Nový partner a deti

2. mar 2023

Ahojte.Som dva roky rozvedena.Mam dve deti 11 a 18.Mam par týždňov novy a sucasne prvy vztah po rozvode.Problem je cas. Neviem kedy sa s partnerom stretavat. Predstavit ho deťom a tym padom aby sme sa stretavali u mna je asi skoro,a zas stretavat sa s nim kazdy druhy vikend mi pride malo.Co mam robit? Dieta ma treningy kazdy den do siedmej.Mohla by som ist "von" potom,ale mam vycitky nechat deti same doma a ísť trebárs dvakrat do tyzdna večer von s nim.Ako to riesite vy?

zuzzinka
2. mar 2023

Ved mas uz deti velke. Kludne chod na hodku - dve na prechadzku. Decka si ani nevsimnu, ze nie si doma. Ak ste teda z rozvnakeho mesta.
Ja som sama na deti, sice vztah nemam, ale na prechadzky chodim kazdy den vecer a necham ich samych.

januska12323
2. mar 2023

To sú už veľké deti. Okrem školy si s nimi stále doma? To už aj im musíš liezť na nervy 😁

bluka2
2. mar 2023

Vsak pubertiaci sa potesia, ked budu sami doma - win win 🙂

autor
2. mar 2023

@januska12323 tak prevazne...vela casu zaberaju synove treningy.Problem je aj to,ze som bola vychovana cely život obetovať rodine.Aj ked som sla niekam s kamaratkami do mesta a dozvedeli sa to rodicia dost ma za to odsúdili,ze som v prvom rade matka a deti maju mat prednosť pred všetkým. Preto mam vycitky ist dvakrat do týždňa von.

fotoarch
2. mar 2023

ak budes mat vycitky tak cochvila budes bez partnera ..

mondolina
2. mar 2023

nemáš mať prečo výčitky, sú to veľké deti jedno z nich dokonca dospelé 🙈
tak čo riešiš

liljana
2. mar 2023

Kamaratky by sa mali hlavne starat o seba. Keby sa kazdy staral o seba a nie do druhych, bolo by o kazdeho postarane.

sovica
2. mar 2023

@liljana Čítaj s porozumením, nie kamarátky, ale rodičia...

liljana
2. mar 2023

@sovica Aha, pardon. Tak rodicia ...

januska12323
2. mar 2023

O deti bude postarané, jedlo si zohreju, spravia úlohy, pustia telku. K ničomu z toho ťa dennodenne nepotrebujú. Ty im venuješ všetok voľný čas, prečo by si nemohla mať čas aj sama pre seba?

sovica
2. mar 2023

Deti máš veľké. Poriadne sa o ne staráš. Prečo by si nemala mať aj čas pre seba? Aj Ty máš právo byť šťastná. A rodičia? Mali možnosť Ťa vychovávať do 18-ky. Teraz nech si tie kecy nechajú pre seba. Však ideš LEN na 2 hodiny von. Nie na dvojtýždňovú dovolenku. Si dospelá. Sprav, ako uznáš za vhodné. Ináč, chceš povedať, že sa s deťmi každý večer hráš stolové hry? Asi nie. Myslím, že chalani by aj ocenili, keby si ich nechala 2 hod doma samých a nemuseli by byť večne pod kontrolovu. Ak máš slušne vychované deti a môžeš a sa na ne spoľahnúť, kľudne choď von - a bez výčitiek svedomia😉

autor
2. mar 2023

Ano spolahnut sa mozem.skor je problem s tým mladsim.vsade by chcel chodit so mnou a ked nahodou niekam idem tak sa tvari nestastne.Dokonca ked som chodila cvicit chodil so mnou.sedel tam a cakal.Trapi ma to ze je tak naviazany,sposobuje mi vycitky prave tymito vycitavymi pohladmi

tosomja
2. mar 2023

Choď von, staršia sa postará o mladšieho. Budete na mobile, keby niečo. A neviem koľko je to pár týždňov, ale ja by som už aj povedala deťom, že mám priateľa, a keď ho budú chcieť spoznať, nech ti dajú vedieť 😁

marca12
2. mar 2023

Matka ma byt v prvom rade stastna a spokojna. Neznamena,ze ak venujes cas aj sebe,ze to nie je obeta pre rodinu alebo ze si horsia matka ako ta,co sa od deti nepohne. Ja som vyrastala s matkou,ktora ma rovnaky nazor ako tvoja mama. Vsetky susedy a zeny ohovarala,ktore mali aj svoje konicky. Bola zatrpknuta,nervozna,znudena. Nedalo mi to nic do zivota. Vykasli na reci inych. Je to tvoj zivot. Deti sa potesia,ak budu obcas same. Casom si aj ty zvyknes a nebudes uz mat take vycitky.

sovica
2. mar 2023

@autorka Aha, takže vyčítavé pohľady dieťaťa😲 Ak na tréningy chodí to mladšie dieťa, tak nebude problém mu vysvetliť, že aj Ty máš právo na psychohygienu. Tak, ako sa ono po tréningu cíti šťastne, spokojne atď., že tak sa potrebuješ cítiť aj Ty. Nemôžeš 365 dní v roku len chodiť do práce a domov a o všetko sa starať, že tiež potrebuješ robiť niečo, z čoho máš radosť atď (dosaď si akýkoľvek prívlastok chceš). Tak isto mu to môžeš vysvetliť, ak na tie tréningy nechodí. Ty pôjdeš 2-3x do týždňa von a trebárs 1x do týždňa by som dala dieťaťu vybrať, že sa mu budeš intenzívnejšie venovať (hra, výlet, kino...) A mala by si ho naozaj zvykať, aby nebol od Teba tak závislý. Má 11, nie je to už batoľa odkázané len na Tvoju 24 hod starostlivosť. Mal by byť viac samostatný. Nechodí bez Teba k otcovi, k starým rodičom, ku kamarátom...?

bluka2
2. mar 2023

Mala si ho postupne trénovať na tvoju neprítomnosť, aj keď bol mladší. Každopádne určite to nielenže prežije, aj mu to pomôže v posunutí sa v mentálnom vývine 😉

dievcacitajucelist
2. mar 2023

Poradím ti takto...ja som sa rozviedla...bola dlho sama a starala sa o deti..deti boli a aj sú základ môjho života. Avšak znovu som stretla svoju starú lásku a teraz sme manželia..mala som výčitky, že som menej s deťmi? ANO mala, ALE...moje deti získali dobrého parťaka (aj otca 🙂) do svojho života a sú spokojní a tým pádom som spokojná aj ja..mysli aj na seba...dopraj si 🙂 deti raz vyrastú, pôjdu svojou cestou, a záleží len na tebe či chceš ostať sama, alebo nie...držím ti prsty🍀

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivangeline
2. mar 2023

Ak sa obavas nejakych nezbied,tak niekoho na vecer k nim? Inac tiez nevidim problem v tom,ze by si 11 a 18r neporadili raz za cas sami doma. Mobili hadam maju...

autor
2. mar 2023

Ďakujem vam vsetkym za odpovede.Musim skutocne zacat žiť aj pre seba

mondolina
2. mar 2023

ja som začala randiť po rozvode keď mal môj syn 5 rokov...vtedy ho strážila moja mama...a áno mala som aj výčitky, že nie som s ním.
na druhú stranu sme získali do spoločného života úžasného muža, ktorý ho ľúbi ako svojho.
tak ti držím palce ♥️🙏