Nemám kam ísť s dvomi deťmi

vladkabalazova
2. jan 2022

Ahojte prosím poraďte mi neviete náhodou koľko sa platí za to krízové centrum lúč?každý deň sa hádam z partnerom vyhadzuje ma každý deň ma uráža ponizuje vyhráža sa mi že sa zabije a ja už nevládzem chcem odísť no na vlastné bývanie nemám som len na rodičovskom...Nechcem to každý deň počúvať ja ho ľúbim ale on mňa nie už mi to aj povedal že sa mu hnusim ze ma nechce neviem ako budem žiť z domu deťmi sama ako budem ich výchovu zvládať ale nechcem už v tomto vzťahu ďalej pokračovať nechcem aby ma psichicky zdeptal príliš mi jeho slová ubližujú zaspávam z plačom najlepšie bude ak sa zoberiem aj z deťmi vlastnou cestou 😢😥😭🥺

dadis
2. jan 2022

@vladkabalazova A byt je spolocny?

pribinak
2. jan 2022

No veď si zajtra do toho krizaku zavolaj a zistíš vysku platby a aj iné podmienky nástupu

Aké veľké sú deti?

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@dadis nie je to jeho

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@pribinak starky syn má 4,5rokov a mladší ma mesiacov

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@vladkabalazova starsy ma 4,5 rokov a mladší 17 mesiacov

pribinak
2. jan 2022

@vladkabalazova no tak potom deti do jaslí a skolky a ty do prace. Pripocitaj si k tomu výživné a keď budeš nejakú dobu v krízovom centre či azylaku tak si dokážeš nasporiť celkom pekne peniažky

deti95060810
2. jan 2022

@vladkabalazova tak je, alebo nie je jeho ten byt... 🙄

luccija
2. jan 2022

@vladkabalazova rodinu nemáš žiadnu?áno treba odísť toto už nemá význam píš, volaj hľadaj kde by ste mali kľud...

dadis
2. jan 2022

Ja by som na tvojom mieste nikam nesla. Podaj o rozvod, daj si zverit deti. Kym toto vsetko sa zrealizuje, uvehne nejaky cas, aby si sa na rozvod pripravila. Ak si plati manzel hypoteku, tak budes mat narok na polovicu zaplatebnych splatok. Odkladaj si peniaze bokom, v hotovosti, niekam mimo byt. Ked pojde mladsie do skolky, budes mat lepsie moznosti. Budes zarabat, mozes si vziat hypoteku mozno (ak ti nejake peniaze vyplati z bytu a budes mat dobru pracu). Teraz to mozno vyzera byt cierne, ale nevesaj hlavu, zvladnes to. A hlavu hore, nenechaj sa zdeptat hlupymi recami. Jednym uchom dnu a druhym von. Caka ta lepsia buducnost bez nehom.

mogaa
2. jan 2022

v týchto centrách nemôžeš byť dlho....to je to posledné riešenie aby si neostala s deťmi na ulici....ďaľšia vec je kapacita týchto centier....a nefunguje to že ty si zaplatíš "bývanie"a budeš si robiť čo a kedy chceš....

heleninamama
2. jan 2022

@dadis Až na to, že ona nie je vydatá. 😂 A žije v jeho dome. Takže má poriešené...

ivkazba
2. jan 2022

@dadis hlúpe reči? S deťmi mala byť už dávno preč z tak chorého prostredia. Každý jeden deň s deťmi v toxickom prostredí je pre vývoj deti nevhodný. Hlúpa je tvoja rada, aby s deti naďalej žili v nefungujúcom prostredí. Čo z nich vyrastie, keď vidia takéto správanie? Ďalší submisívni jedinci alebo ďalší manipulátori. Ak je aspoň trocha dobrá matka, odíde čo najskôr.

vler
2. jan 2022

@dadis vyhraza sa jej ze ju zabije a ty radis aby nikam nesla??!

pribinak
2. jan 2022

@dadis ale to nie je jej bývanie a po ďalšie, on ju psychicky týra a je to fakt náročné aby tam zostala a tvárila sa že sa jej netýka to čo hovorí

ibrunova
2. jan 2022

@felinda by určite vedela poradiť

dadis
2. jan 2022

@ivkazba
@pribinak
@heleninamama Aha. Nevsimla som si, ze nie je vydata. Nevieme ci ju tyra a ake to tam je. Ja sama som odisla od muza z toxickeho prostredia. Ale mala som dobru pracu, finacnu rezervu a za zadkom rodinu, ktora mi pomohla. Preto si viem velmi dobre predstavit, ake to je zbalit deti a niekam ist. Ked nemas pracu, peniaze a ides niekam do krizoveho centra, to musi byt extra tazke :(. Ja jej predsa neradim pri nom ostat. Ja jej radim, nech sa s nim nehada (nech nereaguje) a nech sa pripravuje na odchod. Lebo je ine odist, ked ma uz dieta 3 roky a matka pracu.

pribinak
2. jan 2022

@dadis tak toto je dosť iná story a ona je asi úplne inde kde ty (pozri na jej gramatiku, autorka prepáč).
Jej by podľa mna krizak pomohol. Pomohli by jej spísať výživné, možno žiadosť o byt, ak majú nejaký iný spoločný majetok, tak poriešiť jeho rozdelenie, pomôžu jej s prácou aj škôlkou či jaslami
Dostane tam kvalitne psychologické, právne a sociálne poradenstvo.

Iste, úplne niečo iné je, ak by mala prácu, podporu rodiny a nejaké financie
Ale to je fakt potom už iná story

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@dadis nie nieje spoločný byť je jeho

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@deti95060810 byť je jeho

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@luccija áno mám rodičov ale tam ist nechcem z deťmi a ešte k tomu by som bývala kúsok od svojho partnera čiže by som naňho nezabudla

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@dadis nie sme zosobaseny

pribinak
2. jan 2022

@vladkabalazova zlatko, ale aj keď sa odsťahujes na druhy koniec sveta, na tohto partnera nezabudnes ešte dobre dlho, máte totiž spolu 2 deti.
Čiže zmeň trochu optiku na riešenie tvojej situácie

elizabet173
2. jan 2022

@vladkabalazova zavolaj zajtra do toho krízového centra, či majú vôbec voľné miesta. Skús aj túto linku pre týrané ženy, dúfam, že ešte funguje 0800 212 212. Držím palce

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@mogaa áno viem že si tam človek nemôže robiť čo chce a mám tam aj sesternicu a ona to ma tam na dlhodobo

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@vler on sa nevyhraza že zabije mňa ale seba

mogaa
2. jan 2022

@vladkabalazova tak ak tam máš sestranicu, prečo sa pýtaš na MK?

elizabet173
2. jan 2022

@vladkabalazova z akého dôvodu sa chce zabiť? To ťa vydiera alebo má nejakú psychickú poruchu?

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@mogaa pretože sesternica ťa je ako by som to povedala postihnutá

vladkabalazova
autor
2. jan 2022

@elizabet173 vraví že mu ublizujem áno priznávam že už dávno som k nemu ina sex vôbec žiadny ani sa ho nedotknem ale ak by bol váš partner taký ako môj že sa k vám škaredo správa aka by ste bola vy?

deti95060810
2. jan 2022

@vladkabalazova neboj sa, on si nič nespraví... ver mi, len ťa naťahuje - osobná skúsenosť.