Ako má vyzerať krčok maternice v tehotenstve?

timeatimka
21. máj 2014

Ahojte viete mi poradiť ako ma vyzerať krčok maternice v tehotenstve? meska mi totiž ms 🙂 a mám krčok hore ale tvrdý ,,, pokial viem tak prichodom ms by mal byt hore ale makkučký pokial sa nemýlim,,, poprosím poradiť ďakujem 😉

anatalia77
21. máj 2014

@timeatimka zajdi za doktorom a nech ti ho odfoti a ukaze.

timeatimka
autor
21. máj 2014

@anatalia77 neviem ci si uz pocula o samovysetrený krčka maternice ,,, každá schopná žena si ho vie nahmatať aj sama 😉

effie81
21. máj 2014

potom by si to mala vediet aj identifikovat,ked si schopna.🙂

anatalia77
21. máj 2014

@timeatimka pocula,citala a som neschopna.. 😀
Nebudem si labzovat po krcku. Ale ostatne nech robia,co im vyhovuje.

anatalia77
21. máj 2014

A len tak mimochodom: spravny dotaz by mal zniet: aky je krcok na pohmat!
A nie ako vyzera.

timeatimka
autor
21. máj 2014

nejdem tu odpovedať na otazky zakomplexovaných ludí,,, neviem ci viete o čom je tato stránka ale podla mna o tom aby si ženy pomáhali a hlúpe odpovede tu vážne nepotrebujem čitať,,,, ja ho viem identifikovať ,,, pýtam sa aký ma byť v tehotenstve lebo mám podozrenie že možem byť tehotná 🙂

effie81
21. máj 2014

@anatalia77 ale ked ju zaujima to,ze ako vyzera ten krcok.🙂

hviezdicka111
21. máj 2014

@timeatimka podobna diskusia tu niekde je 🙂 skus pohladat 🙂

effie81
21. máj 2014

@timeatimka prepac,ja som sa nechala stiahnut virom jednej temy.🙂

mimi8814
21. máj 2014

si to vyguuugli!😉 ja som pri podorzeni kupila tehotensky test a isla k doktorovi, ale proti gustu....

sarinka123
21. máj 2014

Prepočte, ale ja som si krcok nikdy neohmatavala, od toho je Gynekolog.
Kúp si radsej tehotensky test 🙂 hm ?

sarinka123
21. máj 2014

@timeatimka a neviem, preco sa do nej navazate. Ja to tiez neviem a nikdy som po tom nepatrala, ci je hore, dolu, makky, tvrdy. Nie kazdi je odborník ako vy. Ona sa nas len slusne pytala.

wenka25
21. máj 2014

mal by byt tvrdy,uzavrety a myslim ze hore,tiez som toto riesila minuly cyklus a jedna kočka pisala ze ona ho mala dole,tvrdy a bola tehu.
@timeatimka

lauritka
21. máj 2014

v tehotenstve je vacsinou nizsie- cize dole, tvrdsi a uzavrety. cize nepotrebujes ist hlboko s prstom ked si ho chces nahmatat.. ale je to indivdualne, lebo on sa aj pocas dna meni...
pokial v tom pozorovani fakt nemas prax.. nie je to 100% priznak.. skor by som sa spolahla na tehu testik 🙂

zita19
21. máj 2014

No pred 50 rokmi a po mnohe desatrocia (storocia) pred tym ako sa vymysleli tehu testy bol stav krcka jednym z priznakov tehotenstva. Pohmatom to vedel rozlisit nielen lekar ale aj kazda babica.... Lenze dnes uz hadam tie testy su, su bezne dostupne, tak sa mi zda dost nepatricne sparat si tam. Bez praxe aj tak nezistis vonkoncom nic. Test je spolahlivejsi...

janaochi
21. máj 2014

Lauritka má pravdu.

lauritka
21. máj 2014

@zita19 no ved hej.. ja uz si svoj poznam. cca 2 dni pred mrchou sa skracuje a makne.. tazsie si na neho dociahnem. cize viem ze nic z toho.. ale chce to aspon 2-3 ykly pozorovat aby to clovek vedel so spolahlivostou urcit.

anatalia77
21. máj 2014

@lauritka len taky dotaz: nebojis sa,ze si nieco nanosis do vaginy,alebo nebodaj si poskriabes krcok..
Fakt ma to zaujima

nicolle21
21. máj 2014

@anatalia77 pochybujem, ze si tam chodi ohmatavat 5cm drapkami a umyt ruky si snad vie kazda..
ja som si ho sledovala popri merani bazalnej teploty tiez, neviem, co je divne na tom zaujimat sa o to ako funguje moje vlastne telo.. je nepatricne, ze sa tam sparam ja, ale ze sa mi tam spara cudzi chlap (gynekolog) je super prirodzene.. no ok

anatalia77
21. máj 2014

@nicolle21 o nepatricnosti tu nikto nepise.
Tak gynekolog je lekar na zenske veci,nechces snad aby ta vysetroval zubar..

lauritka
21. máj 2014

@anatalia77 zas to nerobim denne 😀 a umyjem si predtym ruky.. ale nekontrolujem to kazdy cyklus. radsej testnem a je to 😀

lauritka
21. máj 2014

kuk este nejake info o krcku : http://www.rodina.cz/clanek5211.htm

slavkaerik
21. máj 2014

Konecne tu pisu aj normalne baby ktorym pride uplne normalne skumat svoje telo 😎

nicolle21
21. máj 2014

@anatalia77 aj keby to bol automechanik odvedla, proste je zvlastne, ze za normalne sa povazuje, ze sa tam spara cudzi chlap, ale ked si zena sama ohmata svoj vlastny krcok, tak uz je to "fuuuuuuuj, ta je divna"

slavkaerik
22. máj 2014

@nicolle21 veru som v soku z tych bab co to pisali na zaciatku... Myslim ze Timeatimka sa spytala uplne normalnu vec a to ze tam nedala aky ma byt na hmat krcok ale ako vyzera v tehotenstve 😀 tak to myslim ze tu kazdy inteligentny clovek pochopil ako to je myslene...niekto tu je asi nedozrety a fakt nevie o com je toto forum 😀

zabka79
22. máj 2014

Asi som staromódna, ale ani vo sne by ma nenapadlo zisťovať tehotenstvo pohmatom krčka, spoľahlivosť je podľa mňa taká istá, že si hodím mincou 🙂 Takto diagnostikovať tehu by sa neodvážil ani skúsený gynekológ....

nair
22. máj 2014

@anatalia77 Myslím, že každý pochopil, na čo sa zakladateľka pýtala.
Ak ale chceme chytať za slovíčka, tak:
1. Spojka "nech" je podraďovacia, v podraďovacom súvetí sa píše čiarka.
2. Ak sú vo vete 2 spojky za sebou, napr. "a nech", tak sa pred nimi taktiež píše čiarka.
3. Ak niekoho oslovujeme, píšeme "Tebe", "Ti" s veľkým písmenom.
4. Myslím, že slovo "dotaz" je čechizmus.
Nie sme ale na hodine slovenčiny, preto si myslím, že pokiaľ si rozumieme, podobnými vecami sa tu netreba zaoberať 😉

renca910
22. máj 2014

@timeatimka sprav si test a nepolemizuj o krčku 😉

dendulka4444
24. okt 2015

....takuto konverzaciu som tu na koniku este necitala 🙂 dievcata niektore by ste si naozaj mali racej este pustit rozpravku a nie tu pridavat nazmyselne odpovede na uplne normalnu otazku. Zena ktora tuzi po dietatku sa snazi akymkolvek spôsobom zistit ci uz nahodou nieje v tom.
Som jedna z nich a ak by sa tu nasiel niekto ochotny mi poradit, zaujimalo by ma presne toto iste na co sa tu pytala timeatimka. Dakujem.

maminka1986
24. okt 2015

ja som si sleodvala krčok samozrejme všetky hygienické zásady umyt ruky riadne pred aj po lebo si lahko možeš zaniest infekciu....
ano ked si tehu mal by byt tvrdý uzavrety a hore.....no ja som mala polomäkký dole tak som bola v tom že ide MS..takže podla mna sa anto nedá spoliehat na azčiatku možno časom v pokročilom štadiu ale to už neskušam a ani som neskušala lebo aby som si ozaj nezaniesla infekciu nie je to sranda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre