Je v tehotenstve krčok maternice dole a tvrdý?

ladylili
12. apr 2018

V tehotenstve je krcok maternice dole a tvrdy?
Alebo kolko dni pred ms zmakne ?
Dakujem

deti95060810
12. apr 2018

tak toto sú už odborné otázky.... to skôr na nejaké lekárske konzílium treba odoslať...😀

ladylili
autor
12. apr 2018

@deti95060810 baby to tu zvyknu riesit vela krat len absolutne sa mi cez mobil nechce hladat

maxi2
12. apr 2018

@ladylili už sa nepamätám či bol dole ale bo tvrdý keď som bola tehotná. Niekde som čítala že má byť tvrdý ako špička nosa. A to kedy zmäkne musíš sledovať na sebe. Každá to ma ináč

e3v3a3
12. apr 2018

moja skúsenosť je, že úplne na začiatku tehotenstva sa podľa toho orientovať nedá a potom keď už vyšiel pozitívny test som to neriešila

nikolab0605
13. apr 2018

Ja som mala úplne dole a tvrdý minuli tyzden a tehotná Niesom menstruacia mi skončila a stále ho mám dole a je tvrdý tak ze si myslim ze každým žena to má inak 🙂

lenjaaon
13. apr 2018

Ano mal by byt dole a tvrdy, ale moc sa podla toho orientovat neda, lebo poloha krcka sa pocas dna vraj meni. Mne to potvrdila az doktorka ze je to tehotenstvom.Ale na uplnom zaciatku to je take vseliake, lebo mi to tak vysvetlila dr, ze krcok mam nizko ale to byva v tehu aj tesne pred ms.

megica33
16. mar 2019

Baby pre upresnenie každej. V tehotenstve je krčok dole a je makky ako pera a uzavretý. To znamená že ste tehotné 🙂

malia18
28. máj 2019

@megica33 to nie je pravda 🙂 on zmäkne až neskôr v tehotenstve...nebude celý čas tvrdý, ale na začiatku tehotenstva je tvrdý a uzavretý

megica33
28. máj 2019

@malia18 no citala som clanky na ruskych aj anglickych strankach ... pisali ze makky a pri oboch tehotenstvach sa mi to potvrdilo 🙂

malia18
29. máj 2019

@megica33 asi je to indivindi lebo jedna slečna písala že má tvrdý a dole a lekár jej potvrdil tehu tak asi je to fakt indivindi a záleží len na tom či je otvorený alebo uzavretý

millky
15. jún 2020

Ahojte, ja len toľko, že mona svokra je sestra na gynde a vravela mi, že krčok počas a tesne pred MS mäkne, pretože je nasiaknutý krvov. Jeho poloha, či je krátky alebo predĺžený určuje veľa faktorov, už len poloha maternice. Ja som si schválne kontrolovala tento stav a poviem vám, že ho mám predĺžený, tvrdý a normalneho tvaru počas MS, a pred ňou je taký rozmaknuty a rozčapnutý. Takže si len musíte odsledovať ako to bežne mávate, nie sa začať spoznávať keď máte podozrenie na tehotenstvo (samozrejme pokiaľ ho plánujete a stále sa nedarí). Ak spozorujete zmenu ako býva váš štandard, tak vtedy môžete uvažovať o tehotenstve ☺️ čo sa týka ovulacie, má byť čo najhlbšie a teda najvyššie, až naň skoro nedočiahnuť a ma byť tvrdý. Tým že je skrátený má umožniť lepší-rýchlejší priechod spermiam k vajíčku.

mamicka1994
5. dec 2022

Ahojte baby ja by som sa chcela opýtať z prijatelom sme to robili a asi o tri dni som mala slabo ružové spinenie trvalo 3 4 dni prsia a pod bruškom ma bolí dosť test som robila v štvrtok a bol negatívni prsia a pod bruškom bolia stále a kŕčkok nejdem nahmatat veľmi ďaleko je

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre