Som sama na deti

monacanka
19. máj 2014

ahojte mamicky ako najlepsie zvladnut vychovu deti mam dve dcerky 2 rocna BIANCA a 5 mesacna Vivien rodicou mam 300km so svokrovcami velmi nevychadzam , manzel pracuje cely tyzden od rana do 11vecera .musim sa priznat ze niekedy meliem uz z posledných sil dost je to na mna cely den to iste do kola a starost o deti a este k tomu upratovanie, varenie , nakupy prosim poradte mi niake triky tipy navody ako to zvladat dakujem

moni244
19. máj 2014

ahoj ja mam len jedno ale vyda aj za 3. upratujem na etapy, jeden den vysajem, druhy umyjem podlahu, treti umyjem kupelnu a wc a takto si to rozdelim na cely tyzden, varim na 2 dni, niekedy aj na 3. Velky nakup raz za tyzden, spisem si co budem varit a ked ma manzel volno, ide bud so mnou alebo mu necham malu a idem sama, male nakupy robim v ramci prechadzky. Zapajam dcerku ro prac, utieram prach, utiera so mnou a to ma len 16 mesiacov, ked spi na obed, nerobim nic a oddychujem aj ja

lulu369
19. máj 2014

@monacanka Ahoj, viem že niekedy by si najradšej zbalila kufre a utekala si niekam oddýchnuť...je to ťažké, verím ti, ja mám doma to isté 😒 len s tým rozdielom, že my bývame pri mojich rodičoch no pomoci sa od nich nedočkám (len výnimočne a väčšinou keď to im vyhovuje a nie keď ja potrebujem pomoc ☹ ), pre svokru my neexistujeme a manžel pracuje v zahraničí, tak je 3 týždne preč a 1 týždeň doma. Tiež si musím dať rady zo všetkým sama, denno denne to isté - upratať, uvariť, ožehliť, s dcérkou do škôlky...Neviem čo by som ti poradila aby si si to uľahčila, no my mamy sme silné a zvládneme všetko, pretože svoje deti ľúbime a pre mne sme schopné všetkého 🙂

cackaa
19. máj 2014

Tak túto situáciu si pamätám ako dnes, aj keď je to už pekných pár rokov dozadu...tiež som mala takto deti po sebe + jedného 10 ročného. Môj manžel vtedy pracoval v zahraničí a domov prišiel raz za 3 mesiace. Najviac sa mi osvedčilo ráno si privstať (okolo 5 hod.) a navariť a spratať, kým deti ešte spali. Pre tú menšiu som si navarila vždy viac príkrmu a hupsla do mrazáku, takto som tam mala vždy viac druhov, napr. kuracie mäsko som si vo vriacej vode uvarila tak pol kila a potom som ho s troškou tej vody rozmixovala a dala namraziť do hlbších nádobiek na ľad a vždy keď som jej niečo varila tak som mala mäsko pripravené a len som ho prihodila k zeleninke, zemiakom...najlepšie bolo si spísať nejaký základný jednoduchý jedálniček, aby som dlho nemusela rozmýšľať a deti mi to zjedli. Na väčšie nákupy chodievaj cez víkendy, keď je manžel doma. Urob si zásoby na celý týždeň a pečivo sa tiež dá dať aj do mrazáku, keby bol výpadok. Inak sme sa snažili byť stále vonku, lebo doma to bolo o držku... A hlavne večer lahni s deťmi a spi. Skrátka, keď som si ráno privstala a makala, tak som to vždy lepšie postíhala. Ostatné si rozdeľ na víkendy s manželom. Prajem veľa pevných nervov. Bude to lepšie, keď už aj mladšia začne behať.

monicm
19. máj 2014

@monacanka súhlasím s @cackaa až na to,že ja som nevstávala tak skoro,vstávala som s deťmi,vstávali o 6,ráno som navarila jednoduchý obed pre všetkých,pre mladšieho som tiež mala veci v zásobe v mrazničke (najme mäsko),to som stihla do hodinky,starší si zatiaľ pozrel ráno rozprávočku,pomáhal pri varení,hral sa pri men,či občas aj sám v izbe,potom sme boli vonku,prípadne sme zvládli malý nákup (pečivo,jogurty,nejaké ovocie),mladší bol v kočíku a to bolo predsa super.čo sa týka nákupu,tak presne ako radí cackaa a čo sa týka poriadku doma,tak trochu poľav.nemusíš mať vyblískanú domácnosť

ejmi25
19. máj 2014

Ja som na všetko sama mám 9 r a ročné a nemám manžela vôbec.., ale nervy mám niekedy v kybli niekedy mám chut zavrieť dvere a ujsť.,

sante81
19. máj 2014

Fungovala som tak pred 2r.ked sa narodila dcera a starsi mal 2 a pol roka. Varila som rano a chodili von doobeda. Na ihrisko, mala v kociku spala, vonku cas ide rychlejsie, horsie to bolo v zime, hladaj v tom pozitivum, ze deti odrastu spolu, mensi vekovy rozdiel, od septembra nepojde dcerka do skolky aspon na doobedie? Nakupy cez vikend, var na 2dni, rozky kolac do mrazaku, spi alebo lez ked oddychuju aj deti, ak sa to da, treba len vydrzat, nie si v takej situacii sama, ja som si casto vravela ze ked to zvladli ine, musim aj ja.