Slobodné mamičky, ako to zvládate?

10. aug 2021

Oddnes som v tejto kategórii aj ja, zatiaľ iba polovične, až od zajtra si hľadám bývanie. Vždy som sa tak trochu bála tejto situácie, predsa len bez pomoci starých rodičov to nieje easy. Ale už som sa rozhodla že stačilo. Že moje zdravie psychické a už aj fyzické (zlé spanie, následne vvyčerpanosť, tlaky na hrudi z nervov..) a najmä kľudné prostredie pre dieťa, je jednoducho dôležitejšie ako pohodlie. A tak nespím, premietam si čo sa stalo, aké nové info som sa dozvedela po tom, ako som vliezla mužovi do mobilu, chvalabohu a nehanbím sa zato, bolo veľa tajností z jeho strany. Problémy sme mali dlhodobo, koli mne samozrejme, vždy a všetko len kôli mne, on nikdy nič zlé, ako inak.
Je to pre mňa nová situácia pred ktorou mám neskutočný rešpekt, ale zároveň verím že to je nový a spokojnejší začiatok. Tak som asi len chcela počuť, aké je to byť slobodnou mamičkou. Ako to ťahate len s deťmi. Viem že to jednoduché nieje a nebude. Možno iba potrebujem počuť, že aj napriek tomu že je všetko finančne na vás a možno žijete od výplaty k výplate, tak ste takto spokojnejšie

mamanadruhuu
10. aug 2021

Ahoj a kde teraz bývaš.? Ja som tiež "slobodná" už sa mi blíži rozvod... Ale žijem s deťmi v podnájme sama, našťastie finančné mi pomáhajú, lebo ozaj 320 € rodičak mi nestačí... Keď len 300 mam podnájom... Mozes mi kľudne napísať ak potrebuješ niečo vediet

gleep1
10. aug 2021

Radšej od výplaty k výplate než od psychického zrútenia k psychickému zrúteniu. Gratulujem ti že si našla odvahu, možno to na zaciatku bude ťažké ale tvoj život sa po chvily uklepe a bude lepší než by s ním kedy bol.

Ja nemôžem byt šťastnejšia že som sama. Ja som odišla hneď na zaciatku, videla som že to nebude fungovať, všetko bolo zle a bolo to “buď teraz alebo to poznačí našu dcéru” musela som odísť kým si to začala plne uvedomovať. Zvládam to 100 krát lepšie než s ním, mám o jedno (dospelé) dieta menej, čo ti poviem. A ked idem von s kamoškami a insie nerobia než sa sťažujú na ich úžasných mužov tak ja sa len v duchu usmievam. 😀

Generácia 40-50 ročných ľudí ma 60% rozvodovosť. Generácia 20-30 ročných ľudí bude mat oveľa vyššiu. Takze si povedz že ty máš konečne za sebou to, čo veľkú väčšinu tvojich rovesníkov ešte len čaká.
Zvládneš to úplne v pohode, neboj. Ja nemám pomoc od nikoho a nemam pocit že ju potrebujem, mám síce len jedno dieta ale materstvo je podľa mna oproti štúdiu na VS prechádzka ružovou záhradou takze ja to beriem tak že mám naozaj doslova dovolenku s tou malou 🤷‍♀️🙂

sampo
10. aug 2021

začiatky boli ťažké, ale zvládame to relatívne v pohode, bývame v nájme, niektoré mesiace sú horšie, niektoré lepšie, v zásade sa mi vždy darí niečo odložiť, plat mám priemerný a dá sa vyžiť normálne. Nemám nejaké extra nároky a žijem v podstate do výšky príjmu, deti majú všetko, čo im treba (dokonca určite aj viac). Detaily sa mi tu rozpisovať nechce, ak chceš niečo o financiách, to môžem do správy.

mirdze
10. aug 2021

Áno som spokojnejsia, kľudnejšía, šťastnejšia a syn taktiež, cestujeme veľa, užívame si, dostala som krásny celoživotný darček, ktorý stále rozbalujem a teším sa z neho viac a viac 🥰🙌👶

www_vfmoda_sk
10. aug 2021

gratulujem Ti, Tebe a detom zacina nova zivotna etapa.. nevravim, ze to bude spociatku lahke, ale jednoznacne stastnejsie obdobie.. Nebudes v strese z chlapa, budes kludnejsia a casom stastnejsia co samozrejme budu citit aj deti z Teba.. Tu pohodu, vyrovnanost… je mozne, ze budu nejake prieky medzi Vami kym si zvyknete obaja na novu situaciu a dohodnete si vsetky podmienky.. Po financnej stranke je dost moznosti si nejake to € naviac mesacne zvysit.. A ked budes mat energiu na chlapov, tak si mozes vyberat, chlapov je kvantum a bude sa ich okolo Teba isto tocit mnoho.. Byt slobodna ma aj vela vyhod.. To pocitis casom…No uz budes v zivote vyberavejsia.. To co som napr. ignorovala bez mihnutia oka, dnes nepripada anilen do uvahy.. drz sa aj s detmi a prajem vsetko dobre…

lucinecka14
10. aug 2021

Tiež sme sami, som na rodicovskej, byvame sami v podnajme, mam 2 deti, 10 a 2 roky, da sa to zvladnut, predtym som pracovala, nieco som mala odlozene, tak bacujeme ako sa da, ak cokolvek Ta zaujma kludne mi mozes napisat, ked aj len ako butlava vrba, a jednoznacne je to lepsie takto, drzim prstiky

olimuc
10. aug 2021

Keďže problemy nastali pred tým ako sa maly narodil takze som zvyknuta fungovať sama …kým som bola z malým doma sme bývali v podnájme potom som zacala robiť a pridruzili sa casove komplikacie a do toho korona, tak som sa pobalila a išli sme do mojho domu. Zmenila som robotu a tak bývame u babky cez týždeň, ale každý má vlastný život, pretože ráno vypadneme a večer sa vrátime.
Na víkend sme doma, teraz v lete je babka u nás od septembra my u nej. Finančne je to teraz strašne narocne, ale to je na dlhé rozpravanie … jedine čo je podstatne je byt zdravý vsetko ostatne sa dá zvladnut. Keďže chcem aby sa maly naučil jazyky tak. Pôjdeme na časom na pár rokov preč, takze chlap by bol len na príťaž.

erka21
10. aug 2021

Ahoj, aj ja som bola slobodná mamička. Pre mňa to bolo vyslobodenie a bude to znieť čudne ale mala som viac peňazí ako ked som bola s mužom..ten len dlhy robil a ja som bola stale bez peňazi. Nie raz som mala na tyžden len 5€ a doma 2 deti maleho som naštastie kojila a kusok od nas byvali moji rodicia tak ked bol hlad isla som s detmi k nim.( im som o našej situacii nehovorila). Takže som bola zvyknutá žiť skromne. Odsťahovala som sa do mesta do podnajmu, vtedy bol rodičak 220€+ vyživne 250€ vyžila som s toho platila som si vsetko sama nikto mi finančne nepomáhal aj keď sme sa tlačili v malom 1izbovom byte. Deťom nič nechýbalo. Jesť mali vždy čo. Aj keď to bolo o držku bola som spokojná a štastná. A veru teraz mám už 3 a pol roka priatela a niekedy si hovorim ze ako mi bolo dobre samej s dvomi detmi.

www_vfmoda_sk
10. aug 2021

@erka21 "A veru teraz mám už 3 a pol roka priatela a niekedy si hovorim ze ako mi bolo dobre samej s dvomi detmi." veru 😀DD som sa zasmiala, aj ja to tak cítim a dosť často si poviem..

elen2
10. aug 2021

Ja keď som sa rozviedla pred 6 tími rokmi bolo to ťažké Veeeelmi ťažké, dcéra 11 a syn 5 rokov. Musela som nájsť prácu kde som robila od 8 do 15:00 koly deťom aby som vedela byť poobede s nimi. Po finančnej stránke hotová katastrofa. Ex mi na obe deti posielal 100 eur a ha som zarobila sotva 500 eur. Byt (podnájom) 310 eur plus šeky.. Dokopy každý mesiac 430 eur odomna odchádzalo no a z ostatného sme žili. Bolo to ťažké ale zvládla som to pre pokoj som dala všetko. Teraz mam inú prácu kde zarobím omnoho viac a deti sú už samozrejme veľké. Momentálne táto situácia ktorú mam sa nedá porovnať stou prvou. Viem šetriť, všetko platiť a užívať si kľud a pokoj s deťmi. Takže všetko sa dá zvládnuť keď žena chce. Nepotrebuje na to muža aby ju financoval a ani rodičov ci niekoho iného ja to zvládam bez akej kolvek pomoci . Tot môj skromný názor. Držím palce aj tebe a želám vám veľa šťastia.

bluka2
10. aug 2021

Jediný trik je v tom nájsť prácu s výplatou za dvoch a potom to má len samé pozitíva oproti nefunkčnemu vzťahu. Tie peniaze sa proste zídu na babysittera niekedy, lebo čas bez detí je nutná psychohygiena, aby ten čas s nimi bol kvalitný. Keď nie sú peniaze, je stres, takže sa treba zamerať a dobre vyriešiť túto stránku.
Ja by som nemenila 🙂

autor
12. aug 2021

@bluka2 to by bolo super, ale neviem aký plat by som musela mať, doteraz muž ťahal všetko, nemala som tieto starosti. Teraz nastúpi realita, ale aj tak idem do toho. Radšej skromne. Kým je na výdavky a zostane na stravu tak bude dobre.

autor
12. aug 2021

@elen2 u mna sa asi všetky sily spojili aby to takto vypálilo, aj keď neviem ako vykryjem posledný týždeň prázdnin čo sa týka varovania syna. Do práce nastupujem tento mesiac, bývanie zatiaľ nemám byt ktorý som bola pozerať bol hrozný za ešte hroznejšiu cenu ale dočasne mám kam ísť, aj keď budeme o 25km zatiaľ cestovať naviac do školy/práce. Ale nevadí, kým bude nejaká ponuka vydržíme nieje to také hrozné. Nechcem aby syn menil školu, tak sa snažím urobiť max preto aby som vedela fungovať tu. Obdivujem každú jednu ktorá toto všetko dá úplne sama, lebo predsa ak niekto má rodičov či už k deťom kôli chorobám, alebo pomôžu s bývaním je to oveľa ľahšie. Ale takto sama pri všetkom, no... Bojim sa trochu toho čo ma čaká, ale už robím iba kroky vpred ani jeden vzad. Už nie.. A dakujem 🙏

autor
12. aug 2021

@lucinecka14 myslím ze každá sa zhodne v tom, že kľud po psychickej stránke je neporovnateľný a prednejší ako finančná situácia. Som pripravená že začiatky budú ťažké. Mysľou som už radšej niekde tam, kde budem na toto obdobie len spomínať. Ďakujem a aj ja tebe držím palce nech sa máte dobre

autor
12. aug 2021

@www_vfmoda_sk ďakujem 🙏 to ze budem kľudnejšia a nie klbko nervov a že dieťa nebude svedkom hádok a žiť v takej atmosfére ma ženie vpred.. Všetko sa deje pre niečo a ja verím tomu že v ten správny čas, aj keď mam teraz hrozne 2tyzdne pred sebou kde neviem čo skôr a ako veci zariadiť (viac dopredu sa radšej zatiaľ ani nezamýšlam). Keď už som zúfalá poviem si nejako bolo, nejako bude, vlastne je tocaj pravda.. Energiu na chlapov už míňať v budúcnosti nemienim, myslela som si že mám chlapa ktorý ešte za niečo stojí v tejto divnej dobe a už dávno som povedala že ak toto nevíde tak chcem už pokoj od chlapov. Priania sa mi asi plnia. Ale teším na obdobie bez nervov, lebo všetko negatívne ovplyvňuje ďalšie veci.. Teraz bude priestor venovať sa naplno synovi a sebe a situácia vždy ženu prinúti zariadiť veci aby bolo dobre. Tak snáď to tak aj bude.

autor
12. aug 2021

@gleep1 ďakujem za povzbudivé slová, chcem veriť že to bude aj môj prípad. Asi som potrebovala vedieť že žiadna, ktorá odišla to neľutuje že nechali nefunkčný vzťah tak, aj keď je to s deťmi už ťažké. Aj napriek finančnému pohodliu. Že kľud je ovela prínosnejší a podstatnejší. Pochopí len tá, ktorá to má za sebou.

autor
12. aug 2021

@mamanadruhuu ahoj hľadám bývanie len nič v ponuke nieje (len jeden ale hrozný a predražený na stav v akom bol tak ten nechcem) chcem zostať v blízkosti mesta kde syn chodí do školy aby nemusel meniť, tak sa snažím veci prispôsobiť, Zatiaľ budeme trochu viac km dochádzať do prace /školy, tú chvíľu budeme musieť vydržať a keď bude nejaká ponuka na nájom tak sa prestahujeme.

mamanadruhuu
12. aug 2021

Cim bližšie k mestu tým drahšie byty

erka21
12. aug 2021

Skuš su podať žiadosť o mestský byt ten je lacnejší oproti podnájmom. Teda aspon u nás je to tak len sa naň dlhšie čaká

autor
12. aug 2021

@erka21 ďakujem, ale nemám tu trvalý pobyt a v mieste trv.bydliska zatiaľ nechcem, keďže sa chcem sústrediť najprv fungovať v okoli mesta kde bývame. Do práce tu v okoli nastupujem, syn tu má školu tak poriešim aj bývanie, len momentálna ponúka 1izb bytov je mizerná. Ale niečo sa pritrafí určite

autor
12. aug 2021

@mamanadruhuu bývame takmer v meste ale je to už dedina a bývanie tu máme drahšie koli lukratívnej časti ako v meste. Ale môže sa stať že do mesiaca bude nejaká nová ponuka za prijateľnú cenu ktovie. Hádam hej

erka21
12. aug 2021

Neviem ake by boli podmienky v tom meste ale v našom meste som nemusela mat trvalí pobyt. A nemala som až dovtedy kým mi nepridelili byt. Tie ceny oproti podnájom su ovela lepšie v našom meste idu 3izb byty po 500€ a v mestskom som platila za 3 izb. 245€ ( ja plus 2 deti) + energie a tv som sa vopchala do 300€.