Bolo vaše druhé tehotenstvo iné?

ketonka
13. feb 2022

Ahojte dievčatá, momentálne som na začiatku tehu, je to.moje prvé tehotenstvo. Prvé bolo +23kg, ktoré som do roka krásne zhodila , no aj tak by som bola rada ,keby prírastok na váhe v druhom tehu bol max 10-12kg. Tie čo ste viacnásobné mamičky, mali ste druhé tehotenstvo iné? Je tu niekto kto mal ďalšie tehotenstvo úplne iné ako predchádzajúce, alebo je to väčšinou cca podobné? Viem ze každá sme ina a bla bla ,ale tak iba sa zaujímam či sú aj takéto prípady.

hruska91
13. feb 2022

Ahoj čakala som rok po sebe dievča a zas dievca a tehotenstva úplne na vlas rovnaké aj váha aj pôrod aj tehotenstvo 🙂

ketonka
autor
13. feb 2022

@hruska91 aspoň si mala všetko nacvičené 😁

siska53
13. feb 2022

@ketonka Druhe bolo ine. Aj mama mala kazde ine, aj ked cakala rovnake pohlavie.

93kris
13. feb 2022

Ahoj, ja som momentalne v 22tt, cakam druhu dcerku. Rovnako ako pri prvom tehotenstve som na zaciatku absolutne nemala nevolnosti, okrem zvysenej unavy som ani nevedela ze som tehotba 😋 ale pri prvom som priberala velmi rychlo.. Na konci som mala +28kg, o takomto case v polke tehotenstva uz +11 kg. Mala som sedave zamestnanie, dlhe presuny do prace a z prace, vecer som uz nic nevladala. Navyse som bola velmi zavodnena, opuchnuta. Teraz je to uplne ine - pri mojej dvojrocnej sa nezastavim, mam naozaj vela energie, denne chodime na dve dlhe prechadzky. Zatial som pribrala len 5 kg, ziadne opuchy, citim sa super 🙂

ecko80
13. feb 2022

@ketonka Ahoj, obe tehotenstva boli rovnake, rovnake nevolnosti, rovnaky porod (chlapec a dievca, rozdiel 4 roky). Akurat pri druhom mi skor vykuklo brusko. Prírastok na vahe pri prvom +6 kg, pri druhom +8 kg.

jjanulienka
13. feb 2022

Tak ja som pri druhom pribrala viac ako pri prvom😅
Pri prvom mi bolo stále zle, pri druhom som ani nevedela, že som bola tehotná... teda až ku koncu keď mi neskutočne tlačila na rebrá a nemohla som nijako ležať... 🤦‍♀️

diamond007
13. feb 2022

@ketonka iba som pri druhom bola viac vyčerpaná keďze staršia mala 2-3r, v oboch som pribrala 9-10kil, zhodené hneď po pôrode ale trošku neforemnejsie ostalo brucho po druhom, uz ťa koža je trošku viac vidno, ale som 4m po pôrode, cvičím a vidím že aj to sa zlepšuje 🙂 snáď raz bude opäť ploche rovné 🙂

deti95060810
13. feb 2022

rovnaké bolo len druhé a štvrté tehu... rovnaké príznaky, narodili sa deti rovnakého pohlavia, slečny sa podobajú ako vajce vajcu - len rozdiel 4 roky, a ešte aj priebeh chorôb u nich prebiehal presne tak isto...
prvé a tretie bolo každé iné tehu a najmä dieťa z tretieho tehu sa vôbec nepodobá so svojimi súrodencami...a aj tehu bolo úplne výnimočné...
po každo tehu som sa vrátila na pôvodnú váhu 51kg...

ketonka
autor
13. feb 2022

@ecko80 to si mala perfektne kila, z pôrodnice si asi odchádzala ešte na nižšej váhe ako pred tehu však🙂

cimage
13. feb 2022

Ja som pri prvych 2 pribrala 20kg, vsetko islo dole do roka. Teraz tretie 38tt asi 15kg hore a inak kazde tehu uplne ine.

ecko80
13. feb 2022

@ketonka S nizsou vahou nie, ale pri prvom s rovnakou a pri druhom s + 2 kg 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre