Musím dať v momentálnej situácii syna jeho otcovi na víkend?

zdenka51
18. mar 2020

Otec môjho syna ho má zvereného do starostlivosti každý párny víkend, práve tento piatok by som mu syna mala odovzdať, avšak situácia je taká aká je, ja s ním vôbec nie som v kontakte a netuším, s kým každým bol v kontakte a kde so synom cez víkend pôjde. Neviem, či som povinná mu ho dať alebo v tejto výnimočnej situácii nemusím...
Chcem byť krytá, lebo ináč ma on šikanuje policajnými hliadkami, slovne ma napáda a zastrašuje ma.

lenkakravcova
18. mar 2020

@zdenka51 Ak nebol v zahraničí, a nie je v karanténe, tak asi neexistuje dôvod prečo by si mu syna nemala dat.

pribinak
18. mar 2020

Ak nemá potvrdení diagnózu tak nie je do od aby dieťa nešlo k otcovi. Toto je od teba zbytočná provokácia

martina1201
18. mar 2020

@zdenka51 ahoj, ak necestoval mimo krajinu alebo sa s nikým takým nestretol a nema byť v karanténe tak asi budeš musieť. Určite nepomôže aby si sa s ním dotahovala. Ale určite treba poučiť a dať rusko dieťaťu a odporučiť nechodiť s ním do priestoru obchodov a kde sa pohybuje veľa ľudí. Ono je to ťažko, lebo nepíšeš či býva v tom istom meste ako vy a či je zodpovedný otec a či sa s ním dá dohodnúť na tom, že by ho teraz nemal ale po tom ako skonci problém s koronavirusom tak ho trebárs bude mať 3x mesačne. Alebo že by ste spolu ten čas trávili všetci..... je veľa možností ako riešiť túto situáciu, len to ľudia musia chcieť sa dohodnúť. Ak je niekto "bulo" nedá sa s ním dohodnúť. Ak nie je "bulo" bude sa s ním dať dohodnúť..... To však vieš len ty a určite treba dať bokom pri dohadovanie zášť a vzájomnú nevraživosť. Hlavne kvôli dieťaťu a jeho pokoju....

renab
18. mar 2020

Urad verejneho zdravotnictva to neodporuca v zaujme ochrany zdravia dietata.

coccinell
18. mar 2020

@zdenka51 https://www.cas.sk/clanok/959280/dieta-a-korona...
Bez ohladu na to ci niekde cestoval...ako pises nevie s kym sa stretaval a teda v zaujme dietata by s uplatnovanim si svojho prava mohol pockat

zdenka51
autor
18. mar 2020

@martina1201
Práveže s ním je nemožná akákoľvek komunikácia. Telefón mi zásadne nedvíha, iba vypisuje a šikanuje ma smskami... Robí mi naprieky, bulo je slabé slovo. Je z rovnakého mesta, ale prichádza do styku s veľa ľuďmi. Možno po syna ani nepríde, je to narcis egocentrický, bojí sa o seba.
Bojím sa hlavne o syna.

zdenka51
autor
18. mar 2020

@coccinell ďakujem! Potrebujem to mať na papieri, ináč mi bude zase celý víkend chodiť 100rovnakých smsiek, že mu bránim v styku a robím si cirkus zo súdneho rozhodnutia.

coccinell
18. mar 2020

@zdenka51 mozno by som kontaktovala socialku. Telefonicky by mohli fungovat.
Ale myslim,ze aj keby sa nejakou policiou v tomto case vyhrazal ti ho posli kade lahsie-su dolezitejsie veci ako toto teraz na riesenie.

zdenka51
autor
19. mar 2020

Moje peklo sa už začalo a bude pokračovať až do nedele. Bránim v styku a všetko sú to výmysly. Aj koronu som si vymyslela.
S ním naozaj nie je šanca sa na niečom dohodnúť.
Obzvlášt v tejto vážnej situácii som čakala, že to pochopí a nebude ohrozovať zdravie syna. Zase som bola naivná ako uz x-tý krát.

domisepesi
21. mar 2020

@coccinell článok bol vymazanaý. nerozumiem preco ale vsetky clanky ohladom ´´koronavírusu a deti rozvedených´´ su zmazane....nic sa nikde neviem dočítat :/

domisepesi
21. mar 2020

@zdenka51 nieste sama, presne to iste zazivame aj my doma. vyhrazky sudom ze branime styku... a rpichadzaju mi tu clanky a vyjadrenia pani TOMANOVEJ ako sa vyjadrila pre Nový čas: ,,koronavirus nieje dovod na obmedzenie styku s detmi´´... je toto vobec mozne?

nika82
21. mar 2020

skus lupu v skupine pravne poradenstvo , viac x sa to tam riesilo

domisepesi
21. mar 2020

@nika82 dakujem pekne. hned idem pozriet lebo nikde nic skutocne :(

nika82
21. mar 2020

@domisepesi radia tam pravnici a vacsinou je odpoved ze dieta musis dat

ajka0207
21. mar 2020

@domisepesi zas ale uvedom si tu druhu stranu, vies si predstaviť ze najblizsie dva mesiace neuvidis svoje dieta? Jasne niektorý otcovia sú blbci, ale nie vsetci. Keby ja ta choroba nebezpečna pre vas alebo dieta tak nepoviem nic ale nie je a ak dodrzujete karantenne opatrenia, tak ziadna masova nakaza ohrozenych skupín pri striedavej starostlivosti nehrozi ci?

domisepesi
21. mar 2020

@ajka0207 ex svoju dceru naposledy videl 3.januára, z doodov ´´mame toho vela, sme zanepraznený a mame iny program´´ ...jeho nová manzelka ma svoje dieta z prvého vztahu a teraz cakaju svoje dieta. ked malu nevidel tri mesiace a ziada ju prave teraz ked je moja dcera absolutne najviac ohrozena ako aj kazdy z nas, ziada si ju mat teraz na cely vikend lebo je doma, nema iny program lebo je vsetko zatvorene nemaju ine plany lebo musia byt doma... to ako vazne? moje dieta ako vypln ich volneho casu? a ak nahodou nastane nákaza? kto s malou bude chodit po lekaroch a nemocniciach ja ci on? ja neviem aku maju oni doma hygienu, kam chodia pocas karanteny a kedy ex opustil svoje pracovisko kde bol v nepretrzitom kontakte s vodicmi celoslovenskej prepravy. Prepacte za výlev ale stojim na stranách matiek ktore odmietaju v tejto kritickej situacii zverovat svoje zdrave dieta na cely víkend ich otcovi.

domisepesi
21. mar 2020

@nika82 prihodis mi tu prosim ta link? nala som skupinu kde su ale stare clanky z roku 2013, neviem ci je to aktualne.

coccinell
21. mar 2020

@domisepesi v tom clanku co som postla bolo just take,ze na uplatnovanie si rodicovskeho prava bude dost casu potom.teraz ozaj nie je vhodne prevlakovat dieta hore a dole...
Osobne v tej situacii nie som ale asi by som sa obratila na socialku a poradila sa s nimi-i ked moze sa stat ze dnes niekto povie jedno a zajtra to platit nebude. Alebo sa pokusit dohodnut s otcom dietata,ze by kontakt prebiehal u vas doma

ajka0207
21. mar 2020

@domisepesi jasne, chápem tvoju osobnu situaciu, skor som narazala na všeobecne odporucania nedavat dieta druhemu rodicovi. A uz len na okraj, ziadna matka nevie ci je jej dieta prenasac korona virusu.

domisepesi
21. mar 2020

@ajka0207 tak vam aj taK ďakujem. Držte sa

simuskaaa123
26. mar 2020

@zdenka51 ja mam tiež obavy.. Presne jak keby si písala o mojom ex. Našťastie chodí max 2x do mesiaca aj keď mu zaujata sudkyňa dala do 2x do týždňa.. Mala bude mať pol roka, takže bez mojej prítomnosti sa nedá.. Tiež mám obavy lebo robí v automobilke.. Tiež len dúfam ze sa tento víkend neozve alebo to pochopí.. 2 týždne dozadu sa cez víkend neozval, teraz je to ešte horšie a bojím sa ze je doma a ze sa bude nudiť 🙈

domisepesi
26. mar 2020

@simuskaaa123 akoby si o našom pribehu písala 😁🙈 naša druha strana sa už tiež nudí, naraz nemá žiadne program nieje odcestovany ani toho zázračne nemajú veľa 😁 a keď som povedala že kľudne si malú vezmi ale až ochorie budeš hradiť všetky lieky a celu zdravotnú starostlivosť cúvol v sekunde 😁 neviem či mám plakať alebo sa smiať ale je to na zamyslenie ako peniaze hýbu svetom a sú dôležitejšie než vzťahy s rodina bohužiaľ 🤦🏽‍♀️

domisepesi
26. mar 2020

@domisep
@simuskaaa123 čomu som teda v našom prípade rada že “je taký aký je” 😁 lebo malú mám doma v bezpečí pri sebe 😊

simuskaaa123
26. mar 2020

@domisepesi hej hej.. Najväčší gól bol keď sa naposledy vychvaloval jak kúpil byt s frajerkou (čítaj, frajerka zobrala hypo, kúpila byt a berie k sebe prizivnika) q viackrát povedal ze je tehotná.. Takže bude sranda keď moja oslávi rôčik a on dá fotku jak jeho porodila :D a na súde zo mňa spravil kravu, aká som agresívna, chorobne závislá na značkovom oblečení, nevarim, neperiem, neupratujem,neprispievam na domácnosť aby som mala na dráhe handry a taaaak.. Co veta to blud.. Nechápala som prečo je cele pojednávanie o tom, že som z nekompletnej rodiny a ze som dieťa co ma dieťa.. Po súde mi došlo jeho vyjadrenie k môjmu návrhu ako ma tam pekne vykreslil... Sudkyňa mu to zožrala aj s navijakom.. Takže 2x do týždňa dopadlo asi najlepšie jak mohlo vzhľadom k tomuto..

alexandra0000
28. mar 2020

@domisepesi presne aj ja mam tento problém, som z LM on je z TT a surovo prišiel v piatok aj s celou rodinou po deti, aj napriek tomu ze som mu napísala aby neohrozoval deti v tejto situácii

domisepesi
29. mar 2020

@alexandra0000 bože 🙄 a musela ste ich dať však že..... 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

sofia1
29. mar 2020
alexandra0000
29. mar 2020

@domisepesi on prišiel v piatok aj s rodičmi co sú dôchodci, ja som volala na socialku, tam mi vôbec nepohla, že jednoducho deti musím dať, lebo on si tam volal vo štvrtok a ja som deti nedala. Pol hodinu mi vyzvanal, nadaval, že na mňa pôda trestné oznámenie za Mare ie súdom, že ma uda na socialku, že branim styku. Môj syn má skoro 8 a plakal strašne že on s nim nejde. Malu mi pred dvoma týždňami doniesol chorú, laryngitida, čo som bola v strese ci niečo nechytila. Ja sa postavím hoci aj pred prezidentku a aj keď ma cely deň triasol, ale deti nevystavim riziku.

alexandra0000
29. mar 2020

@sofia1 toto by mali zaviesť aspoň na čas, kým sa situácia neukludni, ved každá matka chce len ochrániť svoje deti, seba a aj rodinu.