Antibiotiká a hormonálna antikoncepcia. Môžem otehotnieť?

kate1616
30. jún 2013

Mamičky poradte mi. Dnes som mala s MM nechránený pohlavný styk. Už 4 den zo 7-mich beriem antibiotika a užívam aj HAK Artizia v ktorej som tak v polovici, čiže v tom čase by som mala teoreticky plodné dni. MM si aj po mojom upozornení nedal pozor. Kedy si môžem spraviť test a ako je to s otehotnením. Mala ste už niektorá z vás takú skúsenosť? Mám už dve deti a tretie nechcem. Viem že sú aj tie tabletky ktoré sa užívajú do 72 hodín aby žena neotehotnela, ale kedže beriem ATB a HAK tak neviem či bue účinkovať.

kiki68
30. jún 2013

ucinkovat by ta tabletka mala, ale nemyslim,ze sa nieco stane. Proste ak telo nie je v poriadku,tak vacsinou neotehotnie. Ja osobne pri ATB trpim,moje telo to berie ako vaznu chemoterapiu...ja zvraciam, padaju mi vlasy, mam studeny pot....
Su aj tabletky,co su az do 5 dni od styku,ale tie su oficialne len na predpis. Aj ked vacsinou ich predaju v lekarni aj bez receptu,pokial clovek nevyzera ako... 😉 Alebo sa s nimi v lekarni poradit,co bude najlepsie ucinkovat. Ae pozor na tie tabletky,ono je to celkom zaberak pre telo. Plus to rozhadze casto system. U nikeoho na par dni,u niekoho na par mesiacov.

janinah
30. jún 2013

v tvojom prípade by tbl PO bola riadna chemická bomba,zavolaj zajtra ráno svojmu gynekologovi a poraď sa

bona
30. jún 2013

Pri uzivani kombinovanej HAK zeny nemavaju plodne a neplodne dni, hormony sposobuju,ze vajecniky,da sa "polopatisticky" povedat,spia..😉 Takze na toto sa nemusis spoliehat..😉 V pribalovom letaku kazdej HAK je pisane,ze niektore antibiotika MOZU ovplyvnit ucinnost antikoncepcie (su tam aj vypisane ktore ucinne latky su to),ale myslim,ze sa to moze stat tym,ze ATB "poskodzuju" aj dobru crevnu floru a z toho dovodu sa moze stat,ze sa antikon.tabletka dodatocne nevstrebe. Ja mam vsak zafixovane,odkedy som zacala prvykrat brat HAK,ze pocas uzivania ATB a este 7dni po ziaden sex,pripadne s dodatocnou ochranou..pre istotu..🙂 Kazdopadne,tabletku PO si nedavaj,to by bol riadny koktejl,radsej zajtra zavolaj svojmu dr. a porad sa..Ale myslim si,ze pokial si nemala nejake vyraznejsie crevne problemy,napr.hnacku alebo zvracanie do 3-4hod.od uzitia HAK,mala by ochrana pretrvavat..

nicky07
1. júl 2013

@kate1616 ahoj... no ja som živým dôkazom toho že otehotnieť sa dá aj počas užívania HAK a ATB. Brala som Lunyttu a do toho ATB. Hnačky som nemala vlastne mi nebolo vobec nič okrem toho že som nedostala menštruáciu. žiadne tehot.príznaky. nijak som to neriešila. Ja som nejak prepočula info že antikoncepcia sa antibiotikami môže vyblokovať. mala som skúškové v škole v robote stresy. tak som to brala že kedže ešte do toho som bola chorá s teplotami tak mi preto mešká. Po dvoch týždnoch som si povedala že si urobim test ale len tak pre pokoj duše. ani minimalne som neverila že by mohol byť pozitívny, samozrejme že na teste dve čiarky. plakala som dva dni nevedela som čo robiť.Tak ako ty mala som dve deti, o treťom som ani neuvažovala, mala som prácu ktorá ma bavila a nechcela som o ňu prísť, do toho škola a štátnice za dverami. Navyše som bola v práci vaicnásobne ožiarená rtg žiarením, dokonca som mala pacienta ktorý ma pár dní predtým kopol do brucha. Bolo to pred vianocami mali sme aj firemnú party kde bol aj alkohol ked som si tak začala na všetko spomínať neverila som že za takýchto podmienok som počala babo a že bude všetko v poriadku...Mala som však šťastie manžel stále pri mne a nijak mi nedovolil bábätko dať preč... Prvý usg dopadol ok a potom aj tie ďalšie. Poviem ti úprimne z bábätka som sa netešila takmer celé tehotenstvo, nijak mi nedochádzalo že som tehotná, alebo som si to skôr nechcela prispustiť. S bruškom som bola aj párkrát resuscitovať... Pôrod som mala zlý ale viac som počas neho myslela na seba ako na bábo ale keď mi ho potom doniesli na izbu a ja som ho pohladkala po hlave a on sa usmial tak sa to celé prelomilo. aká som bola hlúpa, že som považovala za dôležitejšiu školu alebo prácu pred takýmto malým zázrakom. Dnes má Matej 10 mesiacov a aj napriek všetkému čo bolo je z neho krásny a zdravý chlapec. Neskutočne ho milujem a naozaj najúžasnejšie veci si naplánovať nemôžeš, tie prídu sami a úplne nečakane. Presne ako môj Matej... Najlepšie urobíš ak si spravíš test a uvidíš ako si na tom. Ja som osobne rada že som to vtedy vďaka manželovi ustála a aj napriek tomu že som ho nechcela tak som si ho nechala... Držím palce nech to už dopadne u teba akokoľvek aby si sa rozhodla správne... 🙂

anuska74
1. júl 2013

AK sa berú ATB, a HAK, môžeš veľmi ľahko otehotnieť, poznám minilálne 2 prípady.

kate1616
autor
1. júl 2013

@kiki68
@janinah volala som ráno Dr a vravel mi že pri tých ATB ktoré beriem by sa to nemalo stať, ale opäť je to tam to nemalo by...uvidíme ako bude dalej. Boli aj prípady že aj ked si žena vzala tabletku po tak otehotnela. uvidíme o pár dní si spravím test a budem múdrejšia.

kate1616
autor
1. júl 2013

@kiki68
@janinah
@nicky07
@anuska74
a mimochodom tie ATB su Amoksiklav a obsahuju amixicilín tak vraj táto zložka nie je pre antikoncepciu nebezpečná, DR to tak presvedčivo vravel, ale aj tak je to ATB. Som zvedavá ako to cceé dopadne no a
@nicky07 ten tvoj príbeh ma chytil za srdce. Tiež si robím druhú maturu a do skončenia mám ešte 3 roky a tak isto si plánujem kariéru. Teraz sa neviem dočkať kedy mi dievčence odrastú a budem konečne aj ja žiť a venovať sa viac sebe. a tretir dieťa by do toho zamiešalo karty. j ked je pravda ako píšeš. ked je dieťatko na rukách je to ten najúžasnejší pocit, ktorý by som nevymenila za nič na svete.

ladybug6
11. júl 2013

ajoj, necitala som ostatne reakcie bab ale ja som zazila to iste...poviem pravdu ani som nevedela v tom case ze atb znizuju antikoncepcny ucinok a my veselo aj s vyvrcholenim do mna. potom mi to az sestra povedala ze co sa mi moze stat ale asi sme mali stastie nic sa nestalo 🙂 a ja hura do maturitneho rocnika

simonka121
6. jan 2016

Zdravím žienky mám takú otázku asi pred dvoma týždňami ma začalo bolieť hrdlo nič mi nepomáhalo,,, tak som skúsila lokálne antibiotika Dorithricin no zároveň som užívala aj antikoncepciu,,,, mohlo to nejako ovplyvniť účinnosť antikoncepcie???,

scales
7. jan 2016

.

termoska15
9. jan 2016

Ahojte kocky..beriem hak, vo stvrtok som brala poslednu tabletku z blistra a mam 7 dnovu pauzu. Pocas mesiaca som zabudla jednu tabletku a brala som aj antibiotika proti zapalu moc.mechura. Uz mam druhy den pauzy a ms zatial nikde. Velmi ma bolia prsia,inak nic, akurat vcera ma tri krat pichlo v lavom vajecniku...myslite ze mozem byt tehotna? Alebo to mozne nie je? Dakujem

monikkatt
10. jan 2016

@termoska15 ahoj, ja mam rovnaky problem 🙂 v piatok som si dala poslednu tabletku HAK a cakam ms. a tiez som brala pocas mesiaca antibiotika na zapal mocovych ciest.. tak som zvedava ci ms pride lebo aj ked ma na to viac ludi upozornilo tak sme inu ochranu nepouzivali.. ale myslim ze nie som tehotna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre