Je to tehotenstvo alebo len rozhádzané hormóny?

laskoncik
23. feb 2015

Doby vecer, zaciatok mojej poslednej menstruacie bol 29.01.2015, podotknem, ze cyklus mavam pravidelny a vzdy dostavam menstruaciu v rovnakom datume teda okolo 30 dna v mesiaci. Cca 15 a 16 februara som mala zvysenu chut na sex a mierne bolesti, co by teoreticky mohla byt ovulacia, mala som s partnerom niekolko krat nechraneny pohlavny styk, je mozne, ze sa do mna sperma dostalo po opakovanom pohlavnom styku, alebo mu trocha uslo, no na druhy den sme mali spolocny orgazmus teda vyvrcholil do mna, ale pouzili sme antikoncepcny capik. Hned po predpokladanej ovulacii ma zacali neznesitelne boliet prsniky, asi dva dni na to som zacala byt mierne "tenzna", vcera teda 22. som zacala mat vyrazne bolesti v podbrusku, nafukovanie a neustaly tlak ako pri meznese, dnes rano teda 23. som zacala spinit, velmi jemne krvacam, pocitujem neustaly tlak, krv je vsak zretelna len ked sa utriem po moceni, prsniky mam stale "tvrde" no uz nie su take bolestive, naladovost pretrvava, nafukovanie s bolestami taktiez. Ak by ma teda oplodnil, dnes by bol siedmy, alebo siety den od ovulacie. Je mozne, ze priznaky, ktore pocitujem signalizuju uhniezdovanie vajicka? Viem, ze hormon hcg sa zacina vylucovat, az po tomto uhniezdení, cize ma zmysel teraz navstivit gynekologa? Teoreticky keby som bola v "tom" vedel by mi to potvrdit, alebo vyvratit ? Dalej ak by som bola tehotna, nie je toto skor priznak mimomaternicovej gravidity? V tom pripade je takyto stav tazko preukazatelny tehotenskym testom, kedze hormon hcg sa vylucuje pomalsie, ak vobec. Prosim Vas aký je Vas naroz na moju situaciu? A ako by ste postupovali na mojom mieste ? Myslite, ze napriek pouzitiu antikoncepcneho capiku mozem byt tehotna ? dakujem pekne

barboritta
23. feb 2015

Či si tehotná zistíš tak o dva týždne, skôr ti to nik nepovie ani lekár. Ale pochybujem. Ak chceš malé tak sa nechrante,skôr otehotnies 😀 na príznaky je určite priskoro

lavinis
23. feb 2015

postupovala by som tak, že by som počkala do menzesu a ak bude pár dní meškať, spravila by som si test, Lekári radia prísť dva týždne od meškania menzesu, skôr tam aj tak nič neuvidí.

bajana
23. feb 2015

Súhlasím s predchádzajúcimi príspevkami a doplním - ako si prišla na mimomaternicové tehotenstvo?To sa prejavuje silnymi bolesťami a krvácaním, určite ale nie 7DPO...Ak aj došlo k oplodneniu, len teraz niekedy dochádza k uhniezdeniu, tzn. tvoje telo ešte nevie, že je tehotné a teda priznaky nemajú prečo byť. Príliš sa pozoruješ a je možné, že si priznaky vsugerovavas. Sama som mala najmenej príznakov, keď som konečne otehotnela.

lucynda78
24. feb 2015

Sprav si tak o tyzden test ale ani ten ti este nic nepovie na priznaky je uplne skoro mne priznaky zacali 40DC dovtedy nič a otehotniet môžeš ale nieje to pravdepodobne. Ale ak nechces babo chran sa pocas celeho cyklu aj ja som si myslela ze mam ovulku v strede cyklu a to ho mam vzdy pravidelny a bum pred MS sa zadarilo 🙂 Tak drzim palce nak to vide ako chces 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre