Sama na deti

5. júl 2022

Ahojte zienky,som matkou dvoch deti,mam ich s dvomi roznymi muzmi, jeden je momentalne vo vazeni a druhy odmieta platit vyzivne aj ked je riadne zamestnany a zaraba dobre,uz dve kamosky mi povedali nepytaj vyzivne kasli na to,najdi si este jednu pracu,co sa budes hadat o peniaze...poprosim vas nazor??? Tak ja sa mam zodrat v 2 robotach.a oni nech si neplatia? Trocha chore nie??Dakujem za nazory

martul
5. júl 2022

Tak ale hádam sa nebudeš riadiť,,radami" kamosiek

lilinka126
5. júl 2022

To vyzivne od pracujuceho by som riesila urcite. Inak netuším ako to vlastne je ale ak je druhy vo vezeni nie je mozne aby za neho platil stat a potom to bude splacat?

bluka2
5. júl 2022

Pozor, čoskoro sa tu dočítaš aj nemilé slová. Rob podľa seba, nie podľa kamosiek. Nemysleli to kamošky tak, že radšej nepýtaj, aby ti ex dali pokoj? Ktovie. Sama vieš, kde máš priority a čo sa od tých dvoch dá čakať

nafka0483
5. júl 2022

Moj nazor je, ze si mas poriesit zverenie do opatery (ak este nemas), vyzivne - aj potrebne kroky k tomu aby ho platili. Za toho vo vazeni nahradne vyzivne.

Nie je to o tebe, su to peniaze, na ktore maju narok deti.

autor
5. júl 2022

@lilinka126 ano samozrejme je to mozne

autor
5. júl 2022

@bluka2 ano mozno to bolo aj tak myslene,aby som mala pokoj...a vraj si radsej mam niekoho najst kto sa o moje deti postara a nebudem ani muset pytat🙂,ale kto uz by zivil cudzie deti??

anjelicek26
5. júl 2022

Za toho vo vazeni zastupi vyzivne stat a druheho to bude vymahat sud/exekutor zrazkami zo mzdy... kamosky su take ze - ked mam doma muza, co mi nosi vyplatu domov, sa mi take hlasky dobre s ust pustaju... ale s toho sa najomne ci skolka nezaplati... s hrdosti a pokoja... vsetky naklady idu hore...

sofia1979
5. júl 2022

Nie že by som ťa chcela nejako uraziť skús si po riešiť výživné tvoje deti na to majú bezpodmienečne právo. A muža keď máš takú smolu veľmi citlivo vyberaj hlavne kvôli deťom. Ja by som asi po takej skúsenosti si dala načas pohov. Ale to je len môj názor. Pories3si hlavne všetko okolo deti. Držím palčeky

autor
5. júl 2022

@anjelicek26 presne si to vystihla

autor
5. júl 2022

@sofia1979 ano toto tiez stale pocuvam preco nikoho nechcem a neviem co...ale sklamala som sa uz dvakrat takze uz davam fakt bacha

erikaa09
5. júl 2022

Nepočuvala kamošky a žiadala o vyživne. Dokonca aj od toho čo je vo vezeni. Aspoň minimalku.

dadka128
5. júl 2022

To su urcite kamošky co nemaju deti .. pýtaj si načo máš nárok.

danica2711
5. júl 2022

prečo by si mala byť taká veľkorysá a nevyžadovať od otcov výživné pre deti? Keď ich vedeli urobiť, musia na ne aj prispievať - za basistu zatiaľ štát a ten, čo "nechce" platiť výživné, to je čo? Využi všetky legislatívne prostriedky na to, aby platil (aj spätne). Patrí to tvojim (resp. vašim spoločným) deťom!

sissy27
5. júl 2022

Určite si vyriešiť výživné na deti od obidvoch exotov (k výberu sa radšej nevyjadrujem 🙈). Ale na druhej strane - spoliehať sa na to nebudeš môcť nikdy. Jedna vec je čo odklepne súd, druhá vec je kedy tie prachy reálne uvidíš a v akej výške.

ildiko36
5. júl 2022

Vyhladaj centrum pravnej pomoci,oni ti pomôžu napisať žiadosť aj povedia čo všetko potrebujes k tomu

pribinak
5. júl 2022

tie peniaze patria detom. Nie tebe. Ak ich momentálne nepotrebuješ tak ich môžeš odkladať na sporiaci účet

Ak by si dostávala čo i len 50 eur, tak za rok je to 600 za 10 rokov 6000. Decko bude chcieť ísť študovať, tak bude mat niečo nasporené

Okrem toho, prečo by pán otec nemal platiť? Je to jeho psia povinnosť.
Aj ten čo je v base. Aj ten musí platiť. Ak neposiela, tak si vybav náhradné výživné. Stačí ísť na UPSVaR, dostaneš vyplniť papier a hotovo.
Ten druhy, chod za exekútorom. Ak ti nebude platiť, vybavis si náhradné výživné. Neboj keď mu exekútor siahne na plat, rýchlo si to rozmysli

Ja by sim za svoje deti bojovala ako lev, neodpustila by som takýmto otcom ani cent

PS: kamosky sú riadne blbe, tie určite nepovuvaj. A hlavne nebud blbá ty

sandra_kul
5. júl 2022

pokial je ako otec zapisany v rodnom liste, tak nech pekne plati. tvoje kamosky by som rozhodne nepocuvala a zariadila by som, aby to vyzivne platil, mas na to narok mas, tak by si bola blba, ak by si toho nevyuzila

autor
5. júl 2022

@sandra_kul presne tiez som toho nazoru

deti95060810
5. júl 2022

záleží samozrejme od povahy tej ktorej ženy... ja som exmm neodpustila ani jeden cent...
takže za mńa bojovať o e pre deti - však aj tebe to pomôže...

lilly16
5. júl 2022

Otec nech platí výživné..vsak je to aj jeho dieťa prečo by si sa mala mať dve práce kvôli tomu že on neplatí? riešila by som to cez sud..prípadne cez jeho rodičov aby mu dohovorili nech prispieva na dieťa..

autor
5. júl 2022

@lilly16 samozrejme uz sa stalo,ale cela jeho rodina je na jeho strane

sofia1979
5. júl 2022

Verím a chápem