Dá sa veriť tehotenským testom?

6. júl 2021

Ahojte, tento mesiac sme sa s manželom pokúšali o druhé dieťa. Dva roky mávam na deň presne menštruáciu, no akurát keď sme sa začali snažiť mentruacia mešká a testy negatívne. Dnes mi mešká týždeň a ovulaciu som mala 10 deň cyklu podľa merania bazalnej teploty a ovulacnych testov. Viem že mi nepoviete či mozem byt tehotná, len chcem vedieť či máte niekto skúsenosť, že tehotenský test ste mali negatívny, napriek tomu ste bola tehotná. Jedno dieťa už mám, a v niakych diskusiách som našla, že pri druhom dieťati nemusí test zachytiť, ale toto neviem či je pravda :D

anjelicek26
6. júl 2021

Je jedno, ci prve ci desiate dieta, test zachytava hcg a to sa proste pri zdravom tehotenstve tvori zakazdym. Ak ti tyzden meska a test je negativny, bude za tym nieco ineho.

luci_ba
6. júl 2021

meskanie cyklu môže byť spôsobené tym že si sa začala sledovať. Psychika je svina. Osobne si myslím že ak ti po týždni meškania neukázalo tak tehotná nie si. Držím palce nech sa čím skôr zadari 🤞

petamich
6. júl 2021

nie zial ani pri xtom dietati to nefunguje nijako inak ;) vajicko - oplodnenie - uhniezdenie - HCG atd.
takze moj osobny nazor, ze po tyzdni meskania by uz test isto na 99% ukazal, aj ked urcite sa najde niekto, kto povie, ze jemu este nie a ukazal az neskor :D ked si ale mal odsledovanu ovulaciu ucite by uz pri tyzdni meskania pozitivny bol ak ovulacia bola 10DC

a drzim 🤞🏻🤞🏻

vierka_z
6. júl 2021

je jedno, ci je to prve, druhe alebo trinaste dieta. rozdiely v testoch nie su. po tyzdni meskania by uz malo byt zjavne, ci si alebo nie si tehotna. skus iny test, skus pockat, skus zbehnut k lekarovi.

cubo2
6. júl 2021

ano funguje, dokaz mam prave v kociku 🙂

frota3
6. júl 2021

Mne sa nestalo, ze by tehotensky test neukazal. Neukaze vtedy, ked je nizke HCG, preto sa odporuca test robit neskor.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre