Poradíte ohľadom bývania?

eliska1986
18. máj 2015

Mamičky čo je lepšie?ísť sama z dieťaťom do podnájmu,alebo si nájsť spolubývajúcu z dieťaťom a tým pádom si zobrať 2izbák a spolu to platiť?Aký je na to váš názor?

bubelko
18. máj 2015

zalezi na tom, ako si na tom s financiami. byvat sam je vzdy jednoduchsie, nakolko sa nemusis nikomu prisposobovat.
byvanie so spolubyvajucimi vyuzivaju hlavne bezdentni a slobodni ludia. s dietatom si treba uvedomit, ze si deti nemusia "sadnut", tebe moze vadit, ze bude plakat niekde cudzie dieta. pripadne sa s dotycnou nestretnete vo vychove a to tiez nemusi prispievat k pohode. plus treba mat jasne stanovene pravidla co sa tyka upratovania, delenia chladnicky, etc. 😉
napis si na papier - pre a proti a podla toho sa rozhodni.

evelynm
18. máj 2015

pre mna by bolo urcite lepsie ist sama s dietatom do malého bytu. Cenim si svoje sukromie a prisposobovanie sa s cudzou zienkou moze priniest aj vela zbytocnych konfliktov ci iných komplikacii.

darina1952
18. máj 2015

určite odporúčam byť sama v podnájme. Teraz sa ti to možno zdá jednoduchšie spolubývanie z hľadiska nákladov ale spolužitie prinesie so sebou komplikácie. Úplne postačí že jedna bude doma s chorým dieťaťom a tá druhá si domov donesie návštevu - budete sa rušiť. Čo ak vznikne nedoplatok za energie (voda, kúrenie) - ako sa rozdelí jeho platenie? Keď budeš sama, nikto vás doma nebude obmedzovať 😉

sissy27
18. máj 2015

ak si môžeš dovoliť bývať s drobcom sama, tak zostaň sama... ak musíš uvažovať o spolubývajúcej z finančných dôvodov, tak je to iné...

vitazoslav
19. máj 2015

Nie som mamička, ale odpoviem 🙂
Všetko záleží od peňazí, najlepšie je kúpiť si vlastný bytík, v mnohých prípadoch splátka za úver je rovnako vysoká ako cena za prenájom. Problém môže byť iba s vybavením úveru. Druhá najlepšia možnosť je podnájom sama, až potom je na rade spolubývajúca, či spolubývajúce. Najlepšia možnosť je však stále tá bývať s rodinou (rodičmi), ale to sa u teba nedá...

hannahrybicka
24. máj 2015

Mozem ti povedat vlastnu skusenost. Mala ma 2 roky a uz takmer rok byvame same. Sukromie je sice super vec, ale ked je zle tak to nie je nic moc :(
Pridu dni, ked ochories ty alebo dieta. Ak mas svojich rodicov na blizku, alebo ti moze prist pomoct dobra kamaratka, tak je to OK. Byvam v inom meste ako moja rodina a kamaratky som si tu zial moc nenasla (praca + rezim stretavania s otcom, cele zle)
Stalo sa mi ze som mala uraz a nemohla som si dovolit ani ist s tym na pohotovost lebo som nemala komu nechat malu. Ked som mala horucky, nemal mi kto ist ani kupit paralen do lekarne. Ked bola mala chora, s teplotami, nemohla som ani ist kupit potraviny na druhy den. Ak byvas s niekym, kto tvojim problemom rozumie, tak si mozes aspon spolocne vecer ponadavat a poplakat, a je ti lepsie. Ak by som poznala babu, co je na tom podobne ako ja a ma podobne nazory na zivot a vychovu ako ja, urcite by som sla do spolocneho byvania.