Pocit samoty

14. júl 2024

Niekedy nastanu situacie kedy mi pride luto, ze som slobodna matka, pride mi luto, ze nemam partnera a moja dieta otca- teda ma ale takeho na h…pride dieta pozriet raz za mesiac na hodinu a dovidenia zije si zivot ako by sme neexistovali ( pre rypalky co si ziju pokojny rodinny zivot a chodia tu davat nevyziadane rady- zili sme spolu dlho, takmer sme sa vzali, doeta chcel tiez bohuzial
Ked sme rodinu mali zistil, ze to je nieco co nechce)
Predstavujem si zivot po tom ked dam dieta do skolky a ja nastupim do prace, ako sa nam bude zit, len vo dvojici, v beznom zivote
Niekedy mi je velmi smutno za zivotom, ktory sme mohli mat a ktory sa znicil, ze som na obtiaz rodicom a rodine, jedina v rodine co ju opustil s dietatom, jedina ktora si neudrzala chlapa a rodinu, chudinka co ostala sama s dietatom, privesok
Je to uz cez rok jasnee je to uz lepsie ale stale velmi tazke, bude nam dobre? Vie byt zena stastna aj ked nema partnera? A dieta?
A nie neberiem dieta ako pritaz chcela som ho aj ja
Viem ze najst partnera je takmer nonsens s dietatom

viestta
14. júl 2024

V prvom rade si nepripustaj reci o tom, ze si neudrzala chlapa pri sebe a kompletnu rodinu. Toto moze povedat len vymlety clovek. Rodina, ktoru jeden nechce nie je rodina, je to tragedia. Tragedia pre vsetkych zucastnenych ale hlavne pre dieta. Ak ta rodina mala byt nefunkcna, tak je lepsie ak nie je ziadna.
A partnera nehladaj, ked nejaky pride, tak pride, ak nepride, nic sa nedeje. Uz davno neplati to Zimkovske Namas chlopa, nemas pravdy. Zena moze fungovat aj sama bez chlapa a nie je preto, ze nema chlapa druhotriedna. V konecnom dosledku su osamotene matky hodne ucty a uznania, ze to zvladaju aj bez chlapa. Obzvlast ak by mali byt s chlapom, ktory nestoji o to aby tvoril rodinu, aby bol partnerom, otcom... len preto aby "sa nepovedalo"

pribinak
14. júl 2024

Ale tvoj život nekončí, ty si môžeš nájsť partnera. Nefixuj sa na myšlienku, ze zostanes sama.

A už vôbec sa nefixuj na to, že si jediná bez chlapa a jediná čo neudržala chlapa a rodinu pokope

Na udržanie vzťahu musia byt dvaja. Dvaja musia ťahať vzťah jedným smerom
Inak ak by si mala byt nejaká zufalka čo stoj čo stoj bude držať chlapa zubami nechtami a tváriť sa že všetko ok, tak to radšej sama s dieťaťom

Pozri, život ide ďalej, čo sa stalo už sa neostane, ty však daj šancu niekomu inému, kto by vás mal rad oboch

apolka77
14. júl 2024

Myslím že by si sa oveľa lepšie cítila keby sa ti podarilo nejakým spôsobom osamostatniť a ísť žiť s dieťaťom inam ako u rodičov..hovorím z vlastnej skúsenosti. Moji rodičia su fajn, ale dosť ma deptali . Ten pocit zlyhania a samoty som viac cítila keď som bola s nimi.
Skús sa čo najskôr zamestnať a potom nájsť aj hoc garzonku 1 izb.byt na podnájom ..či skús zájsť na mesto dať žiadosť o mestský či soc byť ..proste vyskúšaj možnosti ako sa čo najskôr odsťahovať. To ti potom dvihne sebavedomie že sa vieš o seba postarať a nie si žiadny prívesok ..držím palce.

reanda
14. júl 2024

nezalozit alebo neudrzat si rodinu, moze byt este lepsie, ako tu rodinu mat a mat v nej take vztahy, ako mas napr. ty v tej svojej povodnej.. ze sa tam vnimas ako neschopny privesok.. ono najst partnera nie je az take tazke - ludi je vsade kopa, ale najst si dobreho partnera, to je kumst.. dobre partnerstvo ma podla mna len malokto - aj ked sa tak mnohi radi tvaria, asi aby neboli za tych neschopakov, ci uz pred druhymi, alebo pred samymi sebou.. lebo na to, aby si bola schopna rozoznat, kto je pre teba dobry partner, sa musis najprv dobre poznat a mat rada samu seba - co ty evidentne nemas, ked vidis svoju hodnotu len v tom, ci mas alebo nemas muza.. aj dieta mas s takym, s ktorym si sice dlho zila, skoro ste sa vzali, dieta ste si dobrovolne spravili a on sa az potom zbadal, ze ho nechce.. toto by sa nestalo, keby zijes viac 'vedome' a vsimas si spravne veci... lebo by si si to proste vsimla uz skor, ze tam nieco 'nesedi'..
takze svoj dalsi zivot mozes vyuzit na to, aby si sa spoznavala, zistovala, co v zivote naozaj chces, co ta tesi, co ti prinasa radost, co je pre teba naozaj dolezite a tak zila.. a tak viedla aj svoje dieta.. to je podstatne a nie, ci ste dvaja alebo traja.. zit dobry zivot sa da v podstate za akychkolvek podmienok, ak si trvas na tom, ze bude dobry a nepoddas sa tomu, ze 'to nejde' .. takze ja by som sa sustredovala skor na toto, ako na zhananie muza za kazdu cenu, len aby som nebola sama a dieta bez otca.. ono ked budes spokojna, ten chlap sa najde sam 🙂 a nie, vobec to nie je 'takmer nonsen', najst partnera, aj ked uz mas dieta.. vies, kolko je takych zien? spuuusta

autor
14. júl 2024

@apolka77 nepotrebujem soc byt ani prenajom
Ked dieta pojde do skolky kupim si byt a zamestnat sa nemusim mam dobru pracu cakaju ma kym pridem z rodicovskej
Financie u mna niesu problem

olimuc
14. júl 2024

Aj v dvojici sa da zit .. mama dieta. Zalezi na tebe ako si to zariadis. Tym, ze otec sa nezaujma mozme cestovat a zit v krajine kde prave chceme. Tiez prisiel na to, ze nechce rodinu a ja som prisla na to, ze je len na pritaz. Moja mama tiez nebola nadsena a som cierna ovca rodiny … ale vzdy som mala vlastne byvanie a o vsetko sa starala 24/7 sama takze komentare nevnimam. Partnera som noveho teoreticky mat mohla. … ale nezapadal do mojich planov … oni sa ponuknu aj sami, ani dieta im nevadi

autor
14. júl 2024

@reanda tak ja vo svojom okoli takych zien spustu rozhodne nemama a citam to tu denne aj na fb

autor
14. júl 2024

@olimuc nevnimam doeta ako prekazku ale niektori muzi ano a vlastne potom aj keby nie tak ich rodina atd, je to komplikovane a nebudem sa bat, ze nas zase opusti? Oklame? Podvedie?

Ano jedina vyhoda toho, je to ze sa otec velmi nezaujima cize mame v podstate od neho pokoj

majlo1234
14. júl 2024

Budete ako gilmore girls predsa!! Nebudes osamela, s malymi deckami sa to ani neda. Najdi si kamosky, a uzivaj si, ze nemusis riesit doma debila

culienka
14. júl 2024

Áno ako si napísala dá sa v tom nájsť veľká výhoda a to ze budeš mat pokoj, budeš si robiť čo chceš nemusíš sa nikomu prispôsobovať a robiť kompromisy a ešte budeš aj finančne samostatná 🙂

autor
14. júl 2024

@culienka ano to je vsetko super aj to znie super ale vecer si aj tak “lahnem do prazdnej postele a rano urobim len jednu kavu”

culienka
14. júl 2024

Potom si zase môžeš povedať že lepšie sama ako so zlým chlapom 😉

reanda
14. júl 2024

tak kazdy vidi 'vo svojom okoli', co chce vidiet, resp. vsima si to, co mu pasuje do jeho predstavy reality.. pre teba je to to, ze je kopa osamelych zien a aj ty musis byt osamela.. tak si to uzi teda 🙂 .. a ked ta to prestane bavit, su tu aj ine moznosti a mozes si vsimnut tie druhe zeny, ktore to maju inak 🙂 lebo zaujimave, ze ja zas 'vsade' vidim a citam, ako rozvedene ci rozidene s dietatom ci detmi maju uz druheho partnera a to casto ani nie po dlhej dobe 😝