HCG 180

30. aug 2023

Baby. Je to až tak hrozne ako mi niektoré píšu ?
HcG : Pondelok 121, Piatok 156, a Pondelok 180.
Som v skorom štádiu tehotenstva a nemám pravidelný menštruačný cyklus. Prišla som na gynekológiu veľmi skoro. Hneď po zistení gravidity z testu. Bola som pri 2 odlišných gynekológoch. Obaja mali v podstate rovnaký záver : Ste tehotná, gratulujem. HcG ide pomaly ale isto hore. Je to pomaly tým že nemate pravidelnú menstruaciu, preto sa ani na ultrazvuku ešte nič neukazuje. Ste v skorom štádiu tehotenstva preto je to tak. Čo myslite ? Ďakujem za odpoveď. Je to moje druhé tehotenstvo. Pri prvom som žiadne hcG neriešila. Bola som tehotná, bola. Bodka 🤷🏻‍♀️ Ale teraz to nejak neviem dostať z hlavy 😔 A bojím sa toho

autor
30. aug 2023

Podotýkam že pri ultrazvuku zo spodu nevidel nič zvláštne. Žiadnu cystu ani nič. Že je všetko v poriadku. A že veľa žien v takom rannom štádiu ako ja to ma. A proste to potom vyskočí 🤷🏻‍♀️ Tak ja už som z toho proste debil

alenkatt
30. aug 2023

Dobrý deň, ja Vás asi veľmi nepoteším ale keďže robím ako sestra v gynekologickej ambulancii, niečo nebude v poriadku. Hodnota HCG má stúpať dvojnásobne každý druhý deň, takže keď prvý odber bol v pondelok s hodnotou 121 tak deň ďalší pondelok mal byť cez 800. Toto môže svedčiť o biochemickom tehotenstve, pripadne mimomaternicovom. A vidieť niečo na ultrazvuku sa dá ak je hodnota HCG nad 1000. A určite to nie je kvôli nepravidelnemu cyklu. Držím palce.

bolarazjedna
30. aug 2023

No podla mňa to vôbec nie je v poriadku, že za týždeň stúplo zo 120 na 180. Každý druhý deň sa to ma zdvojnásobiť hodnota.... Ci je to prosperujuce tehotenstvo alebo nie, vo veľmi skorom štádiu ti nič nevidia na sone... Ale ja by som žiaľ nebola optimista s takými hodnotami...

babyjune
30. aug 2023

No neviem, ja som mala vyssie hodnoty hcg ako tvoje (tabulkovo sa mi zdvojnasobilo kazde 3 dni) a aj tak islo o neprosperujuce tehotenstvo. A doktorka ma pripravovala na najhoršie (lebo hcg sice rastlo, ale boli to stále hranične hodnoty a gestacny vak bol prilis maly na dany tyzden). Mam pocit, ze vam zial davaju falosnu nadej.

malia18
30. aug 2023

Je mi to veľmi ľúto ale nedávala by som tomu nádeje. Kočky majú pravdu. Tá hodnota by sa mala obdeň zdvojnásobovať. Takýto nízky vzostup hladiny HCG neveští nič dobré. Kedy máš najbližšiu kontrolu? Čo ti vlastne povedali ten pondelok k tejto hodnote?? Ani ťa neupozornili na to že by nemuselo ísť o prosperujúce tehotenstvo?

autor
30. aug 2023

@malia18 neupozornili iba spomenuli že existuje aj takéto niečo ako mimomaternicove alebo biochemické. A ako sa to potom rieši baby ? … 😔

blonde_bella
30. aug 2023

Biochemické odíde samo... Ak neuzivas nejaký gestagen... MM by bolo ťažšie...tam to ide operacne

autor
30. aug 2023

@blonde_bella no fasa … No tak uvidím čo Pondelok. Ale ak by som mala bio alebo mimo nemala by som nejaké bolesti ? Alebo neviem 🤷🏻‍♀️ Niečo proste nejaký signal ?

blonde_bella
30. aug 2023

Biochemické má príznak len že ti meska ms... Príde a bude len trošku silnejšia....
S mimomaternicovym nemám skúsenosť ale to mám pocit boli....

blonde_bella
30. aug 2023

Ale za mňa je toto skôr biochemické...takže žiadne starosti, ak máš gestageny - dufaston, utrogestan...prestať jesť a ďalší cyklus kľudne môžeš skúšať zase

cookie29
30. aug 2023

HCG sa zdvojnasobuje kazde 2-3 dni. U Teba za tyzdne stuplo ledva o polovicu. Na USG vidno nieco tusim od nejakej 1000ky. Ja to moc nadejne nevidim, ale nie som lekar a je to nevyspytatelne ale nechcem davat falosne nadeje

elli333
30. aug 2023

Ja uz som ti tusim raz pisala , cudujem sa lekarom, ze nepovedia na rovinu 😔 pretoze ide bud o biochemicke alebo mimomaternicove tehotenstvo. Skor asi biochemicke a ms sa casom rozbehne a ty to budes moct skusit znova. Davat tuto falosne nadeje mne osobne pride krute.

veselo_neveselo
30. aug 2023

@elli333 Vies co, ja sa im necudujem. Ked vyjadria pochybnosti, tak ich tu zvozia aki su cynici. Ked to nechaju otvorene a nic neslubuju, zas su zli ze nepovedia na rovinu.
Ved si autorku objednali o tyzden, tam sa uvidi ci sa nieco zmenilo. Zatial nic nevedia, pockat mozu, rychle zavery robit nechcu - podla mna je to takto v poriadku.

autor
30. aug 2023

@veselo_neveselo myslíš že to hcG je v pohode ? 😕

bolarazjedna
30. aug 2023

Pri mimomaternicovomzvykne zvykne hcg rast normálne, keďže tam bábätko sa vyvíja, ibaže na zlom mieste (zväčša vo vajcovode), ktoré potom pri raste bábätká môže prasknúť a žena pri veľkej strate krvi vykrvácať. Typické býva špinenie tak 2 týždne po meškaní menzesu... A to, že pri hcg nad1000 doktor stale nič nevidí na sone.

elli333
30. aug 2023

@veselo_neveselo s tymto s tebou suhlasim ,ze lekari musia velmi zvazovat co a ako povedat. Len tuto sa divim, ze takto reagovali az dvaja nezavisle od seba. Ked si pozries ine pribehy s takto rastucim , respektive nerastucim hcg tak proste pacientke uz oznamili, ze je to zle ,vysadte lieky. Chodila som do CAR pomerne dlho ,tretikrat som tehotna a znalosti z mediciny mam aspon zakladne a viem velmi dobre, ze tuto uz proste lekari vedia na 99,99% a nepovedat pacientke pravdu kvoli 0,01 % aj to som mozno prehnala, mi aj tak pride zvlastne. Este je tu moznost, ze aj povedali, ale snazili sa byt natolko mierni, ze stale dufa a veri. Pritom je to v poriadku, nic nieje stratene aj biochemicke tehotenstvo znaci, ze je schopna otehotniet a mozno uz buduci mesiac bude vsetko v poriadku a ona bude stastne tehulkovat az do konca. Len toto prosperujuce tehotenstvo isto nieje.

blonde_bella
30. aug 2023

@elli333 absolútne súhlasím.

cookie29
30. aug 2023

@elli333 hej lenze v CAR mas presny datum otehotnenia, kedze vacsinou maju plus minus par dni, tuto je to hodne nahodne... najma pokial su nepravidelne cykly. A uprimne, lekar mozno nema chut riesit pripadne emocionalne stavy pacientky, kedze v dnesnej dobe si zeny robia testy prilis zavcasu, respektive hned ako su // utekaju k nemu a vlastne nemoze nic robit...A on tiez nema kristalovu gulu :( a to nehovorim o tych, ktore sa ohanaju Modrym konikom 🙂 teda lekarom by som byt urcite nechcela...

maciatkoe
30. aug 2023

Baby, ja som raz zazila u gynekologa ked som cakala v kabinke, ako lekar hovori pacientke doslova - je to na pi..., nic z toho nebude. Ak chces este mozes cakat, ale ako vravim je to na pi...A radsej by som ta hned do nemocnice poslal na prerusenie. Slova nadavky cele vyslovil, zrejme pacientku poznal, kedze jej tykal. Ale mala som dost ked som to pocula, ako sa o jej tehotenstve vyjadroval. A ta len nestastne sa ho pytala, ci uz ozaj tam nevidi sancu na uspesne tehotenstvo.

kykusik
30. aug 2023

Nechcem ťa strašiť ale mmt nemusí bolieť iba keď už je zle , ja som 5tyzdnov po laparke mmt a áno aj mne takto pomaly stupalo s tým že raz stúplo potom kleslo a nebolo ho vidieť a potom už bolo zle . Ono hcg by obden malo stúpať dvojnásobne.

elli333
30. aug 2023

@cookie29 aj bez toho aby si poznala presny cas otehotnenia, respektive ovulacie stale plati to, ze hcg sa pri prosperujucom tehotenstve zdvojnasobuje kazdy druhy az treti den . Ja som nepovedala ,ze je to neprosperujuce tehotenstvo kvoli nizkemu hcg...nizke to samozrejme moze byt, ze skratka posunuta ovulacia. Ale tuto hcg nerastie ako ma, ani za cely tyzden nezdvojnasobilo svoju hodnotu. A hcg ma rast od prveho okamihu dvojnasobne, ano niekomu rastie pomalicky ...prezeniem v pondelok ma hodnotu 2, v stredu 4, v piatok 8 ....strasne nizke hodnoty, ale moze to byt ok a proste posunuta ovulka, ale ked za cely tyzden nieje dvojnasobne tak nieje o com. Bohuzial. A to velmi dobre viem ake je to dufat ,robit si testy a plakat ked sa nedari ,pripadne ake to je prist o to co sa najprv podarilo a velmi rada by som sa v tomto pripade mylila.

autor
30. aug 2023

NÍZKA HLADINA HCG
V niektorých tehotenstvách je hladina hCG neštandardne nízka, napriek tomu sa tehotenstvo vyvíja bez problémov a je zakončené pôrodom zdravého dieťaťa v primeranom termíne.

príčiny zníženej hladiny hCG:

nesprávne určenie termínu ovulácie a začiatku tehotenstva (k ovulácii došlo neskôr ako na 14. deň cyklu)
nedostatočne prosperujúce tehotenstvo a blížiaci sa potrat
niektoré genetické anomálie
Hladina hCG býva znížená pri tehotenstve s mužským plodom (čakáte chlapčeka)
No baby tak čakám na zázrak. Držte palce

zuza265
30. aug 2023

Drzim♥️

bejbs123
30. aug 2023

Je fajn ak lekar da nadej,ale ja by som mala skor viac otazok na lekara,nez by som sa nechala utesit,nepravidelne cykly nemaju inac nic so spravnym stupanim hcg

autor
30. aug 2023

@bejbs123 podľa doktora majú 🤷🏻‍♀️

bejbs123
30. aug 2023

Ja verim,ze kazdy do poslednej sekundy veri,ja som si tym tiez presla,to ze si nemyslim,ze je to prosperujuce tehotenstvo neznamena,ze ti ho neprajem,prajem to kazdej jednej

barju
30. aug 2023

Ja keď brali HCG som mala taketo hodnoty 34(14dpo deň ms),178(17dpo),222(28dpo),190(33dpo) a už to šlo z kopca,dva dni od poslednej krvi sa spustila ms,bolo z toho biochemické. Pri hodnote 222 povedali že to nevyzerá dobre,že majú podozrenie na potrat, že hodnota nerastie ako má. Ďalší test krvi to len potvrdil. Hľadala som na internete všetko možné a áno našla som 2 prípady so šťastným koncom ale 99,9% ich bolo tých čo skončilo potratom. Čo všetko by som dala za zázrak,čo sa nestal,ale a odstupom času som rada že nezahmlievali pravdu a mohla som sa s tým postupne začať zmierovať.

autor
30. aug 2023

@bejbs123 to je v poriadku ♥️

monsterablue
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza265
30. aug 2023

@monsterablue ale ona pisala, ze vie a bolo jej teda povedane a aj nasla, ze niekedy to rastie pomalsie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre