Je šanca na tehotenstvo?

22. mar 2024

Ahojte baby, povedzte mi, či vôbec je nejaká šanca 😁 ale ak správne počítam tak by mala byť.
Mam týždeň po menštruácii, partner sa do mňa spravil, je to vlastne prvý krát kedy sme skúšali
Je to 14deň cyklu, ale môj cyklus ma 30 dní. No ak pozerám v appke tak je tam stredná šanca, robila som si ovu test a ten ukazoval skoro takú silnú čiarku ako kontrolnú.
Čítala som že spermie sú schopné prežiť viac dní v ženskom tele. Je to pravda ? Ďakujem 😇

jaskolka
22. mar 2024

Áno, spermie sú schopne prežiť aj viac dní, appka nepozná tvoj cyklus, je to len "appka". Ak si mala skutočne ovuláciu, tak mohlo samozrejme dôjsť k oplodneniu, ale aj nemuselo . Ono nie vždy je to automaticky ze - mam ovuláciu, tak na 100%aj otehotniem.
Uvidíš, ci bude ti meškať menštruácia, momentálne sa nedá povedať nič iné.

autor
22. mar 2024

@jaskolka ďakujem krásne, áno rozumiem tomu. Ešte by ste mi vedeli povedať kedy asi robiť test ? Keď nejaké 2 dní bude meškať? 😊

lisymbia
22. mar 2024

Nato aby si vedela kedy spraviť test je dobre poznať presný deň ovulácie 😊 niektorým ukazuje už 10 DPO ale keďže to nemáš odpozorované tak až bude meškať cyklus, ovulaciu si už kludne mohla mať aj na 12. deň alebo pripadne pokračuj s ovulačnými testami kým čiarka nebude rovnako silná/silnejsia ako kontrolná

e1i
22. mar 2024

Spolahlivy vysledok dostanes pri 7dnovom meskani

dadka1997
22. mar 2024

Appka tvoj cyklus nepozna je to iba appka ... a ano spermie preziju aj dlhšie 🙂 a test rob az po vymeskani ms, aby si nebola opäť sklamaná 😊

cookie29
22. mar 2024

Prepac, neviem ci si si dala nadpis Ty, alebo ci admin zmenil, ale prvykrat idete na ostro a uz rozmyslas nad testom, tehu, robila si ovulacny test a podobne? uvolni sa, zahod apku, ovulacne testy a uzivajte si. Normalny par pocne do cca 12-18 mesiacov. Ak zacinate takto tak o mesiac budes na psychiatrii a intimny zivot sa zmeni na plodenie atd... nie je to nic moc

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre