Sama žena so štyrmi deťmi

29. aug 2020

skusam len taky mensi prieskum. myslite si, pripadne poznate pripad, ze ostane zena sama so styrmi malymi deti (pod 10 rokov vsetky) a ze by bolo mozne aby si nasla noveho partnera? ci uz skor ostane iba sama s detmi? zodreta a nestastna?

lauriema
29. aug 2020

Ahoj, ja si to vždy obrátim na seba, som matka a nechcela by som aby si môj syn narazil ženu so 4 deťmi, a tak isto ta žena musí rozmýšľať ci toto nejakej matke spraviť... Ťažká situlacia ja mam 3 deti, ale kby nás manžel opustí, žijem pre ne a nehľadám už nikoho

mimkao
29. aug 2020

Ahoj. Áno.
Je to možné aj s viac deťmi. Sú muži, ktorým cudzie deti nevadia a vedia mať s nimi rovnako dobrý vzťah, ako s vlastnými.
A nie sú to žiadni lúzri, ale veľmi fajn chlapi.

autor
29. aug 2020

@lauriema tak ale deti raz odrastu. uz take 10-12 rocne deti su podla mna pomerne samostatne. nepochopila som vetu o tom ze zena musi rozmyslat o tom ci to spravi nejakej matke?

cize Ty mas tri deti a keby napr nedajboze Tvoj muz zomrel tak by si cely svoj zivot uz iba obetovala detom a ostala navzdy sama?

pribinak
29. aug 2020

Prečo by mala byt zodreta a nešťastná? Nerozumiem celkom tomu 🤷‍♀️🤷‍♀️
Veď tie deti mamu milujú a ona určite lubi tie deti.

emiliamilka
29. aug 2020

Môj brat má už niekoľko rokov priateľku ktorá má 4 deti.. sú šťastný.. on má tie deti rád a s najmladšou je veľmi často (ostatné deti sú už veľké ) skoro denne niekde na výletoch a tak.. stredná má horší zdravotný stav, vybavoval pre ňu aj nejaké veci do školy.. proste sa stará ... moja mama problém nemá, síce nám ju oficiálne nikdy nepredstavil ale mama si znovu píše na FB, posielajú si veci , mama občas niečo pre nu prešije, ona občas pošle nejaký koláč a na Vianoce sa kupovali drobnosti aj pre jej deti a tak.... Problém je skôr "svokra"..

autor
29. aug 2020

@mimkao dakujem za povzbudive slova. bavime sa o slovenskych muzoch, ano? 😀

mondolina
29. aug 2020

Pravdaže si môže nájsť partnera👍veď deti nie sú mor.

autor
29. aug 2020

@pribinak zodreta - lebo uzivit 4 deti je casovo aj financne narocne. nestastna - neda sa zit iba pre deti predsa. tie sa raz osamostatnia

mimkao
29. aug 2020

áno 🤣☺️

autor
29. aug 2020

@emiliamilka to je mile 🙂 mozem sa opytat kolko rokov ma brat a priatelka a preco ostala sama so styrmi deti?

mondolina
29. aug 2020

Tak ale tie deti majú aj otcov....či ich sama splodila?

autor
29. aug 2020

@mondolina a poznas aj taky pripad? lebo ja co som zachytila tu viac krat vo fore, tak mamicky co ostali same na viac deti - 3 ci 4, tak vacsinou maju hlavne existencne problemy a o novych partneroch som sa nikdy nedocitala. skor ked ma zena jedno ci dve deti tak si najde noveho muza a spravi si dalsie. ale necitala som este pribeh o zene, styroch detoch a love story 🙂

autor
29. aug 2020

@mondolina ma ich vsetky s jednym muzom.

mondolina
29. aug 2020

Nepoznám, ale to nič nemení na veci, že si môže nájsť partnera.

matapo
29. aug 2020

...ja mam 3 male deti, tiez som s nimi sama. Zijem pre ne. Partnera nehladam, zatial mi nechyba, ked deti odrastu potom budem vyhladavat aj pansku spolocnost a dufam teda ze stretnem niekoho s kt. by mi bolo v zivote dobre, kto bude so mnou cestovat, turistikovat, s kym sa bude dat dobre pokecat,... . deti do noveho vztahu nechcem a ani nebudem motat, mam dost malo casu na seba teraz nechcem a ani si neviem predstavit minat energiu na novy vztah a zbytocne komplikovat zivot sebe aj detom. Pouzivas slova zodreta a nestastna 🙂 nemam pocit zeby som bola zodreta a ani nestastna. moje stastie nezavisi predsa od muza. Zijem stastny zivot, ma ma co naplnat, mam kopec zaujmov a konickov, takmer vsetko zatial absolvujem s detmi, ale vobec mi to nevadi su uzasni partaci 🙂 nemam problem s nimi skusit hoc co, zbalit sa a odletiet s nimi niekde na predlzeny vikend, alebo hoc kde po Slovensku, vylety, hory, turistika, cyklistika, kupaliska,...celkom si to spolu uzivame. Samorejma chyba muzska ruka ked sa doma nieco pokazi,... nie som v tomto smere uplne sebestacna, neviem si nic opravit ani od elektriky, ani od vody ani od plynu,... tak ale snazim sa prehltnut vsetku hrdost a byt mila aj k byvalemu a on naoplatku nema problem nam opravit ked sa nieco pokazi 🙂 Zial kazda si predstavujeme stastnu rozvetvenu rodinu a ako budeme na vsetko spolu a ako pojdeme zivotom spolu, ale nie vzdy to tak dopadne ☹ no ale koniec sveta to nie je a rozhodne to neznamena ze sama zena s malymi detmi musi byt len zodrata a nestastna 🙂 financne zatial vystacime aby sme sa mali dobre.

emiliamilka
29. aug 2020

Brat má 34 jeho priateľka je o dosť staršia (15 rokov možno aj viac, možno o niečo menej) ale presný vek teda neviem ... Spolu sú už niekoľko rokov ..prečo zostala sama neviem.. osobne ma to nikdy nezaujímalo.. kým to bratovi nevadí a sú šťastní to je dôležité... A či deti maju rovnakého otca alebo nie neviem tiež.. nikdy to nebolo spomenuté... Keby že mám hádať tak ich chlap asi opustil = vysvetľovalo by to určité správanie "svokry"

ladyvi
29. aug 2020

No takto. Nalejme si cisteho vina. Sance su mizerne. Ale zivot pise rozne pribehy, romanticke, tragicke, bezne, nudne, prihodit sa moze kadeco...aj to, ze stretnes pana dokonaleho ako matka s 4 detmi. Nik to bohuzial nepovie, co ti zivot nadeli, ale ber to, co prichadza.

Ak si s muzom a vahas ci ostat, ci odist. Realne? Ak to nie je idiot, a prestali ste sa "len" lubit, ale nadalej mate voci sebe uctu, tak by som neodchadzala. Ak je to ale naozaj idiot, tyran, beznadejny alkoholik, gambler, a ine tak odid. Oslobod seba aj deti a zacnite od nuly. Lahke to nebude. Moja mama bola dlhe roky bez muza a aj napriek tomu, ze nie je nejako extra kontaktny clovek zavisly na partnerovi, a pritomnosti ludi, sem tam jej to liezlo na mozog. Frustracia. Taka kopka nestastia. Deti, deti, cele roky len deti. Sama. Komu sa vyzalujes? Na kamosky pri 4 detoch malo casu, nebodaj financne potiaze, niektore z deti nahodou cierna ovca, bude to masaker. Ale nechat sa utyrat, utrapit, to tiez nic moc zivot. Vsetko je to o tvojom nastaveni, pristupe, o tvojom elane, chuti do zivota a o schopnosti byt stastna v situacii, aku ti zivot nadeli. Ak prestanes vidiet pozitivne veci v tom co sa ti bude diat, zacne ti to padat na hlavu a z tej frustracie je strasne tazke sa vymotat. Moja rada - snaz sa uzit si zivot so svojimi 4 detmi, budovat si vztahy a mozno nejaky pan bozsky sa pritrafi. A mozno aj nie. Radost zo zivota na tom nestoji.

autor
29. aug 2020

@matapo super. to sa krasne cita ze dokazes byt stastna aj bez muza. muz si nasiel inu alebo co bolo pricinou rozchodu?

autor
29. aug 2020

@emiliamilka no, ked chlap opusti zenu a 4 deti, tak to veru dost vypoveda o jeho charaktere ☹

ckatka
29. aug 2020

Moja matka je cca od 40tky vdova. Sme tri deti. V čase keď si nasla nového priateľa mala asi 45 rokov. Sme už teraz síce všetci dospelí a samostatní...ale mame ho ako svojho. Takže je to asi len otázka času.
Keď spolu začali chodiť, dvaja mladší súrodenci ešte bývali s nimi.

autor
29. aug 2020

@ladyvi ja to vnimam podobne ako Ty. pozrime sa na to ale aj z pohladu deti, nielen zeny. je pre ne lepsi zivot v rozbitej rodine, alebo zivot s otcom, ktory je tak trosku psychopat? vulgarne nadava im aj matke, rozbija veci pred ich ocami (nebije deti ani matku) ale to psychicke tyranie je tam ocividne. samozrejme, ma aj svetle momenty kedy sa im venuje, maju ho radi, na strane druhej tie vulgarizmy a cholericke vybuchy su takmer na kazdodennom poriadku

autor
29. aug 2020

@ckatka to je mi luto. ze ste prisli o otca v tak mladom veku ☹

mondolina
29. aug 2020

A takto sa správal vždy?

lucik194
29. aug 2020

ja poznam, kamarat ma priatelku uz asi 3-4 roky ktora ma 3 deti, najmladsie ma teraz okolo 12 rokov.....
spokojnost na oboch stranach....... nevidim v tom problem a oni dvaja taktiez nie.....

yanina1983
29. aug 2020

Ahoj, určite to je možné. Poznám osobne taky príbeh 😊 niektorí muži s tým problém nemajú aj keď sa tomu ťažko verí. Tiež som sama s dvomi a môj terajší partner deti berie, vychádza s nimi a rád s nami trávi čas 😉aj keď sa mi samej tomu niekedy nechce veriť... Či to je kvôli mne alebo ich má naozaj tak rád ako vraví. A táto mamička so štyrmi deťmi ostala vdova, detičky malé, život dala podľa mňa vzorovo, stále usmiata aj keď ho mala naozaj naozaj ťažký... Teraz už deti veľké a má partnera, ktorí je s nimi pár rokov a sú naozaj šťastní ❤️

autor
29. aug 2020

@mondolina praveze nie. preto tomu davala sancu. ale uz sa to taha treti rok a nema pocit ze sa cokolvek zlepsuje. uplne sa pychicky zmenil. z laskavosti sa stala krutost, z lasky neznasanlivost, zo starostlivosti nezaujem. plus sa pridala chorobna iracionalna ziarlivost. ona uz skusala vsetko mozne aby bol v pohode, aj psychologa, ale nic nezabera bohuzial

matapo
29. aug 2020

...odcudzenie po 20 rokoch manzelstva ☹ (deti sme mali az neskor, vsetky su este male) Muz sa zacal venovat len sebe a ja s detmi sme ho len obmedzovali. Ina zena v tom nebola, ci je teraz uz neviem, ale asi nie. Vieme este stale spolu fungovat, ist s detmi aj spolu niekam na vylet, na veceru, ale teda 90% casu su deti len somnou.

mondolina
29. aug 2020

Tak toto skôr psychiatra, lebo toto je dg.

deti95060810
29. aug 2020

Otcov známi sa zaľúbil do ženy so 4 deťmi. Bol slobodný, ona vydatá. Odišla od manžela aj s deťmi. Po čase mali spolu dcéru. Žili ako veľká rodina....
Po veľa rokoch žena zomrela. Ostal sám. Keď to už nezvládal , dali ho do ústavu. Na pohreb mu neprišlo ani jedno dieťa - jedine ich spoločná dcéra. Môj otec nechápal.....
Nebol ani alkoholik, ani despota, ani tyran....normálny človek....

pribinak
29. aug 2020

Kým sa deti osamostatnia to ešte potrvaaaaa. A dovtedy stretneš množstvo zaujímavých mužov