Dá sa na preventívnej zistiť tehotenstvo?

lentilka640
5. sep 2022

Ahojte žienky,
pár dní mi mešká menzes a preto mám pocit, že som tehotná. Dnes som bola na preventívnej prehliadke u všeobecnej doktorky, tá ale nič nezistila, aspoň teda nie z moču. Dá sa to zistiť z krvi? Zajtra mám volať o výsledky

mmoonna
5. sep 2022

@lentilka640 ak ti nebrala krv na zistenie tehotenstva,tak z bežného odberu to nezistí

lucia7933
5. sep 2022

ale ak ti meska, tak klasicky test ti uz ukaze dve ciarky (ak si tehotna)

koniarova
5. sep 2022

Veď si urob test a záhada vyriešená.😁

stellarstar
5. sep 2022

@lentilka640 tehotenstvo sa určuje z HCG hormónu a pri preventívke sa hcg neberie

lentilka640
autor
5. sep 2022

@koniarova ale to je zbytočne plytvanie aj peniazmi aj odpadom 😀 samozrejme, ak mi bude meškať viac ako 2 týždne tak si urobím

koniarova
5. sep 2022

@lentilka640 nechápem, prepac. Test stojí pár eur, je rýchly, spoľahlivý, nemusím sa nikde trepať. Keď sa ti chce, tak behni ešte raz k Dr. Z bežnej preventívky ti to nezistí.

saxana000
5. sep 2022

A to si jej nemohla povedat rovno nech ti zisti z mocu ci nie si tehotna?ak si o to nepoziadala ona si to z prsta nevycuca..

lucia7933
5. sep 2022

obdivujem ta ja by som nedokazala cakat dva tyzdne😂 ja som testovala uz 4 dni pred MS a bol test pozitivny

jaskolka
5. sep 2022

Nie, nezistí. Cielene by musela, dat požiadavku na vyšetrenie hcg.
Nerozumiem tiež, prečo je jeden test plytvanie peniazmi a ci tak veľmi ublíži prostrediu. Veď to je normálna vec, preto tie testy robia, aby si ženy samy urobili v prípade podozrenia.
Ani krv sa nevysetri zadarmo

viestta
5. sep 2022

@jaskolka ale vyšetrenie z krvi je hradené zo. ZP, takže asi tak. A aj ten biologicky odpad bude likvidovať niekto iný. Tomu sa povie sporovlivost a ohľaduplnosť k životnému prostrediu.

koniarova
5. sep 2022

@viestta 😁😁😁

ninusa221
5. sep 2022

Panebože

lenvam
5. sep 2022

@lentilka640 mala som zápal močových ciest a zistila ze som tehotná

mikadooo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre