Je P.C. aplikácia spoľahlivá?

ni_kolka_ta
19. mar 2020

Baby ahojte ja mám otázku na Vás tie ktoré používate mobilnú aplikáciu periód calendar (P.C.)
Spoliehate sa na to odhadovanost tehotenstva? Vysoká, stredná,nízka možnosť??? A je tu neaka ktorá sa na tom popálila? 🤔

denden77
19. mar 2020

@ni_kolka_ta myslis plodne dni? 🤔😁

bibg
19. mar 2020

@ni_kolka_ta určite by som sa nespoliehala. Ja konkrétne ju mám. Ale odporúčam si radšej kúpiť ovu testy alebo merať teplotu. Ja som mala najdlhšiu odchýlku 2 a pól týždňa. Skus sa najskôr odsledovať pár mesiacov testami slebo merať teplotu alebo kontroluj hlien. Ja som po 3 mesiacoch už presne vedela kedy ide ovulacia a kedy nastala a kedy skončila. Vtedy mi to potvrdili aj testy a dnes som v 10 tt 🙂 Všetko si do tej appky znac, zadaj si tam nech ti všetko vypočítava z posledných 3 mesiacov a potom by si sa mala už vedieť orientovať 🙂 ale skus spoznať najskôr svoje telo a never appke. Ale každá žena je iná 🙂

ni_kolka_ta
autor
19. mar 2020

Ja práveže by som nechcela byt v tom jedno dieťa už mám a teraz mi fakt stačí nehovorím že casom nechcem a preto sa nechcem zahrá vat len tak hore dole papať “po” tabletky. Tak preto sa pýtam či mate niektorá skusenost 🙈

danicaz
19. mar 2020

@ni_kolka_ta hehehe - máme skoro 3 ročnú dcéru,takže na 100% by som nespoliehala 🙂

danicaz
19. mar 2020

@ni_kolka_ta menzes funguje, ale ovulácia sa zmenila 🙂

hettinka
19. mar 2020

@ni_kolka_ta ja som raz bola na prehliadke a podľa appky som mala už po ovulácii. Reálne ešte neprebehla. Takze nie, nespolieham sa na to, hoci ms mi chodí podľa appky +- 1 deň.

ni_kolka_ta
autor
19. mar 2020

Ja mám totiž hrozné nepravidelne ms 🙈 no vždy si to do aplikácie zaznamenám a teraz to padlo tak že mi jeden deň chýbal do ms a vtedy sme si uleteli naplno. Respektivne už mám 4 deň meškania - čo je u mna niekedy bežne aj dva týždne. 😫

fokuska
19. mar 2020

@ni_kolka_ta Aplikacia pocita cislo podla statistiky a pravdepodobnosti. Vyhodnocuje udaje, ktore si do nej doteraz zadala. Pokial mas super pravidelny cyklus, tak predpoved aplikacie bude najviac pravdepodobna. Istotu ale nemas nikdy.

A ked pises, ze mas hrozne nepravidelne cykly, tak aplikacia nijak nevysetruje tvoje telo, ze by vedela (napriklad ako lekar) posudit, ci sa ovulacia blizi, ci nie, ci uz prebehla, ci nie.

Takze v tvojom pripade by som sa na nu absolutne nespoliehala.
A je jedno ci na tu s tymto nazvom alebo inu. vsetky pracuju rovnako, niektore sice vyhodnucuju viac dat (napriklad aj bazalnu teplotu, hlien, vysledky ovulacnych testov) - ale vsetky tieto data jej tammusis zadat ty.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre