Clearblue pozitívny 1-2 a Pepino test len duch

babetko13
16. júl 2024

Ahojte mám dilemu pred dvoma dňami som mala ducha na pepino teste dnese som si urobila clear blue ukázal mi 1+2 týždne,pred hodinou som si robila znova pepino test a zase duch 😔 čomu mám teraz vlastne veriť,nesilim nič čo má prísť príde,ale mätie má to

matullienka
16. júl 2024

@babetko13 na pepino testy nie je spolah

marhulka13
16. júl 2024

@babetko13 ja by som verila digi, ten má nikdy nesklamal

majamat
16. júl 2024

na co hladas comu verit, pockaj a urob test znovu a nemusis polemzovat comu verit.

co sa tyka testov, pepino nie su dobre, lebo duchuju, ale tu ide skor o opacny problem, ze ukazu tehu aj ked nie je.
digi test ma pokial viem nizsiu citlivost a vysledok 1-2 je v obdobi, kedy sa HCG takmer netvori, cize nerozumiem tomu moc, ako to vobec taky test dokaze ukazat. aj minule tu nol prispevok ohladom takto falosne pozitivneho digi testu.

samozrejme tehu to moze byt. to sa ukaze ak sa nabuduce o nieolko dni otestujes.

zuza265
17. júl 2024

@majamat podla mna ten test z minula mohol byt kludne biochemicke alebo co. 1-2 je v obdbobi, ked sa zacina tvorit hcg. Cize par dni po uhniezdeni a este par dalsich dni… 🙂

zuza265
17. júl 2024

@babetko13 ina moznost ako pockat den dva a skontrolovat test nie je (pokial napr nemas nejake lieky co sa vylucuju s tehotnestvom, alebo nejake potraty za sebou a podobne). Tak pockaj den dva a skus test znova🤗 drzim palce

nemenovana1999
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuza265
17. júl 2024

@nemenovana1999 ono nejde o to ci po zobudeni, ale aka koncentracia mocu bola🤗 tu pomoze tiez len pockat den dva a test zopakovaz

nemenovana1999
17. júl 2024

@zuza265 Len to je v tom že som mala menzes 7.júla mi začal a 10 skončil tak neviem čo tie testy či som alebo bol test chybný

majamat
17. júl 2024

@zuza265 ano,a le mmusi dosiahnut urcitu vysku,a by sa zacalo vylucovat mocom v dostatocnom mnozstve. HCG sa netvori 1t po oplodenni,a z 2t, aj to skor ku koncu 2t. a stale to moze byt vlemi nizka hodnota.

majamat
17. júl 2024

@nemenovana1999 su 2 mozbnosti, si tehu a mala si ovulku v nezvycajnej faze cyklu. obcas sa to stava.
druha moznost je ta, ze tehu nei si, lebo obycajne by si v tejto faze cyklu mala mat len ovulku.

majamat
17. júl 2024

@zuza265 este mi npadlo, tusim tu casto pisu, ze digi tes je menej citlivy? ak ano, potom nemoze vo faze tehu, kedy sa ledva tvori a ledva vylucuje hcg mocom potvrdit tehu.

majamat
17. júl 2024

@zuza265 a teda aj dogi test sa moze mylit. vzdy ked sa vskytne na testoch takyto nejednoznacny vysledok, tu sa predpoklada biochemicke tehu, tie su sice caste, ale nie tak caste, ako sa to tu prezentuje. navyse su tu aj prispevky, kde autorka potvrdi, ze odber tehu vylucil, hoci digi test ukazal 1-2

zuza265
18. júl 2024

@majamat narazala som na to, ze hcg sa takmer netvori. Tvori. Vzdy sa minimalne zdvojnasobuje. Len su tie nasobky este nizke. Tvori sa hned ako sa uhniezdi a v krvi sa to ujaze do 2 dni a trosku neskor v moci. Cize zalezi na tom kedy sa uhniezdi. Ja ked som mala 1-2 a o 2 dni uz 2-3 tak pri 1-2 som mala vazne velmi slusne silnu ciarku. Ziadny duch ani nic podobne… 1-2 je pomerne velke rozpatie dni

zuza265
18. júl 2024

@majamat tu pisu aj taku aj taku skusenost. Podla mna je citlivy dost ked ukaze aj babam co ledva ciarku vidno a tehotne su🤗

majamat
18. júl 2024

@zuza265 však áno, ale uhniezdenue nastáva po týždni, čiže prvý týždeň nemôže byť hcg pozitívne v noci, ďalší týždeň sa rozbieha, ale myslím že v krvi musí byť aspoň hodnota okolo 100. Aby ukázal desiatkovy test. Digi je tuším až 25-kovy, čiže to skôr až niekedy v tom 3t, na začiatku.

Ak si robíš test, sú 2 možnosti - si alebo nie si tehu.
Urobíš si test,vyjde duch, to rovnako sú 2 možnosti - si alebo nie si tehu.
Tak logicky zákonite niekedy z toho tehu bude, inokedy tehu nebude. Jednoducho sú stále tie 2 možnosti, rovnako ako predtým. Test s duchom tým nič nezmení, ani nezvýši, ani neznižuje pravdepodobnost tehu.
Pozrela som túto skupinu a našla som asi 25 príspevkov, v ktorých som sa dozvedela aj ako to dopadlo u žien s duchom na teste. Takže pomer 3 tehu k 22 zenam, čo tehu neboli. Niektoré boli aj na odbere a HCG negatívne, čiže ani biochemické to nebolo.

Mám odložené video, kde sa farmeceutka vyjadruje k takým testom a aj ona tvrdí, že to tehu nedokazuje. Že test musí byť jasné pozitívny. Viditeľné pozitívny, žiadny duch.

zuza265
18. júl 2024

@majamat ja ked som mala v krvi 160 uz mi ukazal digi 2-3. Ked som mala v krvi 20, tak mi ukazal 1-2.

Akoze tu by som uplne relevantnu vzorku nebrala. Testy su casto poupravovane aby vobec nieco bolo vidno. Kym tam nie su poriadne ciarky vzdy je tu moznost chyby. A nasledne vzdy je mozne, ze ciarky boli spravne a bolo to biochemicke a to uz zeny nezistia ani. Neda sa tu robit statistika

zuza265
18. júl 2024

@majamat a to co si pisala k farmaceutke nikto nepopiera. Je to tak. A k niecomu takemu som sa ani nevyjadrovala. Snazim sa vzdy citlivo odpovedat komukolvek. A ano - aj pravdivo. A ak viem, tak povzbudim. Pisala som len o citlivosti, ze digi je dost citlivy… nic viac nic menej.

majamat
18. júl 2024

@zuza265 ved o to ide, ze si mala 160 a bol to uz 2-3tt. na digi test musi byt jednoducho viac hcg, lebo ma ciltivost 25. jedna baba niekde pisala, ze digi jej ukazal o 4 dni neskor pozitivitu oproti testu, ktory ma citlivost 10.
na test citlivosti 10 musi byt hcg v krvi v urcitej hodnote.

prvy tyzden od pocatia je norma hcg prakticky rovnaka ako u zeny, co tehu nie je, cize do 5.
2t teda zacina na podobnom cisle, ale do konca 2t uz moze vyskocit na viac ako 400, ale teda dost vysoke hodnoty sa skor ukazu az niekedy na konci 2t, aj to nie u kazdej zeny, skor len u tych, ktore maju vyssiu produkciu hcg.
jednoducho je menej citlivy, cize ukaze neskor, ako 10tkovy. ten 2t odpocatia ukaze aj maloktory desiatkovy, cize digi trst ukazuje az neskor. hoci len o par ndi,a le neskor.

nie ej pravda, ze digi tst je dost citlivy, ma nizsiu citlivost. ved to je oficialne potvrdene aj vyrobcom, citlivost 25. teda samozrejme ak sa jedna o taky test. som tu opakovane napisala len ze sa mi zda, ez ma nizsiu citlivost, ale teda musela som si to overit a je to tak.

ja som amla ducha na teste s 10-tkovou citlivostou pred ms, co je skoro 2t po oplodneni. takmer to nebolo vidiet. digi by mi vtedy nic neukazal.

nemenovana1999
18. júl 2024

Tak dievcence dneska som zopakovala znova Clear a bol negatívny tak asi včera to bol chybný test keď mi ukázal 1-2

nemenovana1999
18. júl 2024

Nechápem prečo ukázal pozitivitu či bol naozaj zlý alebo z nejakého dôvodu som mohla mať zvýšené hcg

zuza265
18. júl 2024

@majamat ty si pisala, ze aby ukazalo musi byt hodnota okolo 100 a ja som to vyvratila🙂 ak je okolo 100 uz ukaze 2-3 (skusenost).

Ten dalsi odstavec - ved to je cele jasne. A nepisem opak. Ale stale ostava, ze dogi ukaze uz pri hodnote hcg 20 1-2. To je cele co ti pisem 🙂

zuza265
18. júl 2024

@nemenovana1999 to uz je tazko povedat a spatne ani nezistis🙁 mohla ti hladina mierne zakolisat a uz to daco chytilo. Do 5 hcg je bezne a to ti ani test nezmeria. Ktovie ci chyba alebo zakolisalo. Mnohi lekari beru hodnotu hcg do 10 alebo do 20 aj do 50 ako negativnu (ktovie cim niekomu kolise).

nemenovana1999
18. júl 2024

@zuza265 no ale normálne by žena mala mať v tele od 0-5 hcg keď nie je tehotná tak ak to že mi test nejaké hcg mohol zachytiť

zuza265
18. júl 2024

@nemenovana1999 mohlo sa stat, ze napr vajko sa oplodnilo a aj rychlo skoncilo. Preto pisem, ze sa to neda zistit. Ci chyba testu ci biochemicke

nemenovana1999
18. júl 2024

@zuza265 no lenže som týždeň po menštruácii tak mi to nejako výpočtovo nesedí po týždni aj keby sa tak stalo test by biochemické nemal zachytiť či ? No je to dosť smutné keď sa nedá testom veriť začala som sa tešiť a som s toho dosť sklamaná

majamat
18. júl 2024

@zuza265 och, ale ved o to ide. ak je 160 uz 2-3t, potom 1-2t ukazat nemoze, lebo je hcg tak nizke, ze sa mocom este vylucuje malo. a teda zvladne to ukazat len s tazkostami test s 10-tkovou citlivostou. ten s 25-tovou citlivostou rozhodne nie.

ked am test 25-kovu citlivost,a ko moze ukazat pozitivitu,a k je hcg v krvi 20? ved v tom ani logika nie je. hcg sa totiz v tele vyuziva, nevylucuje sa hned vsetko, preto s aneviluci ani hned tych 20, co je v krvi.

za 2 dni uz 2 prispevok, co test ukazal 1-2t a tehu to nebolo.

zuza265
19. júl 2024

@majamat mala som odmerane hcg z krvi 20, nieco. Neviem nejake drobne. Ukazalo mi 1-2. Viac tu nenapisem, aby sme sa drzali tejto info, ktoru mam podlozenu krvnym testom

majamat
19. júl 2024

@zuza265 áno, lebo to isté ukáže aj tým čo majú nulové hcg. Príďte rovnako, nezávislé no hodnote hcg z krvi

majamat
19. júl 2024

@zuza265 tu máš hneď 2 komenty o pozitívne 1-2 a pritom citlivejšie testy negatívne a aj odber krvi negatívny. Rovnako ako autorka príspevku má citlivejšie testy negatívne.

Jednoducho 1-2t je hcg tak málo, že čokoľvek testy ukazujú, nedá sa na to spoľahnúť s stále je to otvorene a nevie sa, či to tehu je, alebo nie je. Krvné výsledky vylúčia ak biochemické tehu. Testy príďte môžu zareagovať aj na niečo iné ako na tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre