Zvládnem to sama s dcérkou?

9. júl 2024

Ahojte , moja prvá otázka na modrom koniku , mám prvé dieťa , dcérku no s priateľom sa chcem rozísť , príbeh medzi ním a mnou je dlhy , ide však o to že sa bojím či to sama zvládnem len ja a dcérka ? Nemám rodičov , nikdy som ich nemala od malička som bola vychovávaná v náhradnej rodine kde žiaľ už medzi nami nie sú moji náhradný rodičia , takže som sama s dcérkou , vlastný domov nemám žila som s priateľom v podnájme kde to je všetko prepísanie na neho.
Mám iba materskú , tu nižšiu , dcéra bude mať rok.

Pýtam sa mamičiek ktoré skúsenosť mali alebo skôr niečo podobne zažili , ste hrinky veľmi vas obdivujem preto sa vas chcem spýtať nejaké rady či už nejakú podporu na chuť žiť . 🙂

martul
9. júl 2024

No veď a z čoho chceš platiť nájom+energie+strava a všetko ostatné?

autor
9. júl 2024

@martul Ahoj , mala si nejakú skúsenosť s tým čo som písala ? 😊

martul
9. júl 2024

Nie, som 26 rokov šťastne vydatá. Píšeš, že máš len materskú. Tak ja len prakticky rozmýšľam, že to to nebude stačiť na všetky výdavky, aj keď to bude priateľ platiť na malú

autor
9. júl 2024

@martul chápem , a prajem aby si naďalej aj šťastná bola , nakoľko tieto dni kedy sa všetko rúti sú hrozne a nevie si to žiadna predstaviť.

Práve preto som písala aby písali ženy , mamičky ktoré skúsenosť mali , či sa to nejak dá , nejaké krízové centra alebo čo by poradili .

Od priateľa odísť musím , je to tyran 🙂 napriek tomu že dcérka je jeho nikdy ju za svoju nebral

caray
9. júl 2024

tak to ti prajem veľa šťastia, ak si teda pevne rozhodnutá a nič tvoj názor nezmení, budeš to šťastie potrebovať. súd síce dokáže nariadiť otcovi dieťaťa, aby na malú pravidelne platil, ale či to bude skutočne stačiť na úhradu všetkých tých výdavkov?

martul
9. júl 2024

Držím ti palce, krízové centrum je ok podľa mňa. Mala trošku podrastie a môžeš ísť do práce. Alebo si prenajať byt s ďalšou mamičkou?

stanulienkat
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
9. júl 2024

@caray na tvoju otázku odpovedať neviem , viem len to že je to neskutočne ťažké no žiť s tyranom nechce nik , nikdy nedovolím aby niekto siahol na moju dcérku a tiež aj na mňa

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
crazy_cat_lady
9. júl 2024

no z tej materskej toho asi vela nevycarujes, tak urcite skusit nejake krizove centrum, pripadne zdielane byvanie a asi by som uvazovala aj nad tym dat dieta do jasli a zacat pracovat, aby si sa financne postavila na nohy..

januska12323
9. júl 2024

Choď do krízového centra, pre teba najlepšie riešenie, tam ti pomôžu aj s právnymi vecami. Kvôli dcére zvládneš všetko aj keby si mala suché rožky jesť. Držím palce.

autor
9. júl 2024

@stanulienkat prosím ta toto čo je za otázku ? Si kus normálna ? To že nemám vlastne zázemie znamená čo ? Že si nezaslúžim dieťa ? Sa trošku spamätaj , toto ma akože dosť nasralo a s tyranom ? Prečo pretože po 6 rokov sa ukázal takto !!!! Nie som veštice nevidela som mu do budúcnosti ako mu prepne !!!! Boha ženy sa viete takto niektoré zachovať , kvôli čomu !?? Vieš o tom že tieto blbe odpovede niekedy človeka zabijú viac ako jedna facka !

autor
9. júl 2024

@esterr_ka ďakujem , skúsim pokukať , niečo nájsť , a posnažím sa , keďže som s ním žila 6 rokov , niečo našetrené mám , som zo Zvolena

lucka_ke
9. júl 2024

určite krízové centrum a potom ke´d dcérka podrastie a ty budeš pracovať nejaký podnájom, možno s inou mamičkou na začiatok, držím palce

martul
9. júl 2024

@stanulienkat lebo taký nebol predtým? Zmenil sa časom? !
Nárok na dieťa má len ten, kto je zabezpečený?!

autor
9. júl 2024

@crazy_cat_lady Ahoj , ďakujem krásne za odpoved , áno do jaslí by som ju chcela dať , aj keď nerada no nejak to spolu zvládneme ❤️

autor
9. júl 2024

@lucka_ke ďakujem ti pekne 🙏

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. júl 2024

@martul dcérke by som aj posledné dala , sú matky ktoré si deti nezaslúžia no určite nie tie ktoré to zázemie nemajú no pre to dieťa robia čokoľvek ❤️ nechápem túto otázku ktorú dala , až revem a som úplne mimo zo všetkého , ďakujem že aspoň niektoré chápu situácie a tie ktoré nechápu pravdepodobne majú príliš dobrý život a nudia sa doma a nevedia si predstaviť čo ta druha strana prežíva

autor
9. júl 2024

@esterr_ka ďakujem krásne , ešte dnes tam zavolám popýtam sa , ďakujem za povzbudivé slova , veľmi to človeku pomôže 😔 pre dcérku aj nemožné 🙏

crazy_cat_lady
9. júl 2024

autorka urcite ano, robis spravnu vec, ty, ani dieta si nezasluzite zit s tyranom, drzim palce, nech tvoje rozhodnutie dopadne dobre a verim, ze Vas s dcerkou caka lepsia buducnost 🙂

limoncino
9. júl 2024

Začiatok bude určite ťažký, ale v Tvojej situácii je to najlepšie riešenie, aké môžeš urobiť. Si silna a zaslúžiš si lepší život pre seba aj pre dcérku. Veľmi Ti držím palce!

autor
9. júl 2024

@crazy_cat_lady ďakujem ti 🙏 nikdy by ma nenapadlo že by sa takto zmenil , milovala som ho no je to ako horor 😔 nikdy , nikdy nedovolím aby mi dcérka plakala nikdy , nemala som síce vlastnú rodinu no ja dcérke vynahradím všetku lásku aj 100 krát 🙏

esterr_ka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
9. júl 2024

@limoncino ďakujem ti krásne 🙏 veľmi dúfam že to zvládnem 😔 chcem len to najlepšie pre dcérku , po 6 rokoch mi spravil peklo zo života , absolútne neviem ako sa mohol cele roky tváriť byť normálny , posledné dni sa mi dcérka nesmiala , iba sme plakali , ten debil nič inw nerobil iba ma týral psychicky , niekedy udrel no trpela som to mesiac , až do dnes je tomu koniec , dvihlo ruku na moju dcérku a tu to konci aj keby mám zomrieť dcérku už nikdy neudrie !! 😔

amelie2017
9. júl 2024

Chlap, ktory by udrel moje dieta, dokonca rocne, by bol bud v hrobe alebo v base. Preco si nevolala policiu?

nominativ
9. júl 2024

Treba počítať s tým, že jednoduché to nebude. Krízové centrá tiež nefungujú celkom tak, že s otvorenou náručou čakajú na každého, kto tam zaklope. Písala si, že si zo Zvolena, tam mi po sekunde Googlenia našlo krízové centrum Dorka s kapacitou 19 ľudí. Môžeš si rovno online vypísať žiadosť.

Treba začať riešiť konkrétne veci a to je - kde bývať, -určenie výživného, - pracovné uplatnenie (v rámci toho možno žiadosť do jaslí).

To, ako to zvládnete závisí aj od toho, akú prácu môžeš a budeš vykonávať - plat, - pracovná doba, - akceptovanie OČR, lebo do jaslí a škôlok ti nemusia dieťa zobrať ani so sopľom. Takže treba si hľadať prácu, kde budeš nahraditeľná, keď vypadneš, ale zároveň ťa potrebujú.

Treba sa tiež pripraviť na to, že partner začne robiť šou, v lepšom prípade kým nezistí, že s tebou nepohne - zvyčajne idú po tvojom strachu a slabosti a keď na nič nenatrafia, zmieria sa s tým.

Môj prípad je trochu iný, ja som sa rozvádzala s čerstvo trojročným dieťaťom a päťročným. S tým, že ešte počas manželstva som rýchlo dokončila vysokú školu, dala dieťa do jaslí a šla pracovať a rozvod som riešila, keď som mala nejaké zázemie (vedela som, že to príde). V čom máš veľkú nevýhodu je absencia rodiny, mrzí ma to. Rodina partnera nepomôže? Kamarátky?

autor
9. júl 2024

@amelie2017 lebo to nie je také ľahké , neviem to slovami vysvetliť a nejak ani moc nemám chuť , neudrel ju , dvihol ruku , kde som však ja skočila a dcérku som si zobrala , potom plakal ako ho to mrzí , no nepomohlo to proste zajtra odchádzam preto pýtam rady , a nejaké povzbudenie lebo niekedy mám chuť sa zabiť , celý život sa len trápim , krásnych bolo 6 rokov vzťahu no tu zas prišlo peklo , týrali ma už ako malíčku nechcem to zažívať znova a už vôbec nie moja dcéra

autor
9. júl 2024

@nominativ ďakujem ti krásne , veľmi si mi pomohla aspoň mám nejaký ten nadhľad a niečo sa posnažím ,
Rodina priateľa sú zlý ľudia , svojho syna nemali nikdy radi takže nás akoby zavrhli nemuseli nás , obzvlášť nie keď zistili že ich syn žije s domovackou , žiaľ bohu domováčka som no som slušná , a milujúca na čo som aj doplatila ,
No mám našetrených nejakých cca 9tis. Ak dám dcérku do jaslí ak sa podarí nejak by sme mohli vyžiť , skúsim nejaké krízové centra kľudne aj mimo Zvolena

usla35
9. júl 2024

podstatne je aby si bola stastna a aby to male nevinne dieta netrpelo. pokial vam to neklape mali by ste sa realne rozumne dohodnut. ak ste zosobaseni tak sa nemas coho bat lebo cast majetku bude tvoja. a dalsia vec je ze bude musiet platit vyzivne. mozes popripade poziadat o pomoc rozne organizacie.

stanulienkat
9. júl 2024

Pretoze neverim, ze 6 rokov bol milujuci partner.