Návrat do práce počas materskej - mám informovať sociálku?

mavo84
26. feb 2020

Zienky prosim o radu. Som rozvedena a mam 8mes dceru a moznost sa vratit do prace. Dceru by som mala pri sestre nakolko ma 18mes syna tak sa spolu deti vyhraju a tym padom ju nemusim davat do sukromnych jasli. Som povinna informovat socialnu pracovnicku kedze mi je mala zverena do starostlivosti a bude mi upravena aj pracovna doba od 7-15hod? Chcem sa vyhnut problemom s byvalym nakolko ma stale s niecim problem a uz sme boli vdaka nemu 2x na socialke.

veronikaszabova
26. feb 2020

@mavo84 uz si na RD, nie na MD.
Na tvojom mieste by som informovala. Pre pokoj na dusi. Ked ti robi EX problemy. Nie je to tvoja povinnost, lebo pobyt dietata sa na urad hlasi az od 3r. Ale nech to maju radsej v zaznamoch.
Drzim palce, nech to dobre dopadne. 👍

mavo84
autor
26. feb 2020

@veronikaszabova mam z toho obavu lebo mam pocit ze socialna pracovnicka je voci mne zaujata podla toho ako sa so mnou bavila na sedeni..dakujem za radu

amelie2017
27. feb 2020

Tak ak ti ex nechce platit aspon 500-600€ mesacne, inu moznost ako ist do prace nemas, ak chcete s dietatom dostojne zit. To, ze bude dieta s tvojou sestrou je podla mna plus a nemozu mat nic proti tomu. Pracovna doba tiez skvela. Smelo do toho. Drzim palce.

mavo84
autor
27. feb 2020

@amelie2017 dakujem za podporu.. sestru je vo vedlajsom cinzaku tak je to o to jednoduchsie.. po rozvode som zistila s akym charakterom som zila.