Bolesti v 4-6 týždni tehotenstva, mám ísť na pohotovosť ?

19. jan 2020

Ahojte žienky 🙋🏽‍♀️
Som tehu 4-6tt, doktor mi tehotenstvo nepotvrdil, nakoľko na sone nevidel vôbec nič ( minuly týždeň).
Avšak pár dní mám pichanie v ľavom vaječníku no občas ma pichne aj v maternici.
Dnes mám celkom silné bolesti, ale len ľava strana čiže zas vaječník- chytilo ma to už ráno. Chvíľu boli, potom prejde a po chvíle to príde zas tie bolesti..
Sono mám až vo štvrtok, čo je dosť dlha doba ešte aspoň pre mna, keď neviem na čom som, či sa jedna o normalne tehu alebo o mimomaternicove 😣
Test mi vyšiel pozitívny minuly týždeň, ale druhá bola slabšia.
Mám ísť na pohotovosť, alebo je to normálne tieto bolesti? Jedna sa o moje prvé tehu, tak neviem. Predtým som mala missed abort, tak sa bojím aby to nedopadlo aj teraz tak.. 😣
Ďakujem za každú radu 😊

supucka
19. jan 2020

Ahoj... Ono by malo byt vidieť aspoň gestacny vak, ale nemusí ak je príliš skoro... A máš také bolesti ako predtým? Ja som mala tiež bolesti na začiatku tehu a tie sú normálne....pokiaľ nekrvacas! Ale pokiaľ máš zlý pocit,zajdi na pohotovosť.... Veď pre istotu, pokoj by som šla... Nikdy nevieš... Drz sa

autor
19. jan 2020

@supucka ahoj, mne nebolo vidno nič, lebo doktor vravel že som možno otehotnela neskôr a tým padom týždne s poslednou MS nesedia. No dnes som mala dosť bolesti, silnejšie ako predtým.. ale len vajecnik čiže obávam sa aby fakt nešlo o mimomaternicove tehu :(( máš pravdu, za to nič nedam keď behnem a budem aspoň vedieť snáď.
U doktora som bola v stredu, čiže o tieto 4 dni by už mal byt aspoň gestacny vak vidieť však?

supucka
19. jan 2020

Mne bol vidieť v 5 týždni... Ale je to individuálne

supucka
19. jan 2020

Daj vedieť ako si dopadla

miriam1983
19. jan 2020

Take pichanie a menstruacne bolesti byvaju... zasa robit sono kazde 4dni tiez nie je dobre,najma v zaciatkoch.

autor
19. jan 2020

@supucka ozvem sa, idem tam

autor
19. jan 2020

@miriam1983 len mne to dnes trvá od rana som sa zobudila na to a stále mi to neprestalo, a keď hej tak len na chvíľu.. cele podbrusko ma začalo bolieť teraz

petasovova
19. jan 2020

Ahoj ako si dopadla??

rosalie1411
19. jan 2020

A aká je tá bolesť? Tupá alebo ostrá, bodava?

autor
19. jan 2020

@petasovova ahoj, robili mi sono no na sone nevideli ešte nič, brali mi krv a hcg mám cca 760 čo je ešte malo doktor povedal, že pokial je hcg cez 1000 a nie je vidno nič, tak vtedy to neni dobre. Tak opäť mi zoberú odbery v stredu- štvrtok a už by som mala mat hcg aspoň dvojnásobok a vtedy to bude na dobrej ceste.
Mimomaternicove ešte zial nevylúčil :( tak musím zas pockat..

tmtm
19. jan 2020

A kedy ti začala posledná ms?

supucka
19. jan 2020

No ale aspoň si kludnejsia nie? A čo povedal na tie bolesti?

petasovova
19. jan 2020

Držím palce 😉

autor
19. jan 2020

@supucka bolesti vraj sú normálne v tehotenstve pokial nekrvacam, alebo nespinim. Ale môžu to byt aj bolesti keby mám mimomaternicove tak aj z toho, preto treba sledovať stav, hcg a podobne. Tak dúfam, že nabudúce už bude vidieť pekne v maternici fazuľku, lebo toto čakanie a tieto komplikácie sú hrozné.
Ty si v ktorom tt ? 🙂

autor
19. jan 2020

@petasovova ďakujem veľmi pekne ☺️☺️☺️ Snazim sa nestresovať

autor
19. jan 2020

@tmtm posledná MS bola 10.12.2019, čiže som 5+2tt podľa výpočtov sestričky.. ale mohla som mat aj posunutú ovulaciu čiže tie výpočty by teda nezodpovedali môjmu tehu, avšak podľa hcg v krvi to tak vychádza že 4-5tt.

tmtm
19. jan 2020

Ja som mala poslednú 12.12.a bola som v stredu u dok.videl len náznak zatiaľ kde asi bude gestacny vak. A povedal, že to ide všetko ako ma. Zobrali krv na hcg a progesteron. Všetko je v poriadku. Tiež sa bojím lebo som po MA.

supucka
19. jan 2020

Ja zajtra začínam 12 tt

autor
19. jan 2020

@tmtm mne nevideli nič vôbec 😣 ja neviem ako je to možné.. a hcg vieš aké máš ? Tak to by sme mali byt v tom istom týždni približne, aspoň podľa menstruacii...
Nemôžme sa bat, stres všetko len zhoršuje, len je to ťažko.. ja som takisto po missed :(

autor
19. jan 2020

@supucka jee gratulujem 🍀🍀 prvý trimester máš pomaly za sebou, aj citis babo či to je ešte skoro? 🙂

tmtm
19. jan 2020

Neviem aké mam hcg, volal snou muž a povedala ze výsledky sú v poriadku. Lebo som mala ísť túto stredu zas k dok.ale nebude tam tak ma preložili na ďalšiu. Tak kvôli tomu volali za výsledky nech nemám stres. A tusis kedy si asi mala ovulaciu? Ja si myslím, že som mala 26.12.ale neviem to isto. Len podľa mojich pocitov. Ale maternica sa ti pripravuje na tehotenstvo, to už by mali vidieť. Ze je hrubšia a zväčšená.

supucka
19. jan 2020

Dakujem 🤗Ešte nieee... To až okolo 18-20tt

evuska135
19. jan 2020

Aj mna picha, boli pri vajecniku sem tam, aj ked zacalo mi to az v 7tt no kazda to ma inak, zatim vsetko v pohode takze niekore bolesti su skratka z toho ze maternica sa zvacsuje, ja tiez stresujem lebo som este aj po potrate ale niektore veci su asi normalne v tehu a to pritom ja uzz jedno tehu mam za sebou 😃

autor
20. jan 2020

@evuska135 a ako dlho si po potrate ? Ja som tiež po potrate, tak keď ma pichne alebo mám bolesti, tak už som v strachu že čo sa to so mnou deje 😬
A dúfam, že toto tehu už bude v pohode, nakoľko na sone nič nevidno ako som spomínala vyššie :(
Tebe bolo v ktorom tt vidieť na sone ?

autor
20. jan 2020

@tmtm no ja netuším, že kedy ale tiež som musela otehotnieť niekedy pred vianocami pár dni.. darček 😅
Tak aspoň, že máš všetko ok 🙂
Ja idem vo štvrtok na krv opäť, tak dúfam že to bude aspoň dobre.. sono mi asi robiť nebudú zbytočne zase

autor
20. jan 2020

@supucka tak to si ešte pockas teda, ja že už cítiť 😁 ale brusko už máš však? 🙂

evuska135
20. jan 2020

Ja som otehotnela po prvej ms po potrate 🙂 a fakt zoparkrat uz som mala take bolesti ze jezisi to co je ale nastastie vsetko ok. Ono treba pockat ja nikdy nechodim skoro na sono aby som nebola sklamana a este viac v strese. Ja som bola.nedavno na sono v 8tt a bolo vsetko zatial ok uvidime dalej

supucka
20. jan 2020

Mám ale tukové 🤣🤣🤣Nie som najchutnejšia... A to som 7 rokov po abdominoplastike

autor
20. jan 2020

@evuska135 haha, ja tak isto po prvej MS po potrate, tak dúfam že všetko bude ok, doktor moc nadšený síce nebol s tým, že som tehu.. lebo vraj sme mali pockat ešte aspoň 2 cykly ale tak stalo sa a ja sa teším 🙂 super aspoň že si v poriadku☺️☺️☺️ Noo to ja tak skoro vždy a potom stresujem, len ja som sa zľakla, keďže aom predtým potratila

tmtm
22. jan 2020

Zajtra daj vedieť ako u doktora. 🙋‍♀️😊😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre