Manžel v zahraničí a ja s dieťaťom doma

kaporka
18. sep 2018

Ahojte baby mate niekto podobnu situaciu? Ze manzel musel ist do zahranicia pracovat kvolk financnej situacii a vy ste s dietatom doma? Podotýkam s malým do 1 roka... ak hej ako to zvládate?? Ja asi vobec citim sa hrozne

mirro
18. sep 2018

@kaporka choď za ním a žite tam spolu ako rodina.

kaporka
autor
18. sep 2018

@mirro momentalne to situacia nedovoluje...

tncka
18. sep 2018

@kaporka a z coho ti je konkretne hrozne? Isiel tam aby vas zabezpecil,nemysli si ze jemu je tam nejak fasa,tiez by tam nebol keby nemusel. Za cas sa to da zvladnut a bud pojdete za nim alebo sa mu mozno naskytne praca tu. Nevahala by som a isla tiez,pozisovala co a ako a uz by ma nebolo 🙂 Nevyrabaj si problem zbytocne tam kde nieje. Moj otec bol uz v pokrocilejsom veku v zahranici 10rokov len aby som mohla dostudovat 2vysky. Doteraz ho za to obdivujem❤ Je mlady a zdravy a hlavne robi to pre vas,hlavu hore

kaporka
autor
18. sep 2018

@tncka z toho ze je prec :(

eva112014
18. sep 2018

@kaporka Ja viem presne, čo cítiš! My sme takto fungovali 1,5 roka! Moja polovička bola som mnou prvé 3 mesiace, od narodenia malej. A potom, keď sa dalo. Bola som sama, cítila som sa sama, zvládla som to sama. A už nikdy viac! Finančne to bolo lepšie, ale keby mi nepomohla moja mamka, tak manžel určite v zahraničí nerobí! Pomoc počítaj tak, že deň má 24 hodín a z toho dajme tomu, ak máš 6 hodinovú pomoc, tak 18 hodín si sama s dieťaťom. A áno, keď Ti chodí muž domov, tak si cca12 hodín sama s dieťaťom+ak príde babička, tak ešte menej! Rozumieš?To je ten rozdiel!A v zahraničí, babka nie je!(ak nepochádza niekto z Vás odtiaľ). Ale máš muža 12 hod. aspoň pri sebe! A nech mi nik nepíše, že dieťa spí, lebo nespí! Nakojíš, prebalíš .... v noci tak isto vstávaš k dieťaťu! Ja som mala strašne náročnú malú, a je aj teraz! Ešte raz táto voľba?V žiadnom prípade! Nikdy viac! Škaredo povedané, on mal prácu, stresy, peniaze! Ja som mala tiež robotu (dieťa, domácnosť ...), stresy, peniaze určite nie!Jasné, spoločné dieťa, spoločné peniaze. Najlepšie voľba, je voľba fifty-fifty! Spoločne vychovávame a snažíš sa nastúpiť, čo najskôr späť do práce.(čiže spoločné zarábame). A o tomto ani nepíšem, že ako fungoval u mňa strach. Keď spadnem v poschodovej dome napr. zo schodov, ako si zavolám pomoc, kto sa postará o moje dieťa?!Vieš, mozog je úžasný!Pracuje na plné obrátky, a toto obdobie je pre ženu fyzicky, psychicky ťažké!Toto máš šancu zmeniť! Ak je ZDRAVIE, máš všetko!!!! Dá sa to! Ale, za mňa, už nikdy viac, takáto voľba!!!!!!

brckava36
18. sep 2018

ja ma dve deti,aktualne maju 2r a 4r. Chlap chodi na mesacne turnusy a tyzden je doma. Ale ja som takto spokojna.Nikdy mi s nicim nepomahal,takze po tejto stranke sa pre mna nic nemeni. A aspon mame viac penazi a nemusim obracat v ruke kazdu korunu 100x,kym nieco kupim. A konecne sme dorobili aj domcek. Jasne,ze mi chyba, ale deti mi davaju tak zabrat,ze si to nestiham vsimat :D a ten cas,co je prec, rychlo prejde. Takze u nas same plusy.Neviem,aka je vasa situacia. Vsak ak to nezvladas a na tie peniaze zo zahranicia nie ste odkazani,tak nech nechodi.A ak neni ina moznost, tak sa budes musiet jednoducho premoct a vydrzat to. Ale ja som teda pri malom babatku nemala cas riesit, ze tu nemam chlapa :D

tova
19. sep 2018

@brckava36 ved ked deti budu mat 10r. zistite ze otec je im cudzi... deti z rozvedenych rodin vidia otca castejsie kazdy druhy vikend najmenej... Mesiac je strasne dlhy pre deti a stale sa to opakuje, vase uz asi zvykli

tecko28
19. sep 2018

My takto fungujeme uz 5 rokov a neviem si tiez vynachvalit. Moj chodi na 2 tyzdnove turnusy a potom je 2 doma. Kym som nenastupila do prace bolo to dokonale, teraz uz spolu budeme trochu menej. Ked nie je doma, tak si niekolkokrat do dna volame, posielam mu fotky maleho, maly ma uz 3 roky, tak si aj sam povie kedy chce zavolat tatovi. Ked je tatino doma, tak sa mu venuje naplno. Osobne som presvedcena, ze keby je tu, tak su spolu omnoho menej, lebo by musel manzel viac casu venovat praci, aby nas uzivil.

kikuska555
19. sep 2018

Ja som bola sice so starsou 4r. Ale cely rok sama. Bol na misii. Obcas to bolo strasne obcas lepsie. Momentalne som znova tehotna a chcem sa odstahovat tam kde pracuje. Pretoze stale musi cestovat 130 km a travime malo casu spolu. Ale samozrejme hrozi ze nebude doma ani na narodenie druheho lebo asi bude dalsia misia.

6mia6
19. sep 2018

Mame 3 deti v čase keď ho donútila situácia ísť pracovať 1000km z domu. Mali 4 a 1. Bol tam zamestnaný takže voľno len cez vikend. Vydržal 5 rokov, cestoval v piatok po práci a v nedeľu na obed späť, raz za 3 týždne. Narodilo sa 3 dieťa, prišiel týžden pred a odchádzal po mesiaci. Mala už má 2 roky. Stále je preč, ale každý víkend doma. V týždni tiež asi moc nemám čas (dvaja školáci a 2 ročná mi vypĺňajú čas dokonale) ale samozrejme sa tešíme na víkend.

@eva112014 6 hodinovú pomoc k jednému dieťaťu? Pri troch bez pomoci sa cítim ako superman.

pininka
19. sep 2018

Moj ani nieje v zahranici, len 250km od nas a znasala som to od zaciatku velmi zle. Trvalo mi 9 rokov kym som si zvykla. On nemohol zmenit pracu a stahovanie vtedy pre rozostavany dom neprichadzalo do uvahy. Osobne si myslim ze ak partnera skutocne milujes,vzdy ti bude tazko a bude ti chybat a hlavne tomu dietatu. Nasi to znasali zle ze ocko nieje doma.

sashenocka007
19. sep 2018

@kaporka ahoj ja uz takto zijem 6 rok, a momentalne uz s dvoma detmi 5 rokov a 9 mesiacov, na vsetko sa da zvyknut je doma kazdych 6 tyzdnov na tyzden plus na vianoce velku noc cast prázdnin. odisiel ked som cakala prveho syna. pracuje ako zivnostnik na vyslanie A1 ale keby tam robil na zmluvu a nemohol by chodit domov tak by som sla za nim. alebo by sme ho aspon navstevovali sme spolu v kazdodennom kontakte cez videohovory a lubime sa este viac nez predtym. on to robi pre nas a ja zas pre neho aby sme sa mali dobre, sice je to niekedy tazke ale nie je to na stalo.

