Injekcia na vyvolanie meštruácie alebo podporu tehotenstva

majuska2125
23. sep 2014

Ahojte, dnes som bola u doktora s očakávaním dobrej správy o malom bábu, ale žial, doki na sone nič nevidel. Sono robí iný lekár ako ma vyšetruje. Mrcha mi mešká dva týždne, tehu testy pozitívne, príznaky tehu sedia dokonale. Môj lekár povedal, že nie je vylúčené tehotenstvo lebo sliznica je 8mm. Dostala som injekciu - buď do dvoch týždňov začnem menštruovať, alebo nie. Ak by nie, môže to tehotenstvo len podporiť. Ale ,,sonitka" povedal, že keby tam niečo bolo, už by to videl. Podľa mňa je to skoro niečo vidieť, ale je to individuálne. Poslednú menzes som mala 12.8., cyklus cca. 30 dní, ovu na 16-17dní. Ešte nikdy mi to takto dlho nemeškalo. Som zvedavá na výsledok. Máte s tým niektorá skúsenosť? ďakujem

majuska2125
autor
23. sep 2014

zabudla som dodať, že od soboty som mala malé špinenie, preto som sa zľakla a hneď zašla k lekárovi... v marci som prekonala asi spontánny potrat, nič nebolo isté a nič nebolo vidieť. HCG mi vtedy stúpalo a potom po 2 týždňoch vláčenia po nemocniciach kleslo....

patricia24
23. sep 2014

@majuska2125 ak poslednu ms si mala 12.8 tak pravdepodobne by si dnes zacinala 6tt

barboritta
23. sep 2014

ešte by nemusel vidieť nič.ani mne nevidel nič v tom týždni,mne až v 8tt a to som cykly mávala presne 28dní

safranca15
23. sep 2014

ja som kedysi tiez isla doktorke s tym ale ze mi meska no test som si nerobila a nevidela tam nic tak mi pichla vyvolavacku a ze do 14 dni pride ms no neprisla isla som naspat po 2 tyzdoch a nakoniec mi oznamila ze som v 6 tt takze ked som tam bola pred 2 tyzdnami som bola v 4tt ale nebolo nic vidno

cukricek12
23. sep 2014

určite je to individuálne 😉 ,ja mam tiez 30 dnovy cyklus,a uz v 5+5tt bolo vidieť gest. vačok a o týždeň už aj plod 🙂

marti123456
23. sep 2014

ahoj, ja som mala negatívne 2 testy, po meškaní cca 2t som bola na sono to som mohla byť tak 6t/, tam nič, tak mi pichli injekciu na vyvolanie menzesu, ktorý prišiel za 1t a trval cca 2t, to som už začala brať aj duphaston, lebo sme sa snažili o bábo, potom som si urobila ešte 1 test, lebo mi bývalo akosi čudne, tam už bol akýsi duch, tak som išla na sono a to mi už doktorka oznámila že som v 11t, takže som bola tehotná už vtedy aj napriek negat, testom aj sonu a dnes nám tu pobehuje už dvojročný zdravý nezbedník, takže počkaj všetko sa vyjasní, len treba chvílu počkať

ladyblcha
23. sep 2014

ja som vcera dostala vyvolavacku, ale dnes som si robila test a mam tam slabu druhu ciarku 🙂 . ale ja viem ze som tehu, mne nikdy nemeskala mrcha a plakala som za posledny mesiac aj pri rozpravkach hadam 😅

a vcera na sono tiez nic nevidel, iba ze mam velmi vysoku maternicu. preto mi dal vyvolavacku.
ale ak som tehu, tak som len 5tt, takze este nemusi byt vidiet, ako mi povedal tak od 6-8tt by sa to malo vyjasnit.

majuska2125
autor
23. sep 2014

ďakujem baby 🙂 ste zlaté, že ste sa podelili o pocity, dojmy, skúsenosti... dám vedieť ako som dopadla keby niečo 🙂

ladyblcha
23. sep 2014

@majuska2125 drzim palce 😉 mas nejake priznaky ine?

majuska2125
autor
23. sep 2014

@ladyblcha ďakujem, sama som zvedavá ako toto dopadne... no, mám zväčšené prsia, žilky na dvorcoch, mám nechuť k jedlu, je mi na zvracanie stále ale nezvraciam, som ospalá a rýchlo unavená, umrnčaná a náladová ako starý človek...zhruba takto...

majuska2125
autor
23. sep 2014

@patricia24 Paťuš, tiež mi to tak vychádza, ale keď by sme to zrátali kedy som otehotnela, tak sú to len tri týždne... fakt málo na to, aby niečo bolo vidieť...to mi až dnes zaplo...

ladyblcha
23. sep 2014

@majuska2125 no mne sa zda, ze to mame iste 😝 ale nechajme tomu cas, hlavne nech je vsetko ako ma byt 🙂

patricia24
23. sep 2014

@majuska2125 neboj vsetko bude dobre .a prijemne tehulkovanie

majuska2125
autor
23. sep 2014

@ladyblcha super... že, hovorí sa že celé tehotenstvo je obdobie očakávania...tak čakajme 🙂 držím prsty

majuska2125
autor
23. sep 2014

@patricia24 ďakujem 🙂 no uvidíme čo z toho nakoniec bude 🙂

ladyblcha
23. sep 2014

fu, dnes ma gyn velmi schladil, lebo mi dal druhu inj a spucoval ma, ze naco som si robila test, ze pri hormonalnej injekcii nemusi vyjst spravne a ze mam cakat 10dni a potom prist ak ta mrcha nedorazi. zdalo sa mi, ze si mysli, ze dorazi ... teda zdalo sa mi, ze je presvedceny, ze dorazi 😢

nechapem ako by mi mohol vyjst test s druhou slabou ciarkou, keby som nemala hcg v moci. v tom agolutine predsa nie je nic take, co by mohlo vyvolat skresleny test. ci sa mylim?

majuska2125
autor
24. sep 2014

@ladyblcha mojaaa...hlavu hore... ja som dnes začala krvácať... hneď na druhý deň po injekcii... včera som si vypočula hodinovú prednášku od mamy, načo hneď beháme po lekároch, prečo to nenecháme na prírodu, že to mohli celé pokaziť... snažila som sa vyhovoriť, že to nie je pravda, ale prešla tým a vie čo to je... s druhým bábom šla do nemocnice pomaly už v 4tom mesiaci, čo jej už pár takýchto začiatkov pobabrali.... čo ti poviem... ráno som sa rozplakala v kancelárii, ale idem ďalej.... volala som lekárovi, sestrička povedala, že je to v poriadku.... je mi nanič.... načo sú tie testy keď aj po dvoch týždňoch je to pozitívne a nič to neznamená... nabudúce nebudem nič riešiť, až keď ma to prvýkrát kopne v brušku :D ach jaj.... manžel stojí pri mne, ešteže ho mám...

ladyblcha
24. sep 2014

@majuska2125 si zlatunka 🙂 mrzi ma, ze ti dosla mrcha, ale tak vtedy to bude asi ok, ked nebudeme taketo zaciatky mat, este vzdy je cas a ked ta muz podporuje a lubi, mas viac ako mnohi ini 😉 a neplac
ved aj my pojdeme dalej, ked sa nezadarilo. tiez mam pocit, ze pride mrcha. a najblizsie pojdem ku gyndakovi tiez len ak uz budem v 10 tt. skor ma tam neuvidi, naco aj, vtedy je cas aj naj ultrazvuk najlepsi .
pekny den maj, a nech ta nieco pekne potesi dnes.

majuska2125
autor
24. sep 2014

@ladyblcha ďakujem... máš pravdu, kým to samo nepríde a neodíde alebo príde a bude, nechávam to tak... veľmi sme sa už tešili, boli sme na dovolenke, mali sme kľud.... no čo už.... sme mladí, ešte je skoro sa zamýšľať nad tým prečo sa deje čo sa deje... snáď nabudúce... jááj, len si to musím teraz vytĺcť z hlavy, že to bude ok, lebo ma picne.... rozmýšľam, že by som zmenila lekára, kolegyňa k nemu chodí a má problémy (uvažujú o umelom oplodnení) a on sa k ničomu nemá...uvidím ako na tom budem...
držím palce a isto píš čo a ako, budem ma teba myslieť 🙂 papa

ladyblcha
24. sep 2014

@majuska2125 my sme tiez miesili na dovolenke v auguste, preto som aj ja tomu tak verila 🙂 mne mrska nikdy nemeskala viac ako 1-2dni a teraz ☹ ... 1x sme zamiesili a hned mi meska tolko. fakt som ratala s tym, ze to preto. ale teraz si myslim, ze inofolic, ked teda nie som tehu, tak urcite to sposobil ten. ine nemalo co.
ibaze by som bola v prechode 😅 😀

majuska2125
autor
25. sep 2014

@ladyblcha hehe... no to sme ale prípady, čo? ... ja som myslela včera, že sa zrútim , hormóoooony, ale doobeda ma to prešlo a kašlem už na to... ale bolesti som mala ako sviňa, nabudúce nepôjdem lekárovi, aj keby mi to meškalo pol roka :D mamina hovorí, že sme to mali nechať na prírodu... má pravdu...načo sa stresovať... ale zaujímavé je, že aj dnes som mala teplotu ráno 36,7 a cez menzes mám stále 35,9, nikdy nie tak hore...ktovie či je to pre tú injekciu.... no som zvedavá či mi ďalšia mrcha príde potom normálne, snáď hej a budem ok 🙂 držím prsty, aby si bola ok aj ty.. 🙂

ladyblcha
25. sep 2014

@majuska2125 maminy maju vzdy pravdu, uz by sme to mohli vediet 😅 😀 aj frajer mi hovoril, ze skoro som to riesila, ze som mala pockat... 😖
drzim nam palce, ja zatial nic, ani sa netestujem, ani mrcha nedosla. v utorok aj v stredu som si robila test, ale najblizsie si spravim az v nedelu alebo mozno ani vtedy. od prednasky toho gyndaka sa citim uplne netehotne a netesivo 😔

karmela
25. sep 2014

@ladyblcha ty uz budeš mať pri najbližšom testovaní čiarky ako lusk 🙂 a Dr oči vijdu z jamok 😀 keď je slepý 😀

ladyblcha
25. sep 2014

@karmela bodaj by 🙂 🙂 🙂

karmela
25. sep 2014

@ladyblcha tak už maš pekne silne čiarky a podla mna tie čiarky na teste urcite niesu s vyvolacky ale s hcg co znamena tehu 😉

ladyblcha
3. okt 2014

cele to dopadlo uplne zvlastne. mrcha prisla v pondelok, tehu priznaky odisli. v nedelu test bol stale pozitivny a v pondelok zrazu mrcha. ale tato mrcha je cela divna, asi z vyvolavacky, uplne iny priebeh, aj krvacanie je ine, silne a svetla krv, velmi ma bolelo vsetko a stale ma boli maternica aj vajecniky, ako keby som mala zapal. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre