Očakávam od partnera priveľa?

ingica185
10. júl 2022

zdravim, nemam sa komu vyrozpravat, skusim to tu, mozno sa najde aj dobra rada... som na RD, mam pocit, ze partner sa nevenuje velmi dietatu. akoby nemal on az tak velmi zaujem, do dna cez pracovny tyzden ak neratam uspavanie tak max hodka. teraz je aj horsi spanok, rano mam vybuchy hnevu, ze som nevyspana a musim riesit dieta a manzel nereaguje nijak, spi si dalej a ja sa musim prebudit a behat okolo dietata, riesit klasiku rannu, ranajky, hranie sa... cez pracovny tyzden chapem, ale je mi strasne luto, ze cez vikend je to stale tiez iba na mne a nijak ma ani nepride upokojit, ked sa rozkricim, neziberie si dieta na 5 minut, aby som sa upokojila... potom si vycitam, ze zase som to rano nezvladla. teraz si hovorim, ze zacnem chodit spavat o 21 vecer, ale vyriesi to iba to, ze nebudem taka unavena, ale manzelov zaujem o dieta a jeho chut mi poomoct to nevyriesi. skusala som uz sa s nim aj o tom porozoravat, fungovalo to na dva ci tri dni a potom sa vratil do starych kolaji. skusala som po zlom, vobec ziadna reak

pribinak
10. júl 2022

@ingica185 aké staré dieťa?

ingica185
autor
10. júl 2022

@ingica185 neviem co mam robit, febaty nefunguju, rozmyslam ze zmenit pristup samej seba ale neviem ako ho zmenit, co zmenit... dnes kazdy robi aktivity s dietatom sam a my sa ciastocne ignorujeme... nie je to riesenie, jeho to nepreberie, nezmeni svoje spravanie... jasne zena na RD, mozno mi prepina, ale fakt som verila, ze mi bude pomahat s dietatom a nie preto, ze ja to budem chciet, ale preto, ze bude chciet travit cas s nim. ako je to prosim s vasimi muzmi? ocakavm prilis vela?

ingica185
autor
10. júl 2022

@pribinak do 1,5 roka

beata_k
10. júl 2022

@ingica185 Ja by som tiez radsej spala ako od rana pocuvat vybuchy hnevu. Urcite chod spat skor. Niet nad pokojnu atmosferu doma. Potom sa mozno aj muz zacne zaujimat.

ingica185
autor
10. júl 2022

@beata_k vybuchy su asi tyzden, mam teda nadej, ze ked vybuchy kriku rano prestanu, ze zazrakom sa zmeni?

ingica185
autor
10. júl 2022

@beata_k ked som nekricala a behala rano okolo maleho od 6,dokonca som upratovala tak on si spal dalej a mal dieta u prdele, takze krikom to nebude. nejaku lepsiu radu nemas?

thereisabear
10. júl 2022

A skúšala si mu presne povedať, napr. "Prosím ťa, vezmeš zajtra malého o xy čase von?" Alebo "Vstaneš zajtra ráno malému?" Alebo "Zahráš sa s ním s kockami?". Niektorí chlapi by aj pomohli, ale nevedia, čo vlastne majú robiť a potrebujú presné inštrukcie.

beata_k
10. júl 2022

@ingica185 nie, nezmeni. Ale je to zaklad je pokojne rano. A rano robi den 🙂

petamich
10. júl 2022

mame doma rocne - ked vstane cez tyzden skoro povedzme 5:00 (co sa stane malokedy), tak jedno rano som s nim ja a druhe manzel kym nejde do prace a ja este spim, po praci takmer kazdy den je s nim on, vezme ho na prechadzku, na bicykel a ja mam cas pre seba, ... a cez vikendy rano sa striedame, raz jeden raz druhy spi a cez den sme vacsinou vsetci traja spolu niekde alebo opat nejako si to podelime 🙂 cez vikend vacsinou ja viac mam cas pre seba, kedze som s malym cely tyzden a aj v noci - takto sme si to postupne nastavili a takto fungujeme viac menej od zaciatku

beata_k
10. júl 2022

@ingica185 Ina rada je ako vyssie spomenute. Muzom treba davat presne instrukcie. A tiez nevedia co robit s tak malym dietatom.

ingica185
autor
10. júl 2022

@petamich tak to zavidim a placem pri citani... hold asi nie kazdy chlap je dobrym otcom pre male dieta

ingica185
autor
10. júl 2022

@thereisabear ano, posielam ho precotat knihu, loptu si pokotulat, ist na zahradu... niekedy mi povie a co na zahrade, ale ved tam dieta sprintuje od krika ku kriku a jee uplne nadsene, jemu sa iba nechce. chcela som, aby sme cas travili spolu, ale to zas vyzera tak, ze ja som s dietatom na ihrisku a otec na mobile a nezuajima sa o nas... zaconam uvazovat nad tym, ze nebudem s nimi istu dobu nikam chodit, ze necham ich spolu samych, aby si nasiel k nemu cestu a konecne sa mu zacal venovat. neviem, budu mi chybat spolocne vychadzky, ale neviem ako inak na muza

petamich
10. júl 2022

@ingica185 tiez ale suhlasim s vyssie uvedenym aj mojmu trebalo davat presne instrukcie, niektore veci zautomatizoval a niektore zial nie a stale dookola ale tak to je mala dan za to, ze mam priestor pre seba 😁 aj ked niekedy ma to pekne rozculuje, ja zasa naopak, ked citam ako sa ti chlapi spravaju asi si toho svojho budem viac vazit (pekne hnusna som na neho, ked som nevyspata napr.)

skus naozaj krok po kroku, "Palko zajtra idem cvicit o 18:00, isiel by si zatial na prechadzku s dietatom/detmi" alebo "potrebujem si pospat, tu mas nachystanu desiatu a chodte prosim na ihrisko" a ano aj to je cesta, ked bude s malym sam nebude mat uplne na vyber, raz pojdes raz nie, neboj sa o spolocne zazitky vas to nepripravi, len si muz potrebuje zvyknut byt na to sam - u nas som ja ta viac na mobile a manzel mi to vycita, samozrejme nie ked som s malym sama vonku

ingica185
autor
10. júl 2022

@thereisabear vstanes k malemu nemozem poprosit lebo muz vstava rano do prace, to mi on ppvedal, ze sa chce vyspat. pritom casto vstavame rano v rovnaky cas... tvrdi mi, ze ja viem dospat cez den s malym, ale to nedospim a nespim vzdy s nim

diamond007
10. júl 2022

@ingica185 počkaj si ešte rok a zlepší sa to keď sa dieťa osamostatni

ingica185
autor
10. júl 2022

@ingica185 dakujem, tak vezmem si k srdcu vsetko a skusim to

majlo1234
10. júl 2022

Tak cez vikend ho vyskusaj prebrat a nech riesi dieta on. Alebo upusti pri niecom inom a venuj sa teda dietatu ty, ale na ukor napriklad jedla pre muza/upratovania/prania. Proste, aby si sa necitila taka vyzmykana. Ja si to tak kompenzujem posledne tyzdne, tiez malo spim, a preto mam oddychovy rezim. Muz je tiez vela v robote, tak na nwho nechavam aj reziu doma a ja sa venujem dietatu, kedze jemu “neostava cas”, ako mi obcas povie. Aj ja som menej vyhorena, ked namiesto vecerneho uoratovaciehi osialu po celom dni si na gauci vylozim nohy alebo idem spat s dietatom

kaktusik007
16. júl 2022

@ingica185 dieta ti cez den spava? ak ano - zalahni s nim. A uplne kasli na to ze nie je poprate, upratane.... V tejto chvili je dolezitejsia tvoja pohoda ako poriadok v domacnosti.

Pises ze ma 1,5 roka... to uz je vek, kedy ho vies zabavit - rozpravkami, aplikaciami... Nie, neukamenujte ma tu prosim, ale fakt su vyukove rozpravky (mickey mouse klubik) a rozne aplikacie pre takto male deti..... a ty sice nebudes moct spat, ale budes moct lezat na gauci s jednym okom zatvorenym...

moji synovia rano vstavali v pohode o 04:00, 04:30... ked potiahli do 05:00 - tesila som sa... Ja som bola na nich samotna a cez den mi spavali pol hodinu iba - cize tam fakt nebol priestor na ziaden oddych... Hold, musela som si pomoct technikou... A ked uz mali 2 - 3 roky, zrazu si uz vedeli zapnut rozpravky sami, na stole mali vzdy rozteky, vodu co si vedeli dociahnut... a vyrazne sa to zlepsilo.