Je možné otehotnieť cez kondóm?

9. okt 2023

S partnerom to robíme len s kondómom. 17tého sme mali styk tiež s kondómom ale aj sa mi zdalo, že "málo toho je v prezervatíve". 2 dni na to, som mala ovuláciu. Menštruácia už mi mešká a neviem, či je vôbec šanca takto otehotnieť. Nechcem si zbytočne robiť test ak je to nemožné..

zenulkaaa
9. okt 2023

Jedine ak sa prederavil..

autor
9. okt 2023

@zenulkaaa to by si partner všimol, nie? Ako z jednej strany tvrdí, že bol v poriadku no z druhej strany sa bojí, že som tehotná.. Čo mi nedáva zmysel ak si je istý.

ace123
9. okt 2023

ak bol prasknuty tak ano urcite sa da otehotniet s kondomom, myslim ze kondom je spolahlivy tak na 97 percent cize 3 percenta behaju po svete 🙂 100% spolahliva je len hormonalna antikoncepcia ak sa spravne berie. ak sa vynechava tabletka tak aj ta je na nic. ale menstruacia moze meskat aj pre ine dovody, kolko zbytocnych testov som si uz urobila 🙂 dovody mozu byt stres, nachladenie, hormony, zmena prostredia atd

opica_skorica
9. okt 2023

@ace123 hormonalna antikoncepcia nieje spolahliva na 100 percent, nakolko uz v pribalovej info sa vzdy pise, ze prestat uzivat, ked otehotniete.
Nuž,
jediné 100 percentné je NEONDIŤ😳😁🤣

vanilkovazmrzka
9. okt 2023

Tak ked ti je zbytocne robit test, co uz ti tu poradime… ? 🙂

ace123
9. okt 2023

@opica_skorica ak sa berie spravne teda kazdy den v rovnaky cas a neberies do toho lieky co mozu ovplyvnit jej ucinok tak je naozaj minimalna sanca zeby nefungovala ale jasne 100% istota je nemat sex :D

drahomirrra
9. okt 2023

No ak bola co i len mikroskopicka trhlina a bolo to 2 dni pred ovulaciou, test by som si urobila. Pokojne sa mohlo stat.

ankare
9. okt 2023

Je veľmi malá pravdepodobnosť, že si tehotná.

omg1992
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nevenka
9. okt 2023

@opica_skorica Neondit 🤭🤣🤣

luciah187
9. okt 2023

Rozumnejsie by bolo urobit si skratka test.

niekto2hy
9. okt 2023

😎

janai1
9. okt 2023

@ace123 hak ani pri správnom užívaní nemá 100% účinnosť 😉

amelie2017
9. okt 2023

Na koniku skoro vsetky otehotneli cez kondom, hormonalnu antikoncepciu, teliesko, muzovu neplodnost. Takze ano, je to viac ako mozne.

drahomirrra
10. okt 2023

@amelie2017 :D:D:D Presne :D:D:D

matkahelka
10. okt 2023

@ace123 je predsa vseobecne zname, ze kondom ma vyssi index spolahlivosti ako HAK. HAK nedosahuje ani 95% ani pri spravnom uzivani.

janai1
10. okt 2023

@matkahelka toto je neskutočná hlúposť. Pri perfektnom používaní ma HAK 99,7% spoľahlivosť a kondóm 98%. Pri takom "typickom" používaní je HAK 93% a kondóm iba 87%.
Pearlov index tiež uvádza pri HAK 0,1 - 0,9 a pri kondóme až 2-12

zuzanaam
10. okt 2023

@niekto2hy v dobe asistovanej reprodukcie to už žiaľ nie je vtip, ale realita...

ace123
10. okt 2023

@janai1 pardon tak sa tu chytajme za cisielka, ano mate pravdu, len 99.7 %

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre