Sama a tehotná s tretím dieťaťom

6. júl 2024

Ahojte. Pisem anonymne za co sa ospravedlnujem ale takto som to citila. Ma dve deti: dcera 11 a syn 7. Rozviedla som sa uz davno. Nasla som si noveho partnera s ktorym sme boli spolu 5mesiacov a podarilo sa mi otehotniet. Zo zaciatku som strasne rozmyslala co spravit ci si male nechat, ci ist na potrat. Dovtedy bol aj partner pri mne. Ked som vsak vyhlasila ze na potrat by som nevedela ist on vyhlasil ze to dieta nechce… tak som ho poslala kade lahsie. Strach mam. Najma z financnej stranky… ste tu niektora v podobnej situacii? Dakujem vam za kazdu odpoved.

mircalla
6. júl 2024

Podarilo sa ti otehotniet? Chces povedat, ze si sa dostatocne nechranila. Tak samozrejme by som si dieta nechala v pripade, ze som ho schopna uzivit.

lucia245
6. júl 2024

Nebudeš finančne úplne sama, súd mu urci vyzivne

dominikamacakova
6. júl 2024

@lucia245 100€ ju určite vytrhne z biedy ano...

pribinak
6. júl 2024

Za chyby sa platí….zial veľmi nezodpovedný prístup

Dostaneš výživné na dieťa ak rozhodneš vo vpísať do rodného listu
Existuje aj výživné pre nevydatu matku

Odkladaj bloky za výbavičku pre dieťa, pripadne tehotenské lieky …..

Odporúčam už teraz si robiť finančnú rezervu

lenkakravcova
6. júl 2024

@dominikamacakova kým je na materskej bude on platiť výživné aj na ňu ako na osobu, ktorá sa stará o dieťa, ak ona nemá medzitým žiaden prijem

dominikamacakova
6. júl 2024

@lenkakravcova a to je koľko? Ďalších 100€?

pribinak
6. júl 2024

@dominikamacakova ale no….tych možnosti je viac

pribinak
6. júl 2024

@dominikamacakova to určí súd

dominikamacakova
6. júl 2024

@pribinak tak dúfajme, že to bude aspoň 500€ aby bola schopná uživiť tri deti a seba

pribinak
6. júl 2024

@dominikamacakova ona z toho príjmu nemá živiť 3 deti….ty si mýliš pojmy a dojmy….to bude výživné pre ňu a to 1 dieťa ….starsie 2 majú iného otca

autor
6. júl 2024

Dakujem vam za prispevky. Ani som si vedima aj toho ze som bola nezodpovedna… momentalne pracujem. Otec dvoch deti plati riade vyzivne a mame asi lepsi vztah nech pocas manzelstva. Prisla som si k vam najma pre povzbudenue asi. Strach mam najma z obdobia ked budem dostavat “vysoky” rodicovsky prispevok. Rozhodla som sa takto sama ano.. Na potrat by som nevedela ist.

lenkakravcova
6. júl 2024

Autorka, ty teraz pracuješ?
Alebo aspoň pár mesiacov dozadu si pracovala? Budeš mať nárok na materskú a tehotenský príspevok či nie?

ukgirls
6. júl 2024

ak mas kde byvat a rodinu alebo priatelov v okoli co pomozu tak to zvladnes-neboj ... ta co naklada o nezodpovednosti -kolke otehotneli aj pocas brania antikoncepsie alebo pouzili kondom etc- tieto poznamky ste si mohli usetrit -ma toho uz sama dost tak naco utocite? strasne dospele od vas ... naozaj neodkazete komentovat bez urazania a utocenia? ste ako stare babky na trhu

autor
6. júl 2024

@lenkakravcova pracujem uz dlho ano. Budem mat narok ano.

autor
6. júl 2024

@ukgirls dakujem 😊 az mi slzy do oci vosli…

mircalla
6. júl 2024

@ukgirls Ako vidis, nie je ten pripad, ze otehotnela pocas antikoncepcie. Napisat, ze nezodpovedny pristup je suche konstatovanie faktov, nie utocenie. Tak sa daj do kludu, si nejaka nervozna.

ukgirls
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gabika0825
6. júl 2024

Fuha, toto je dobre nezodpovedne. Ale budis, tvoj život. Kamoska to mala podobne, ale mala jedno a čakala druhé s byvalym, ktorý sa na ňu pred pôrodom vykašľal a odišiel za svojou detskou láskou do zahraničia. Riesila to ako sa dalo, keď sa mala narodila, tak malého mala už v škôlke, keď jej dcéra mala pól roka, tak musela nastúpiť do prace, lebo by to sama neutiahla. Ona nie je z nejakej bohatej rodiny takze jej nemal kto platiť všetko. A dala to, teraz už má obe deti v škole ale mala to veru náročné

mircalla
6. júl 2024

@ukgirls Evidentne sa ti stalo to iste, kedze mas potrebu agresivne vyskakovat len preto, ze niekto napisal, ze nezodpovedne a nadavat ludom do debilov. To dospele je, vsak? Tvoje urazky "debil" som prave nahlasila adminovi.

gabika0825
6. júl 2024

@gabika0825 zabudla som napisat že malú davala zväčša k rodicom keď bola v práci

lilinka88
6. júl 2024

@ukgirls ono je to tu už taký folklór každému hneď naložiť. Akoby autorka sama nevedela,že to bolo povedzme nezodpovedné. Nie je ani prvá ani posledná v tejto situácii a útočiť na ňu teraz, keď sa rozhodla, že si bábätko nechá, neviem k čomu vedie. Ak by napísala,že pôjde na potrat, pustili by sa do nej rovnako.

ukgirls
6. júl 2024

@lilinka88 je jedno co tu clovek napise- proste su zenske.bez stipky empatiekt sa narodili len za ucelom skakania a utocenia do inych-lebo ich zivot je nadherne dokonaly ... a pritom nazivo v realnom svete su mozno na tom daleko horsie ako autorka a ich zivot je skor jedna velka lutost ..
@mircalla nie nestalo sa mi to ste .. ale dakujem za starost a -debil nebola urazka- len prislovie kt sa perfektne hodilo -ci si si ho vzala osobne alebo nie-hold zrejme si sa v nom nasla .. a agresivna niesom .. nemam preco-autorku nepoznam,netyka sa ma to..len ma zarazilo ako niekto ako ty a tebe podobne dokazu utocit a byt tak zle ..

mircalla
6. júl 2024

@ukgirls Si nahlasena. Koniec diskusie.

kristiii
6. júl 2024

Nie som v podobnej situácii, ale zvládneš to určite, veď už si sa rozhodla, takže ti nič iné nezostane. Ako bývate? Vo svojom či v podnájme? Má ti kto pomôcť? Rodičia, súrodenci..? Hlavne si porieš výživné aj na malinké hneď ako sa narodí. Inak áno, RP je náhodou celkom vysoký, hlavne keď píšeš, že pracuješ, tým netreba pohŕdať, ale byť zaňho vďačná. Ak chces, rozpíš cca príjmy a výdavky a môžeme sa k tvojej situácii vyjadriť konkrétnejšie. A rýpanie od niektorých si nevšímaj, tu je veľa žien dokonalých.

juliet86
6. júl 2024

existuje aj organizacia jedenrodic.sk byt tebou zozenien uplne vsetko cocsa da zadarmo do vybav

autor
6. júl 2024

Je mi luto ze sa diskusia trocha zvrtla. Ano som si vedoma toho ze to bolo z mojej strany nezodpovedne… najma takto ze uz mam dve deti o ktore sa staram vlastne sama. Ano mam kamosky aj rodicov, ktory mi pomahaju. No nikdy som sa (chvala bohu) nemusela obracat na nikoho co sa tyka financii. A z tejto strany mam strach. Som “uz” v 13tt.. genetika v poriadku a bude to dievcatko. Z jednej strany citim nesmiernu radost. Milujem svoje deti a neviem ci by som psychicky zvladla vyrovnat sa s tym ak by som podstupila potrat. Asi skor nie.
Ano niekde si zasluzim aj slova nezodpovedna kedze sa to stat nemuselo. No stalo sa…. Dakujem dievcata za podporu. Ja viem ze tu problemy nevyriesime a budem ich musiet aj tak riesit potom sama ale niekedy cloveku padne dobre ak dostane pozitivne slova. Doda to niekde tu stratenu silu…
Budem na tom aby moje deti boli stastne a aby im nic nechybalo. Snad to dam aj pocas toho “rodicovskeho” obdobia…

mircalla
6. júl 2024

@autor Tak ak mas rodicov a kamosky, co pomahaju a pracujes, tak to urcite zvladnes. A som rada, ze tu nehystercis, za to, ze som si dovolila napisat, ze to bolo nezodpovedne a sama si to uznas. Materska a rodicak nie su az take nizke a vzdy sa daju najst moznosti privyrobenia...Urcite by si dieta nedala vziat, ked sa to da zvladnut.

mandzula
6. júl 2024

@autor ja len tolko, ze ti drzim palce, ide z teba akasi dobrota a pokora a mozno budes aj lepsia matka ako taka, ktora pocala planovane.🙂 Ak si nahodou z BA niekde z Ruzinova, mozem ti prist pokocikovat, ak chces.🙂

slniecko66
6. júl 2024

Ona bola nezodpovedna. A ten chlap co nebol pritomny? A teraz je zodpovedny ked ju nechal samu na male dieta?

Autorka verim, ze to zvladnes. Bude to narocne ale neboj sa obratit na niekoho a poziadat o pomoc ❤️

babulkomale
6. júl 2024

@ukgirls tiez som to kedysi nevedela pochopit, ale odkedy dost blizkych kamosiek otehotnelo naozaj neplanovane a nechcene, za okolnosti zdanlivo uplne vylucujucich tehotenstvo, uz mam na to iny nazor. Mne sa nikdy nestalo, ale deje sa to.
Ina vec je benevolentny pristup a potom nekonecny udiv.