Náročné materstvo slobodnej matky

7. júl 2021

Cítim sa ako najhoršia matka na svete. Niekedy nevládzem a keď moje babo plače tak už len sadnem niekde do kúta a s ťažkým srdcom chvíľu sedím. Viem ze ju nič nebolí je len náročnejšia. Potom si to vyčítam ze som ju nechala plakať len občas už nemám na to všetko síl. Som na ňu sama

emma323
7. júl 2021

Vieš čo potrebuješ? Deň pre seba! Kamošky, svokre, mamke alebo neviem komu odniesť dieťa! Ty choď na nechty, kaderníčka, nákupuj oblecko, choď na kavu, obed domov sa vráť večer, oddýchnutá, malé ti bude chýbať. Ja to praktizujem vždy keď ma chytá tento stav, tak raz za 3-4 mésiace

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
angel993
7. júl 2021

Môj syn mal obdobie keď plakal každý večer aj 2 hodinky. Tiež som si pripadala neschopná, len som ho hojdala v náručí až kým nezaspal. Potom sme prišli na príčinu plaču, nesmierne sa mi uľavilo. Si skvelá maminka svojho bábätka, aj keď je to niekedy ťažké bábätko má v tebe istotu.

autor
7. júl 2021

@angel993 a koli tomu si prídem neschopné lebo keď plače potrebuje ma najviac a ja od toho niekedy na chvíľu akoby utečiem. A ona ma pritom len mňa v tej neistote

deti95060810
7. júl 2021

si sama... nemôže ti pomôcť ozaj nikto? Viem o čom píšeš, len ja som mala vždy za chrbtom mamu, ktorá nemala problém bábo utíšiť...
Ani suseda by nemohla pomôcť? Kamarátka, sesternica, kolegyňa - veď isto niekoho máš....
keby si bola moja suseda nemala by som problém .... 😢

dzulli1980
7. júl 2021

Keby si ju bila, nechala hladnú, neprebalenú, nepoviem ... ale preto, že ju chvíľku "ignoruješ", keď plače, neznamená, že si zlá mama ... ver mi, každá z nás to pozná ... hlavu hore, bude dobre 👍

eternity24
7. júl 2021

@emma323 Slobodna mama - nema svokru a zrejme ani financie nazvyš na kavu atd…

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
whatever1
7. júl 2021

Práveže ideš na to dobre. Keď si v príliš veľkom strese tak sa odporúča na chvíľocku odísť z miestnosti, predychat to a ukľudnit sa. 100 krát lepšie ako v takom stave(únava,hnev,zufalstvo ,vycerpanost)manipulovať s takým malým bábätkom. Je to lepšie pre dieťa aj pre teba.

motovidlo
8. júl 2021

@whatever1 Súhlas, zíde sa to aj keď bude dieťa väčšie a chytí amok - častokrát sa odchádzam predýchať vedľa, aby som nepovedala/neurobila niečo, čo budem fakt ľutovať. A platí to nakoniec aj pri manželských hádkach 😀 Ak nenecháva bábo plakať samé 20 minút, je to v len dobré riešenie.

eternity24
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
motovidlo
15. júl 2021

@eternity24 Netreba brať všetko doslovne 😉 Iba som chcela autorku povzbudiť - ešte bude veľa situácií, kde je múdrejšie ísť sa vedľa predýchať a príst späť neskôr a pokojnejšia, ako zareagovať prehnane a potom ľutovať. Nemusí sa za nič obviňovať, je super, že si uvedomuje, že situácia jej môže prerásť cez hlavu a radšej si dá time-out.