Pomoc v krajnej situácii s bývaním

jane1989
14. aug 2018

Keďže už ani sama neviem co, kde a ako chcela by som vás poprosiť o radu. Maminky rozmýšľam nad bývaním s inou maminou, prípadne u niekoho v jednej izbe. Som po pôrode a s malinkym sa nachádzam v situácii kedy by som potreboval pomôcť predovšetkým s bývaním, hlavne s takým aby som ho zvládala plácať preto ako píšem. Pokiaľ viete niekto poradiť v takejto situácii prípadne pomôcť budem veľmi vďačná. Ďakujem

bale1rinka
14. aug 2018

@jane1989 to je smutné...a otec dieťaťa kde býva? Prečo sa to nedalo vyriešiť pred pôrodom? Krízové centrá sú u vás? Alebo v inom meste?Azylové domy?máš dáky príjem?joj to málo si dala informácií...

jane1989
autor
14. aug 2018

@bale1rinka otec je momentálne na Tom tak ako my, snažili sme sa riešiť podnájom, žiaľ nepodarilo sa nám ho zohnať. Ja budem poberať rodičovský príspevok a rodinné prídavky plus príjem otca čo je na brigádach cca nejakých 500euro z čoho si musí uhradiť stravu a ubytovanie. Riešime aj azilak, ešte však neviem ako to vydá. Ja by som pristúpila už na hocičo len nech máme strechu nad hlavou. Keby sa našla mamička v podobnej situácii a vedeli by sme vyriešiť nejaký spoločný podnájom, prípadne bývanie v nejakej jednej izbe bola by som vďačná

elaela23
14. aug 2018

Tak to hladas pre vsetkych nie len ty a dieta. Keby len s dietatom,tak krizove centrum

jane1989
autor
14. aug 2018

@elaela23 hľadám predovšetkým pre seba a dieťa, pokiaľ nevyriešime nejaké bývanie, podnájom. Krizove centrum som už kontaktovala uvidíme na vyjadrení. Ale nie to ani také jednoduché nakoľko nie vždy to umožňujú kapacity.

elaela23
14. aug 2018

@jane1989 este skus na mestskom urade dat ziadost ale tiez to je nadlho.skus aj ten azilak no vec,ze tam to je dost huste s roznymi osobami.teraz byvate kde. Rodicov nemate,alebo to nieje to prave sa snimi zhodnut.a priatel si nemoze najst normálne pracu nie len brigadu?teraz je vela volnych miest

jane1989
autor
14. aug 2018

@elaela23 rodina sa k tomu postavila tak že tam nemôžme byť či už z jednej alebo z druhej strany. Čiže to je nula bodov...no úrad môžme vyskúšať za to človek nič nedá...aj keď viem že je to na dlhé lakte. Partner pracuje na brigádu, stále hľadá aj niečo na stálo no nieje to až také ružové...napriek tomu že je toho veľa je to ťažko keďže najpodstatnejšie je to ubytovanie

catherinah
14. aug 2018

@jane1989 700€ nie je tak malo. Neda sa nejaka garzonka?

jane1989
autor
14. aug 2018

@catherinah 700€ je v čistom, z toho si momentálne platí z toho ubytovanie na ubytovni plus stravu, cestovné náklady do práce. Radala som už s rodičom ktorý budem dostávať. My ubytovanie riešime žiaľ nieje to také jednoduché nájsť. Nie všade vám tolerujú dieťa. Keby sme našli niečo čo by bolo vyhovujúce a finančné by nám to vychádzalo určite do toho ideme.

catherinah
14. aug 2018

@jane1989 odkial ste?

jane1989
autor
14. aug 2018

@catherinah Nitra

tova
14. aug 2018

Keby som bola v takej situacii ako vy, urcite by sme sa s muzom striedali v praci. Ked je on v praci cez den, ja by som bola v noci. alebo poobede. Vsetko sa da zvladnut, Poznam rodiny co si manzelia dieta pri autobuse striedali a islo im to par rokov. Po porede sa v zahranici bezne pracuje , netreba sa lutovat. To neide o to ze nedari sa vam zohnat, ak by bol dostatocny prijem zohnali by ste hned. Ste dvaja zdravi dospeli ludia!!

catherinah
15. aug 2018

@tova
@jane1989
Nechcem zľahčovať Vašu situáciu, ale z vyše 700 € sa nedá utiahnúť garzonka?
Určite sa budete musieť uskromniť, ale stále je možné aby muž začal riadne makať a nehľadať výhovorky. To sa mi zdá na azylák až veľmi dobre podmienky.

anelehka
15. aug 2018

@catherinah vhodne pre 1 osobu...neviem, ci by to ukecali na 3:(

girlie_konik
15. aug 2018

@catherinah tam pise, ze vhodne pre 1 osobu, tak asi by im tam nedovoli nastahovat sa 2 dospelym s dietatom

ceresnovci
15. aug 2018

30 m2 pre 2 dospleych a 1 mimino je uplne v pohode (: Lepsie ako ulica.

anelehka
15. aug 2018

@ceresnovci jasne, ze hej, ale v inzerate pisu, ze je to pre 1 osobu...tak neviem, ci by pustili zrazu 3....

girlie_konik
15. aug 2018

@ceresnovci znama to teraz tiez riesi,maju 3 deti a prpste nechcu im prenajat. Preto to pisem, nie ako vyhovaranie pre autorku. Ale ked toto je napisane v inzerate, tak vacsinou to aj plati a viacerym to neprenajmu proste
@catherinah

221girl
15. aug 2018

Tak skús aspoň nejaký byť čo prenajímajú pre vysokoškolákov. Tam si vezmeš izbu do podnájmu. Budete si musieť zvyknúť na menší ruch v byte.. ale izbu do nejakých 150€ zozenies

rawmamka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rawmamka
15. aug 2018

@jane1989 Ja som tiež z Nitry a práce pre chlapa je tu neúrekom, lepšie hľadajte (hoc aj za pásom v Jaguari v Dražovciach je na začiatku cca 700 eur v čistom pre chlapa, nič moc, ale stačilo by vám to v tejto situácii) .... a bývanie do 300 eur nájdete tiež, síce na sídlisku jednoizbový, ale niektorí začínali aj v horšom..... Ak má on už teraz 500 eur v čistom z brigád a ty budeš mať cca 250 eur RP + prídavok na dieťa, tak vám vyjde aj na stravu, aj na všetko ostatné - samozrejme nebudete môcť vyskakovať, ale slušne prežijete určite. A potom si po RD nájdeš prácu aj ty a bude to aj na hypo stačiť, medzitým sa chlap v zamestnaní posunie snáď vyššie a plat mu porastie a s dvoma príjmami a jedným dieťaťom to už bude aj na vlastné bývanie 😉

jessicai
15. aug 2018

Počula som, že V Piešťanoch krízové centrum ubytuje aj 2 dospelých s dieťatom. Je to ubytovanie ako v garzonke. Izba, mala kuchynka a socialne zariadenie. Práčovna spoločná.
Informujte sa v Nitre ako to je s ubytovaním v krízovom centre.

zuzinapipina
15. aug 2018

@jessicai ano v piestanoch ubytovavaju aj cele rodiny, chodime tam nosit oblecenie a potreby do domacnosti sem tam a vidavam aj mladé pary kocikovat.
@jane1898 skus pohladat na nete kontakt a zavolaj tam, priateľ by si určite aj tu nasiel prácu 🙂

jane1989
autor
15. aug 2018

@zuzinapipina dakujem za info určite skúsim vyhľadať niečo, a kontaktovať ich tam. Naozaj ďakujem!

dharmasanata
15. aug 2018

Utekaj na mestský úrad takéto prípady uprednostňujú... možno vám pridelia nejaký byt

zuzinapipina
15. aug 2018

@jane1989 daj prosím potom vedieť ako si dopadla 🙂

hvolkovamirka
15. aug 2018

@jane1989 nemyslim ze by bolo fajn, ist byvat do jedneho bytu s druhou maminkou. mas malicke dieta a potrebujete svoj klud, hlavne teraz ked si cerstvo po porode. dobre ti tu radia, skus ist na mestsky urad, v takychto pripadoch zvyknu pomoct, ale moze sa stat ze aj nie. drzim ti palceky nech vsetko dobre dopadne 🙂

lubik87
30. aug 2018

@jane1989 v Žiline na hlinách intraky dlhodobé bývanie niečo cez 150€ na osobu ..skús niečo podobné zháňať

baby24
3. dec 2018

Ahojte je tu niekto z Piešťan kto žije v azylovom dome

paprika28
27. dec 2018

Prosím vás a to krizove centrum v Piešťanoch je kde ? Máte niektorá aj tc? Ďakujem pekne