol test ukázať tehotenstvo? Dnes som 15 DPO a zatiaľ je sneho biely 🤷🤦. Čítala som na internete že po uhniezdení trvá približne 7 dní kým sa tento hormón ukáže v moči ale veľa žien má pozitívne testy aj na 10-11 dpo. To by potom k uhniezdeniu došlo na 3-4 dpo čo je zrejme blbosť. 😅 Vďaka za rady/skúsenosti.

jaskolka
22. sep 2024

Testuj, keď bude meškať menštruácia. Viem, ze veľmi už chceš vedieť "či to vyšlo" ale zbytočne sa budeš stresovať. Uhniezdenie a hodnoty hcg stúpajú individuálne u žien, takže skutočne by som testovala až po meškani.
Keď sa 2 roky márne snažíte, doktori co na to? Aké vyšetrenia mate za sebou?

autor
22. sep 2024

@jaskolka nuz mame niekolko biochemickych za sebou a tak sme boli aj na vysetrenia krvi, stitnej zlazy, obom na robili testy ci mame spravny pocet chromozomov, nejake testy na cytokiny, robili nam aj testy na alergie a ci nie som alergicka naanzelove spermie, on bol niekolko krat na spermiograme. Vsetky testy sme mali vzdy v poriadku a mevedia kvoli comu sa nam to deje :/. Teraz som dohodnuta s doktorom na alergo imunologii ze ked zistim ze som tehotna mam tam hned volat a ist na nejake dalsie testy. Preto som chcela testovat uz skor :/ ale mas pravdu najlepsie je pockat. Len to ma mrzi ze vzdy ked zistim ze som tehotna (vzdy mi test vysiel pozitivny az v den meskajucej ms) do tyzdna zacnem krvacat a testy zacnu slabnut

zuzanockamt
22. sep 2024

Uhniezdenie u mňa bolo na 8.DPO a test bol pozitívny na 9.DPO. Uhniezdenie som necítila, bez príznakov. Videla som to len na grafe BT. Po uhniezdení sa hcg tvorí hneď, takže test by ti to zachytil.

egonsk
22. sep 2024

test ti ukaze tehotenstvo az ked budes tehotna 😉 ...

autor
22. sep 2024

@egonsk jej dakujem za radu 🙂 to som nevedela 🙂 ...

30majka71
22. sep 2024

Ja si myslím, že 15 dpo je už dosť dlho, už by zrejme ukázal. Neviem teda či ja to chápem dobre, 13dpo, je 13 dní po ovulácii. Čiže tam by už veľmi dávno došlo k uhniezdeniu. Veď žena je práve plodná tých pár hodín po ovulácii. Uhniezdenie 5-7 dní, čiže na 14dpo väčšinou prichádza menštruácia. Mne to vychádza takto. Jedine by musela byť posunutá ovulácia, čiže by to nebolo 13dpo. A ovulácia bola odsledovaná?

ysseba
22. sep 2024

Ja som mala ovuláciu 24.8. (potvrdené ovulačnými testami) a slabučkú druhú čiarku som mala 2.9., teda 9 DPO. Ale naozaj takú slabú, že som si nebola istá. Na druhý deň, teda 10 DPO som si robila digitálny a vyšiel +1-2 a aj na paličkovom už bola silnejšia čiarka. A inak... tehotná som štvrtý krát a nikdy som nemala implementačné špinenie a ani som to necítila. Myslím, že test by ti už ukázal keby si bola tehotná. Naozaj bola ovulácia vtedy, kedy si myslíš? Máš to nejak potvrdené? Testy, BT, doktor?

autor
22. sep 2024

Ovulaciu nemam nijako potvrdenu ale predpokladam ze bola vtedy ked si myslim kedze som mala aj taky vytok, chut na sex, taktiez ma vtedy zvykne boliet hlava a boliet v podbrusku ako na kramy. Mam to takto stale aj ked som si robila ovulacne testy tak vzdy v ten den ked bol pozitivny som mala aj tieto ine priznaky. Cize predpokladam ze to bolo skratka 7.9.
@30majka71
@ysseba vzdy ked som bola tehotna mi test vysiel pozitivny az na 17 dpo nikdy nie skor. A mne aj menzes od ovulacie pride az po 17 dnoch. Vzdy to tak mam.

xxemma
22. sep 2024

Lutealna faza je 14d ak je 17, tak potom aj ovu je posunuta

ysseba
22. sep 2024

Dobre, tak ked ti vzdy vyde pozitivny test na 17 dpo, nikdy nie skor a vzdy to tak mas, tak preco vlastne si pytas radu a skusenosti inych? Vsak testuj 17 dpo ked to vzdy tak mas a je vybavene 🤷🏼‍♀️

autor
22. sep 2024

@xxemma lutealna faza moze byt max 16 a ja to tak mam a na ten "17" dostavam menstruaciu cize 1 den cyklu

autor
22. sep 2024

@ysseba pretoze som nikdy nemala nieco ako implantacne spinenie... Ani meviem ci to bolo toto ale iba to mi z toho vychadza

autor
22. sep 2024

@ysseba chcela som vediet skusenosti od zien ktore su si iste ze mali taketo spinenie a ze kedy uz mali pozotivny test to je vsetko...

veronikaszabova
22. sep 2024

@xxemma ziadna posunuta ovulacia. Lutealna faza nie je striktne dana 14 dni pre kazdu zenu. Si predstav, ze ja mam 17 dni.

xxemma
22. sep 2024

@veronikaszabova
No ako poviete...😉

zuzanockamt
22. sep 2024

@xxemma Baby majú pravdu, LF netrvá presne 14 dní u každej ženy, každá ju má inú, tých 12-16 dní je norma. A dokonca ani neplatí, že v každom cykle ju musí mať rovnaký počet dní - múdre knihy tak píšu, ale nie je to tak.

okm221
22. sep 2024

@xxemma ja mam lf 12-13 dní.. 🙂

okm221
22. sep 2024

Ak si mala presne odsledovanu ovulaciu, tak podľa dpo by to to už mal ukázať test. Mne ukázal vždy 9-10dpo už ducha
u.. Viditelnu normálne cca 12-14dpo. Ale záleží od prechodu do maternice, uhniezdenie a produkcie hcg... Môže to byť aj 10+2+3 dní ale aj 6+2+2.. Ale podla. Mňa ten 15dc by už bola. Čiarka..

autor
22. sep 2024

@okm221 nuz uvidime uz. Dnes som o 10 doobedu zvracala. A potom som zrazu zacala spinit
🤦...

30majka71
22. sep 2024

Tak ak 7.9 bola ovulácia, tak už určite by bol test pozitívny. Zvracanie nie je príznak tehotenstva, ja som bola tehotná 2x a ani raz som nevracala. To môže byť úplná náhoda, dokonca psychosomatickeho pôvodu. Ja si myslím, že už tam nie je šanca, ale však treba skúsiť ten test 17dpo.

30majka71
22. sep 2024

A myslím si, že aj to implantačné špinenie nie je až taká bežná záležitosť. Podľa mňa väčšina žien nekrváca počas tehotenstva.

lussinka309
22. sep 2024

Zbytočne sa tu budete dohadovať, musíš jednoducho čakať....ale to vieš veľmi dobre aj sama . Držím palce nech to čím skôr vyjde ❤️

autor
22. sep 2024

@lussinka309 akujem ti 🩷

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre