Životná úroveň slobodnej mamičky

28. máj 2024

Baby ja som uz uplne nestastna z penazi. Som slobodna mamicka, muz odisiel v podstate hned po narodeni dietata. Prezivali sme obracala som kazdu korunku :(. Teraz uz pracujrm, mam dobru pracu-milujem ju ale platovo je to nic moc. Pracu nezmenim lebo mam home office co pri tom ze som na dieta sama velka vyhoda. Mam aj karierny rast avsak platovo je to maly rozdiel. Odkedy som nastupila po rodicaku do prace tesila som sa ze budem zarabat a nie len pocitat haliere. Ale opat som sa dostala na taku uroven. Zdvihnu mi plat v praci ale naklady na zivot su 2x vyssie:( . Zdvihli skolku, energie, potraviny. Som z toho nestastna.tiez to mate tak?

ms_green
28. máj 2024

Dneska tu nadávali nejakej žene, ktorá si chcela riešiť záruku, že ju muž neopustí, keď s ním pôjde do zahraničia. Bež si tam prečítať aká je hlúpa, že načo pre boha svadba a nejaká záruka, možno ti to pomôže. 🙂

(Srandujem samozrejem.) Bohužiaľ situácia je taká, všetko išlo hore. Muž koľko prispieva na dieťa? Nepíšeš v akom odbore máš prácu ani mesto.

sissy27
28. máj 2024

nie, nemala som to tak, vedela som, aké mám účty a koľko potrebujem zarobiť, aby sme žili slušne. Takže som nepozerala na svoje pohodlie, ale na to, koľko zarobím.
No a samozrejme výživné na dieťa si vyriešiť, nie že pánko si odíde a vybavené.

autor
28. máj 2024

@ms_green muz prispieva 100 ja zarobim 900, 100 vyzivne som vsak mala v plane odkladat aby som nemusela vobec/brala mensiu hypo. Byt mam vlastny ale maly a v povodnom stave. Zijeme v kosiciach len skolka vyjde po novom vyse 100 eur, len za byt zaplatim 300 eur-stary panelak kde stale vymyslaju co treba obnovovat-aj preto sa chcem stahovat. Minuly mesiac vyskocili vydavky ako dan, smetie, teraz mi prisiel nedoplatok na byt preto som nestastna. Chcela by som dopriat dcerke viac ale neviem ako :/

kristinka92
28. máj 2024

100€ vyzivne? požiadaj o zvýšenie výživného, veď objektívne sa ti aj zvýšili výdaje na škôlku. a to dieta ešte ani nejedlo, ošatenie a iné výdavky. muž sa musí podieľať, vo vašom prípade neuhrádza ani polovicu nákladov na dieta a to by mal. odkladaj blocky z nákupov, škôlka, spisuj si výdaje a žiadaj to zvýšenie

ms_green
28. máj 2024

100 eur sa mi zdá veľmi málo. Požiadaj si o zvýšenie. To isté ak sa dvihla škôlka, otec má platiť polovicu. Trošku ale nerozumiem tomu odkladanie výživného. Výživné sa posiela na dieťa, nie na budúcu hypo.
Každopádne jedine zvýšiť príjemne. Nevieš si nejak zvýšiť kvalifikáciu?

autor
28. máj 2024

@ms_green zial nepoziadam, sud sa tahal 4 roky on je pan podnikatel, majetky ma napisane na firme(co je v strate) alebo rodicoch, vystriedali sme 4 sudcov v tomto state nieje spravodlivost :/. Kvalifikacia mi stale "rastie"-moja praca je velmi specificka, mozno by som zobrala este neaku pracu na polovicny uvazok s home officom ale take su len mlm co nieje nic premna.

ms_green
28. máj 2024

Nemôžeš povedať aspoň odvetvie? Lebo to, že si dlho v jednej firme neznamená, že ti rastie kvalifikácia. Píšeš stále len home office, home office ale však dieťa chodí do škôlky nie? Teda by si mohla mať aj prácu kde by si nemusela mať stále iba home office. Pod zvýšením kvalifikácie som myslela nejaký kurz alebo niečo také.

autor
28. máj 2024

@ms_green preklady-madarsky jazyk. Som vsak vdacna za home office lebo ked dcera ochorie nemam ju na koho nechat, teraz idu prazdniny takze tiez bude doma

ms_green
28. máj 2024

No neviem veru mne to príde zvláštne vyžadovať home office aj keď má dieťa škôlku. Ak je dieťa choré existuje niečo ako OČR. Ale ty vieš najlepšie. Rodičia ti nepomôžu napr. na prázdniny?

sisa_s
28. máj 2024

Pozri stranku jaspravim.sk, tam vies inzerovat, ze robis preklady

vyrovnanaosoba
28. máj 2024

Prečo platíš za vlastný byt až 300e? Trosku sa mi to zdá veľa.
Aj škôlka je drahá. Žiadosť na zvýšenie výživného.
Plus porozmýšľať, či ti stojí ten HO za to, aby si potom vyplakávala.

autor
28. máj 2024

@vyrovnanaosoba 300 eur platim lebo fond oprav mame 100 eur tak pracujem natom aby som sa odstahovala kde su nizsie naklady. Vyzivne nepodam aj 100 eur ma stalo 2000 eur a 4 roky sudnych sporov-zial podnikatelia v tomto state mozu vsetko. A ano home office mi stoji zato lebo nemam na koho nechat dceru ak je chora a pocas prazdnin.

autor
28. máj 2024

@ms_green babka nieje, jedine ze si zaplatim opatrovatelku co by ma mozno stalo tolko kolko zarobim.ocr je platena 55% takze takto ked som home office mam plny plat aj ked je dcera chora

ms_green
28. máj 2024

Ako často býva dieťa choré? O tvojich rodičoch mlčíš. Tí čo robia?

autor
28. máj 2024

@sisa_s dakujem asi 10 rokov dozadu som tam aj inzerovala ale nic moc ale skusim znova 🙂

autor
28. máj 2024

@ms_green rodicia su mrtvy :/ niesu. Je to sporadicke niekedy vydrzime cely mesiac v skolke niekedy je v skolke 1 den, zial aj ked je 1 den v skolke 50 eur skolne musim zaplatit

vyrovnanaosoba
28. máj 2024

Počas PN môžeš zobrať OČR, počas prázdnin dovolenku, plus letná škôlka. A aj podnikatelia majú nejaké tabuľky podľa ktorých im stanovia výživné. Neexistuje, že ma menej priznaný príjem ako 900e.

vevebono
28. máj 2024

Ako ja nechcem do toho moc kecať, ale ex zarába 870 v čistom a výživné som vytiahla na 2 deti dokopy 360. A o rok si podám znova. Sa mi to nezdá, že pán podnikateľ by nemohol platiť viac

autor
28. máj 2024

@vyrovnanaosoba priznany prijem ma 300 eur!! Firma neustale v strate, proste papierovo ani prijem ani majetok ani auto som mu nevedela dokazat (ani pravnik!!!) Este jeden zo sudcov povedal ze mozem byt rada za 100 eur lebo s takym prijmom by som mohla mat len 30 eur. Ako vravim boli to 4 roky konania kde som zistila ako funguje sudnictvo na slovensku

autor
28. máj 2024

@vevebono ale ma to na papieri moj ma na papieri prijem 300

vyrovnanaosoba
28. máj 2024

A z čoho platí byť, benzín, poistky, stravu? Keď ma akože 300e?

vyrovnanaosoba
28. máj 2024

A zvláštne, že sudca mu neodporucal zvýšiť si životnú úroveň, a nájsť lepšie platenú prácu, keď je to dospelý zdravý muž a podnikanie mu nejde.
Prepáč, ale tomu neverím.

autor
28. máj 2024

@vyrovnanaosoba no rodicia ho dotuju(nie nieje to pravda) a pre sudcov je to uplne normalna vec

autor
28. máj 2024

@vyrovnanaosoba kludne ti poslem sudny spis, ma asi 8 tisic stran ako sa snazim vsetko vyvratit a dolozit moje vydavky. Nie zial ani to neodporucil. Dokonca aj take som si zazila ze sa ma sudca spytal "ci naozaj ma citat vsetko co som dolozila?"

zmrzlinka2021
28. máj 2024

Autorka,
a tvoj bývalý manzel má aké povolanie a vzdelanie? Aj to by mal sudca vziat do úvahu a hlavne, ze nikto dnes nerobí za 300 EUR a ide výslovne o obstrukciu.
Tiež aj ty máš nárok na "výzivné", ak si to dostatocne odôvodnis

ms_green
28. máj 2024

Začínam mať pocit, že toto je vymyslená téma. Ako píše @vyrovnanaosoba súd skúma skutočnú životnú úroveň, lebo dieťa má nárok na rovnakú ako rodič. Sestra sa tiež ťahala s exmanželom, ktorý bol pán podnikateľ a na papieri minimálka a teda mala výrazne vyššie výživné. Sudca pozrel, že povolanie IT a ani sa s ním nebavili o nejakej minimálke. Neverím že 4ria sudcovia ti toto povedali ak si si odôvodnila výživné (škôlka, vydokladované náklady).

autor
28. máj 2024

@zmrzlinka2021 sou a stavebnictvo a pozeral tabulku "robotnik" v stavebnictve tam toho casu bola minimalna mzda

autor
28. máj 2024

@ms_green zial nie, my sme sa sudili ked bola sudna reforma-prehadzovali sa sudcovia kade tade a bolo citit z ich strany napatie. Ked nam posledny krat vymenili sudcu tak po 4 rokoch som suhlasila s dohodou 100 eur nemala som najmensiu chut u dalsieho sudcu sa obhajovat a natahovat dalsie roky. Ale ok nebol to zamer mojho prispevku. Ja vyzit vyzijem len mi vadi ze platy nerastu takym tempom ako vydavky a ze nic "naviac" si nemozme dovolit.

vyrovnanaosoba
28. máj 2024

Neverím ale to je jedno. Pýtala si sa, ako to poriesit, teda, ak nechceš sa súdiť, ani zmeniť prácu, ani opatrovateľku, nemáš nikoho, kto ti pomôže, tak len bohužiaľ žiť z ruky do úst, variť raz týždenne, chodiť na prechádzky bez zmrzliny, žiadne výlety. A pán podnikateľ nech si žije.

ms_green
28. máj 2024

Tiež tomu neverím. Alebo si mala totálne neschopného právnika.

Vieš aké má vzdelanie, povolanie, prax. Pozri na profesii ponuky práce vhodné pre neho. Vytlac, aspoň 5, kľudne aj viac ak nájdeš. Ak nemá nejaké ultra zdravotné problémy, ktoré mu zabraňujú v práci, súd stanoví výživné podľa možného zárobku. Oni tí sudcovia nie sú dementi, poznajú takýchto špekulantov, vyhodnotia to ako účelovú manipuláciu a tak si mala argumentovať aj ty aj tvoj právnik. Zároveň súd má možnosť vyžiadať si jeho výpisy z účtu za posledných x. Pochybujem že si potraviny, dovolenky a somariny kupuje "na firmu". Ak má na dovolenky a "luxusné veci" má ja na výživné. Ak má sociálne siete kde sa prezentuje ako chodí na dovolenky, kúpil si auto aj na to pozerali pri sestre.
Hovorí sa, že papier veľa znesie ale tomuto fakt neverím.