Tie, čo trávite čas samé

29. aug 2021

Pekný večer, prosím Vás vysvetlite mi to🙏 vážne chodíte aj na dovolenky samé? Reálne si to užívate? Ako to robíte? Zo zúfalstva a pre pokus som išla na 1 noc do jedného mesta. Bola to hrôza! Ubytovala som sa, dlho mi trvalo, kým som sa odhodlala vyjsť z izby, celý večer som sa prechádzala (skoro 15km😁), ale cítila som sa sama, nič ma nenadchýňalo, bála som sa, občas stratila, potom som aj hladná bola, do reštaurácie mi bolo blbé ísť, tak len kebab do ruky a na lavičke v parku,po zotmení späť na izbu a spať. Som tak premýšľala, že čo by som robila týždeň pri mori😁

ckocka
29. aug 2021

Pri mori sa kúpam, prechádzam po meste/prírode/pláži, chodím na dobré večere a pozorujem život z kaviarne. Nie je to nič čo by som nezvládla sama.

77daniela77
29. aug 2021

Aj ja by som sa urcite takto citila sama.Ked k moru,tak skor na poznavaci,to je skupina a ta spolu komunikuje,su tam casto aj po jednom a je veselsie ak sa skupina vydari.Mali sme aj taky poznavaci ze tyzden pri mori a tyzden poznavaci,bolo to dobre,boli sme busom.

autor
29. aug 2021

Fakt idete samé na pláž? A kto stráži veci, keď idete do vody? A večer samé do reštiky/na drink? Za celý čas som nepovedala ani slovka, okrem pozdravov a vypýtania si kebabu. Cítim sa veľmi uzavretí, osamoteno.... Som po rozchode, kamošky sú odcestované/porodinované a ja sa snažím držať nad vodou ako sa len dá. Pracujem z domu, akákoľvek socializacia mi chýba už veľmi dlho a cítim, že s tým začínam mať problém. Teraz som sa bola sama prejsť, nech som aspoň trochu vonku. Hľadala som nejaký kurz, v našom mestečku nič nie je😔

ofzuza
29. aug 2021

nevedela by som to. Ja mam problem ist kupit sama aj rozky.

ckocka
29. aug 2021

Áno, to je trocha logistický oriešok - veci na pláži. Nenosím nič čo nepotrebujem, neberem telefon a peniaze max. na zmrzlinu, kartu od hotela strčím do podprsenky alebo v prípade že sú tam krajania, hoci cudzí - poprosím ich či mi nedajú na veci pozor. Základnou němčinou a rukami nohami sa dohovorím všade. A dnes s prekladačom v telefóne to fakt nevidím na problém.

evita_g
29. aug 2021

Samota vie byť super, ale iba, keď je vzácna 🙂 Ja ako matka štyroch malých detí ti neporadím, ale zostalo mi smutno po prečítaní tvojich riadkov 😢 Želám, aby si si našla spôsob, ako si tú samotu užívať, alebo niekoho, s kým ju budeš zdieľať 🙂

luccija
29. aug 2021

Ty nie si typ, ktorá by vedela ísť sama.Som podobná🙂čím skôr si nájdi kamošku, kamoša niekde cez zoznamku aj tým, že robíš z domu máš málo vnemov.Niekomu to vyhovuje mňa to ubíja.
Nie každý je rád sám...ľudia potrebujú komunikáciu, zdieľať zážitky, pocity

ckocka
29. aug 2021

Ja som si vždy dovolenky o samote užívala - nemusím sa nikomu podriaďovať, možem ísť kam ma napadne podla momentálnej nálady, na celý deň sa stratiť na prechádzke a nikomu nehlásiť kde som - za mňa ideál.

petamich
29. aug 2021

chodila som sama na sluzobky - vecer normalne do mesta, do restauracie 🙂 sadla som si s knihou do kaviarne, na pohar vina, pozrela pamiatky po praci a vyslovene som si to uzivala

0silvia0
29. aug 2021

@petamich nelepili sa na teba muzi, ked videli zenu samu?

petamich
29. aug 2021

@0silvia0 asi nie som dost atraktivna 😂 v normalnych podnikoch typu kaviaren, restauracia atd. sa mi to nestalo, mozno raz a do nocnych barov som zasa sama nechodila, to by som si pravdu povediac netrufla

dadis
29. aug 2021

Ja si samotu uzivam...na chvilku, napriklad ked som bola cez koronu zavreta s detmi - isla som sa sama prejst do lesa, alebo si zabehat. Na vylet, alebo do restauracie by som asi sama nesla. Ja mam nezadanu kolegynu, je sice o dost mladsia, ale dost sme spolu travili casu, kym som si nenasla partnera, Chodili sme do mesta na drink, na bicykel, na turu, cvicit. Na dovolenku by som tiez asi zobrala ju, ak by som nemala deti. Nemas nejaku kolegynu, nezadanu kamaratku, ze by si ju skusila sem tam niekam zavolat? Mozno aj na tu dovolenku..

autor
29. aug 2021

Ja som dosť introvert, rada čítam,chodievam behať sama už dlho, ale predsa len občas treba aj zmenu... cítim, že to ide dolu vodou a nechcem sa uzatvoriť úplne 🙄 k rodičom chodievam (hľadám si dôvody na návštevu, spravím, donesiem koláč atď) ale nemôžem tak často, lebo cítia moju samotu,aj keď naoko som fajn🙂 mne nerobi problem byť celý deň doma sama, ale z nadhľadu to je zleeee, už som takto hádam co začala korona😑

77daniela77
29. aug 2021

Je vela zien co sa takto citia.

vitriolka
29. aug 2021

na FB su skupiny s roznymi aktivitami, jazyky, turistika.. neskusala si?

dadis
29. aug 2021

Ach uplne mi ta je luto. Kamaratku/kamarata nemas? Kolko mas rokov?

deti95060810
29. aug 2021

zapíš sa do nejakého spolku, krúžku, alebo čo kde nájdeš nových kámošov...Kolegyňa mala muža alkoholika a kurevníka - alebo sedel v krčme alebo ležal u nejakej ... a tak sa zapísala do turistického oddielu čo bol v meste - našla si nových známych, kamarátov, pochodili spolu kde aký kopec a bolo im fajn...
Aj umelecké školy robia pre dospelých kurzy, alebo do jazykovky choď - ja by som vedela kde kade ísť, ale mám deti...

marika6
29. aug 2021

......dobrovolnictvo......

kittykat22
29. aug 2021

ak sa necitis sama tak chod niekde na pobyt - cvicenie, fotografia, vylety, sport. Kamosi takto chodia hravat volejbal po celom svete, potom ludia cestuju niekam, chodia fotit. Nechces sa niekam takto prichomietnut? Oni ta radi vezmu ...

Inak ist sama na dovolenku tak si asi dam v prvom rade masaz, kozmetiku, potom pojdem niekam na vystavu, pojdem plavat a cvicit, necham si asi doviezt jedlo na izbu a veselo v klude si to tam zjem 😀 a urcite by som si rezervovala vylet po meste a nejaky kurz na jeden den.

zuzika33
29. aug 2021

ja zvladam vela sama a aj si to uzivam, ale dlhsia dovolenka to si neviem predstavit. bola som v kupeloch, okrem toho ze tam bolo kopu seniorov boli aj jednotlivci... ale citila som sa tak trochu divne. inak aj za to som tu pisala, ze hladam partacku na dovolenku. ze aj ked by sme sli vela po svojej linii, ale predsa je to ine, lebo mozme na ten drink sadnut alebo aj na veceri pripadne na plazi, pri bazene cely cas sama to by som tie pohlady nedala. takze ak by si mala zaujem o nieco taketo, tak mi kludne napis ss 🙂

janul4835
29. aug 2021

Odkial si?

zuzika33
29. aug 2021

@janul4835 bratislava

marianarem
29. aug 2021

Ja som bola velakrat sama cestovat a neviem si to vynachvalit. Ked som s niekym, nie som taka otvorena nadvazovaniu kontaktov s inymi ludmi. Na kazdej ceste, co som bola sama, som stretla ozaj zaujimavych ludi, vela miestnych, cim som ovela lepsie spoznala krajinu. S niektorymi som bola v kontakte este roky potom. Z prvej cesty do Grecka mam kamarata Greka, s ktorym sme dobri kamosi uz skoro 20 rokov. Bola som viackrat potom este unho, on u mna, hovorime si osobne veci, je sice daleko, ale je blizky clovek. S jednou Francuzkou som bola na dvoch dalsich dovolenkach. Jeden sperkar v Albansku ma naucil zaklady vyroby sperkov, doma som potom pokracovala a mala som nove hobby. Extrovert nie som vobec, ale som komunikativna a prave ked sa nemam s kym bavit, tak mi to vadi a proste sa prekonam a zacnem komunikovat s kadekym. Alebo mozno aj zo mna vyzaruje, ze chcem komunikovat, lebo sa velakrat aj mne ludia prihovorili, len tak na ulici 🙂

janul4835
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
77daniela77
29. aug 2021

Autorka,odkial si?Mozno by si si aj tu nasla kamaratku.

zuzanka.zuzu
29. aug 2021

citila som sa sama ale zase som pochodila celu Moskvu, Pariz, Londyn, NYC co by sa mi vo dvojici nestalo a s dietatom uz vobec nie... pri mori som sama nikdy nebola a teraz by som uz aj tak bola myslienkami stale doma 🙂 plus aj ked frflem, neviem si predstavit ze by som nieco nezdielala so synom a muzom ❤ uzivaj si okamih, zober knihy, malovane krizovky, cokolvek a chod.

elizabet173
29. aug 2021

ty naozaj nie si typ ísť niekde sama, bude lepšie, ak si nájdeš kamarátku, ktorá je podobnej povahy a pôjdete spolu, lebo pre teba by to nebolo príjemné trávenie voľného času, ale stres. S nami tak roky chodil jeden kamarát na lyžovačky, on bol sám, my dva páry s deťmi. Ja mám už roky partnera, ale či už pred tým, ako som ho stretla alebo aj počas vzťahu s ním, keď on pre pracovnú zaneprázdnenosť nemohol, nemala som problém ísť niekam sama. Kľudne aj na týždeň, väčšinou sa na víkend ku mne pridal. Nemala som problém ísť sama do reštaurácie, na kúpalisko, do cukrárne na kávu a zmrzlinu, výstavu, koncert, kdekoľvek. Veď nikde nie je napísané, že je to len pre páry. A užívala som si to, ja naopak chodím veľmi rada sama. Na kúpalisku dáš veci do skrinky, vezmeš si len osušku, pareo, opaľovací krém, vodu a knihu. Na pláž chodím minimálne, pri mori som sama nebola, takže to neporadím. Ale ak ideš k moru do hotela, je to v podstate to isté, ako na kúpalisku, k bazénu, alebo na pláž si vezmeš len nevyhnutné. A čo by si tam sama týždeň robila? No to, čo s partnerom, alebo kamarátkou. Plávala, slnila sa, večer sa poprechádzala, čítala knihu, pochodila po obchodíkoch, pokúpila kraviny, dala si kávičku niekde na terase, ochutnala miestnu kuchyňu....

0silvia0
29. aug 2021

@janul4835 ale ved @zuzika33 nie je autorka diskusie🤷‍♀️, ved diskusia je anonymna

janul4835
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuzanka.zuzu
29. aug 2021

@0silvia0 tieto dve sa trochu nepochopili 😀