Je možné, že som tehotná?

derna
15. máj 2024

Dobrý deň , potrebujem poradiť menštruácia mi meškala 13 dní minulý týždeň v stredu som si urobila test a vyšiel pozitívny a zároveň v deň som dostala menštruáciu" ktorá trvalá len 3-4 dní ja bežne mávam 6-7 dní po skončení menštruácie som si urobila ďalšie dva testy a vyšli pozitívne dokopy 4 palickove vyšli pozitívne boli kúpené v tesku , ďalšie dva palickove s lekárne vyšli negatívne a vyšiel negatívny aj digitálny
Sex sme mali nechránený, je možné že som tehotná alebo čo sa deje ? Baby má niektoré strašia že mimo maternicovi pôrod alebo biochemicky potrat prosím ukľudníte ma ďakujem

zmrzlinka2021
15. máj 2024

@derna
POdla mna uz nie si tehotna.

derna
autor
15. máj 2024

@zmrzlinka2021 takže som potratila?

zmrzlinka2021
15. máj 2024

@derna
To ti na 100 % potvrdi len gynekolog ale podla mna ano

jaskolka
15. máj 2024

@derna ako ťa ukludnit? Tehotná podľa mňa už nie si.
Už aj tie tie prve testy (ak sú robené po tom 13 dnovom meškani) sú veľmi slabé, takže na 99,9% šlo u teba o biochemické tehotenstvo. (nie mimomaternicovy porod ani biochemický potrat). Je to dosť častý jav, hoci sa to ani nezdá, ale predpokladá sa, ze u každej sexuálne aktívnej ženy v plodnom veku k nemu dôjde minimálne 1x. Neráta sa to ani do štatistiky potratov, keďže nie je ani možné zistiť, u koľkých žien k nemu došlo. Sú ženy ktoré netestuju hneď ako im menštruácia mešká a keď následne príde, berú to proste ako oneskorene krvácanie.

sisska96
15. máj 2024

Načo toľko testovať. Spravím jeden a potom počkám aspoň týždeň, dva a jeden ďalší a keď pozitívny smer k lekárovi ak negatívny tak nič, fungujem ďalej.

mysiarka
15. máj 2024

podla mna tiez tehotna nie si. tym, ze si budes robit dokola testy sa nic nezmeni. chod ku gynekologovi, ten ti povie, co je vo veci.

derna
autor
15. máj 2024

@jaskolka nemám s tým skúsenosti pri prvej dcérke sa mi toto vôbec nestalo

sense
15. máj 2024

Podľa mňa biochemicke

marth16
15. máj 2024

@derna podľa mňa si tehotná ani nebola. Tieto pepino testy robía pravidelne takéto čiarky. Skús si pohľadať diskusie

derna
autor
15. máj 2024

@marth16 neviem ale často som pociťovala že mi nebolo dobré , vôbec divné že mne čo v aute zle nebývalo tak zrazu áno a celkom niekedy mi príde tak nevoľno také chvíľkové

domka222
15. máj 2024

@derna keby si bola ešte stále od toho prvého testu tehotná, tak dnes by si mala už riadne čiarky, nie negatívny test. Čiže nie

jaskolka
15. máj 2024

@derna iste ze nie, lebo pri dcere si mala normálne prosperujuce tehotenstvo.
Podstata biochemického tehotenstva je v tom, že síce dôjde k oplodneniu, ale zárodok sa neusadil v maternici správne, najčastejšie to môže byť z dôvodu veľmi silného poškodenia, ktoré neumožní jeho ďalší vývoj a telo jednoducho spustí krvácanie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre