Muž pracuje v zahraničí

vladka82
23. aug 2015

Ako zvladate zivot bez muza,ktory pracuje v zahranici?Nas dnes odisiel prvy krat a zostali sme so synom sami.Cely den na neho myslim a je mi strasne smutno :(

saskia24
23. aug 2015

ahoj aj môj manžel sa chystá na prácu do zahraničia tak asi za mesiac...tiež sa toho už teraz veľmi obávam, ale všetci hovorai, že je to o zvyku...akého staré dieťa máte?

vladka82
autor
23. aug 2015

@saskia24 15 mesacny....aj mne vsetci tvrdia ze to je o zvyku....a tento prvy den je katastrofa...zaludok stiahnuty,len placem to ticho.ked maly zaspi a ja sedim sama v obyvacke je neznesitelne....

moni244
23. aug 2015

@vladka82 a to doteraz nerobil? Mala si ho stale doma 24/7, ze nie si zvyknuta na ticho ked dieta zaspi?

me_to_you
23. aug 2015

Prvý týždeň dva sú ťažké, potom je to o zvyku... Nastavte si dobrý systém komunikácie a zvládnete to 🙂

saskia24
23. aug 2015

@vladka82 tak zase to ticho ked dieťa spí je požehnané aspon pre mna :D...ale tiež mám obavy..u nás však víťazí túžbu po lepšom finančnom zabezpečí. Aj ked musím povedať, že mne stačí aj menej, ja som nechcela aby šiel pracovať preč. Ale to môj muž je taký mamonár.

vladka82
autor
23. aug 2015

@moni244 ale robil...robotu mal blizko takze na obed prisiel domov a kazdy vecer o takomto case sme boli spolu a rozpravali sa...preto to ticho...nie som zvyknuta na vecernu samotu

barny
23. aug 2015

podla mna je to o zvyku, obaja moji svagrovia pracuju takto a sestry zo zaciatku tiez boli z toho mimo, ale uz v pohode, prave ze su nervozne, ked su dlhsie doma 🙂 ( jeden svagor chodi 10 rokov a druhy 5 rokov )

vladka82
autor
23. aug 2015

@saskia24 presne to iste som mu vravela aj ja..len moj bol nestastny ked zarabal malo..ucry a pozicku treba platit a my sme tiez nemohli nikde ist a nic si dopriat

saskia24
23. aug 2015

@vladka82 ved to..my si nežijeme zle, účty sú stále zaplatené aj hypo, dokonca nám ostáva aj niečo minúť na relax alebo zábavu. Ale mužovi nestačí, chce mať viac, chce mať rezervu aby sa lepšie dýchalo...ako chápem ho, ved na jeho pleciach je tá zodpovednosť zabezpečiť rodinu...ale aj tak....ja som bola dlho veľmi smutná z toho rozhodnutia ísť preč do roboty..ale čo už..,môj názor ho veľmi nezaujímal :D

vladka82
autor
23. aug 2015

@saskia24 mi keby mame na relax a dajaku rezervu,tak by urcite nesiel nikde...nam.by to stacilo...ale chlapi su taky,proste oni to maju v sebe ze sa musia postarat...a stale lepsie mat takeho co sa chce postarat ako takeho,co lezi doma na guci a caka co pride

sk8552188744
23. aug 2015

Moj manzel robi v Insbrucku asi rok a pol. Zaciatky boli tazke ale ked sa nam narodilo babatko, tak to bolo brutaaaal. Teraz ma maly 13mesiacov a trocha sme si zvykli ale stale je to tazke. Najhorsi byva odchod do prace. Na druhej strane je prijemne nemusiet pocitat kazde euro.

lucka2108
23. aug 2015

@vladka82 aj môj muž je v zahraničí, prvé dni boli ťažké, ale nejako musíme zvládať...potom sme ho boli pozrieť my so synom po mesiaci a pol a teraz sa uvidíme až v septembri po skoro 3 mesiacoch...ale každý večer fungujeme na skype...

mima4
23. aug 2015

@vladka82
ano, je to o zvyknu, zvyknes si na nepritomnost cloveka v zivote, dieta si zvykne na fungovanie bez otca... nebudete fungovat ako rodina.... ale co by clovek pre peniaze nespravil ☹ ... radsej mat domcek, ako fungujucu rodinu...

vladka82
autor
23. aug 2015

@lucka2108 fuuu tak to je dlha doba 3 mesiace....nas bude chodit na 3 tyzdne...obdivujem ta,musis byt velmi silna.

lussinda2
23. aug 2015

@vladka82 ahoj urcite to je o zvyku, my takto fungujeme skoro od zaciatku co sme spolu a nejako sme si zvykli. Robil aj v Cechach a teraz je v Rakusku az na druhej strane, ma to domov daleko tak chodi domov strasne malo cca kazde styri tyzdne na vikend. U nas je to mozno trocha lahsi, nakolko nemame spolu dieta, ale ako chlap, partner, naj kamos mi neskutocne stale chyba. Najhorsie je ked je doma dlhsie a potom sa ma vratit, tak je nam smutno. Ale da sa v dnesnej dobe inak?! Chybat ti bude stale, ale bude to fajn uvidis... Drzim palce, aby si to zvladla

applede
23. aug 2015

@vladka82 .... mm tiez zacal pracovat vo februari vonku .....tazko sa zvykalo, aj som si poplakala, stale mi to vadi ze je prec...no mam este rok skolu,inak sme uvazovali nad tym aj, ze by sme odisli vsetci spolu do zahranicia ...nie som zastanca toho, aby muz robil v zahranici a rodina ostavala tu, vidali sa niekolkokrat mozno za rok, raz do mesiaca atd .....druha moznost je, ze sme si stanovili...resp.ja kolko takto bude pracovat,, myslim rok, dva ...atd ....mne skoncila v maji skola, takze aj ked mm odisiel vo februari do zahranicia, niekedy prisiel za tyzden, ale vychadza to tak cca po 10 dnoch....som nemala vobec cas uvazovat nad tym, ze je prec atd .....skola, domacnot, nieco navarit,s malou program a zase skola....nemala som cas, teraz ked mam "prazdniny" tak sa snazim naplanovat skoro kazdy den co budeme robit, vyrabat, hrat sa, ked byvali tepla, kupanie, grilovacky aaaatttttd....a uz za tyzden mi ide kuriatko do skolky ☹ ...a mne zacne znova skola......z vlastnej skusenosti ti mozem poradit, aby si si aspon zhruba naplanovala co budete robievat s malym, aktivity, atd, prip ty sa zacni niecomu venovat, vyrabat, ucit sa.....atd...aby si nemusela rozmyslat len nad tym ,ze mm je prec...a teraz co ? je tam pre nieco.....preto, aby vam bolo lepsie, aby ste nieco mali....a raz to skonci..... 😉 po celom dni, ja som vecer neskutocne rada ....a vdacna za to ...ticho 😀

janickacrazy
24. aug 2015

@vladka82 Pokiaľ si doma na rodičáku, tak možeš ísť hocikedy za ním, to je výhoda. Moj muž tiež robil v zahraničí, chodil domov tak raz za 3-4 mesiace, ja sama doma s 2 deťmi. Ked sa narodilo druhé, ani porod nestihol. Bolo to dosť ťažké. Ked mal mladší syn 6 mes. išli sme za manželom na 3 mesiace, to bolo super. Potom som tak chodila stále, 3 mes. doma, 3 mes. v zahraničí, lebo starší syn nechcel ísť so mnou, chodil tu do školy, mal tu kamarátov, krúžky, tak ten bol zatiaľ u babky. Teraz je už manžel konečne doma, našiel si tu dobrú prácu a je to fajn.

saskia24
24. aug 2015

@vladka82 presne, je lepšie že sa chce postarať. A neboj, zvykneš si...a tri týždne nie sú predsa tak dlho. Len sa treba niečím zamestnávať 🙂

vladka82
autor
24. aug 2015

@lussinda2 dakujem za podporu 🙂

vladka82
autor
24. aug 2015

@applede planovanie akivit uz som zacala....snazim sa byt co najviac vonku s malym aby som si zaplnila mysel.Moj chlap je pre mna aj najlepsi kamarat,kedze nemam ziadne kamaratky preto to bolo pre ma horsie.Vsade sme chodili spolu 🙂

sim87
24. aug 2015

Moj tiez pracuje v zahranici... ale ja tu s nim pracujem a zijem tiez 🙂 Na zaciatku vztahu tu ale zil len on a ja na SK a vidavali sme sa kazdych par tyzdnov, takze podobna situacia. Hej, niekedy to nie je bohvieco, ked s nim nemozes uplne zdielat zazitky a cokolvek co sa deje, ale da sa na to zvyknut. My sme boli 24/7 spolu spojeni na Skype a chate a to dost pomahalo 🙂 Hlavne mi ale pomahalo vedomie, ze je to docasne. Predpokladam ze u vas to tiez nebude trvaly stav, ci hej?

Na druhu stranu, na tvojom mieste by som pre lepsie myslienky bola rada, ze je taky akcny a chce sa o vas dobre postarat. Lebo ked pocuvam inych, ako sa len stazuju, ze nie je praca, alebo su nizke platy a nic s tym nechcu urobit, je mi z toho trochu nanic. Takze tvoj muz je oproti takymto super 🙂

Tiez ti mozno pomoze vyuzit cas, ktory by si venovala jemu na ine aktivity - mozes sa naucit novy jazyk, doplnit si kvalifikaciu aby si si po materskej nasla lepsiu pracu, citat dobre knihy... ved je toho neurekom 🙂

A ak by si mala niekedy ciernejsie myslienky ohladom potencialnej nevery, staci si to vyhodit z hlavy a byt realista - kto chce, podvedie kdekolvek, pokojne aj par metrov od trvaleho bydliska.

Takze hlavu hore, ber to z tej lepsej stranky a vyuzi situaciu najlepsie, ako sa da. Drzim palce 🙂

opatrovanie123
19. okt 2015

Zdravim, Vas vsetky, mam sice uz velke a odrastene dcery, kt.su na Sk a ja som s priatelom v zahranici..Tiez sme na zaciatku zoznamenia boli spolu tyzdem v mesiaci. Co je super cas. Neskor sme si to zariadili tak, ze sme spolu dokonca v inej krajine.
Vsetko je o tom ako si to nastavite, nemyslim nato, ze by ste mali byt same a cakat na partnera, snazit sa to sklbit. POZIADAT partnera aby vytvoril podmienky a mohli ste byvat spolu, vsetko sa da. Poznam vela rodin, co tu ziju aj s detmi. Dokonca si tu zakladaju rodiny..Mozno aj my to este skusime. Staci troska odvahy a chut sa ucit nove veci. Vyjst zo zony konfortu.
Studujem vztahovy koucink a mentorik. Tak mate chut alebo problem tak pohode na mna obrate do spravy.
Vela stastnych a spolocnych chvil s partnermi, zelam nam vsetkym.
Katrin.

petkoemmka
19. okt 2015

Ahojte my už takto fungujeme skoro štvrtý rok zo začiatku to bolo veľmi ťažké ,odišiel keď dcérka mala päť týždňov a syn päť rokov bol to pre mňa šok ale nelutujeme po čase ani jeden.. na Slovensku sme mali dlhy pôžičky a za tie tri roky skoro mame všetko vyplatene pomaly ale isto a co sa týka sociálnych istôt rodinné prídavky nám chodia k výplate a sú vyššie ako tu rodicovsky prispevok ....všetko je o zvyku ale o ti sme si vzacnejsi. .prajem vám veľa síl a spoločných chvíľ Maria

balinka
27. dec 2015

ahojte babule.aj my tak fungujeme uz dlhe roky,je to o zvyku,mame dve male deti a syna max.hyperaktivneho a ja ho nezvladam.niekedy mam vselijake myslienky v hlave,ze co ked mi raz bude mm vykrikovat,ze som nezvladla jeho vychovu,,, a veci podobne.mam taky pocit,ze mam toho dost.co z toho,ze sme kupili byt,auto v hotovosti,ze si mozem kupit co chcem a nepozeram na ceny,ze beriem rodinne pridavky zo zahranicia?nic😢je mi z toho do placu.tak uzivajte spolocne chvile,ktorych je tak malo☺