kikuska555
19. sep 2018

@pininka my to mame 130 km preto sme sa rozhodli ze sa tam prestahujeme. Idem na matersku takze prakticky je mi jedno kde budem na materskej len dufam ze starsia dcerka si zvykne na novt kolektiv v skolke. Je to masaker ak jeden je mimo a vsetko je na tebe

updatevani
19. sep 2018

Moj otec robi sice na SK 2 tyzdne doma 2 tyzdne mimo, ja som sice uz vydata ale poviem vam drahe zeny dietatu chyba! Co z toho ze vam je fajn ci vyhovuje vam to? Pisem vam to z pohladu dietata u ktoreho otec nie je doma stale... Mal dokonca parkrat ist do zahranicia a to sme zamietli my deti... Mne osobne a mojim surodencom co su este doma chyba a uz hodnu chvilu rozmyslame aby zostal doma hladat pracu aj ked za menej len nech je s nami. Mimochodom vysku som vystudovala a pracovala som robim si dalsiu uz som vydata ale tiez aj pracujem mna to naplna 😊 sestra studuje vysku tiez ma popri nej pracu ale nerobime to preto ze to rodicia nezaplatia ale pre vlastny rozvoj ...a mam este dalsich dvoch mensich surodencov... K dotazu autorky vobec sa jej necudujem viem ako sa citi a keby mal moj manzel odijst niekam prec vlastne ja si to ani neviem predstavit byt bez neho...

zun
19. sep 2018

@6mia6 tiež nechápem ako som pri jednom dieťati nestíhala

maciatkolulu
19. sep 2018

@eva112014 to vazne? A ked su slobodne matky bez rodiny,rozvedene bez pomoci matky atd? Boze ved nezvelicuj,je to smiesne. Aka sama? Mozno lrve dva mesiace ked uz fakt nikoho nemas ale potlm treba ist von medzi ludi a dieta mi nehovor,ze potrebuje 24hnon stop starostlivost,ze nespi,nelezi,ok,nejako fakt narocne dieta mozno hej,ale aj tam sa to zvladnit a najst system. A naozaj to dieta velmi rychlo vyrastie do novych faz ked sa s nim da na ihriska,do centier a medzi ludi. Jasne,ze muz chyba,ale vzdy sa da najst sposob. A vyzadovat pomoc od mamicky atd na sest hodin😂😂😂😂k jednemu dietatu. Hmmm

44janica44
19. sep 2018

a teraz z pohľadu dieťaťa môj tatko robí celý život v zahraničí cca 3 týždne preč týžden doma.. občas dlhšie a sviatky tiež... a nie nemame zlý vzťah ani mu to nikto nevyčítal lebo to robil pre rodinu aby sa mala lepšie... mama to v poho zvládala a aj oni majú pekná vzťah takže pokial sú dvaja rozumní ludia a vedia že pre dobro rodiny musí každý niečo obetovať problém nevidím

vierockamatkova
19. sep 2018

Moj takto robil ...sice len polroka bol6t.prec 4dni doma a ja som mala na starosti 5mesacne dieta a cakala druhe...no chceli sme sa mat lepsie trosku no nikdy by som to takto uz nechcela...teraz pred 4m.zomrel nahle a ostala som sama s 2malinkymi detmi a musim to zvladat a to ver tomu ze mi je 1000krat horsie ako Tebe ...takze si nerob problem tam kde nieje a z ytocne sa netrap

kvetinka75
19. sep 2018

@tova no len niekedy asi inú možnosť nemajú. Aspoň dočasne. Neviem si to predstaviť, ja som našťastie nebola v tejto situácii ale kto má deti, potrebuje ich aj zabezpečiť, a keď si tu nevie nájsť poriadnu prácu (áno je aj tu dosť práce ale akej a za aké peniaze a neviete v akej oblasti pracuje jej manžel) asi nemá veľmi na výber. Ja poznám dosť rodín ktoré takto fungovali. Niektoré to ustáli, niektoré nie. Ak by som bola ja v takej situácii, asi by som sa snažila ísť tam za ním. Pokiaľ by to bolo možné. Aspoň na nejaký čas.

@kaporka držím palce, nech to zvládnete

janinah
19. sep 2018

Rodina ma byt spolu.peniaze nie su vsetko.

lilka5566
19. sep 2018

Ved take malicke dieťa potrebuje najmenej starostlivosti 😆 počkaj keď bude väčšie, bude behať a ty za nim, potom treba riešiť pomoc od iných 😊 a na to ze si sama si zvykneš neboj

momoika
19. sep 2018

@kaporka plne ťa chapem a ja osobne si to neviem ani predstaviť. Nema ťa kto vystriedať pri malom? Mna vždy manžel, inak by nemal kto. Maš to ťažke, ostava ti jedine si zvyknuť...a čo konkretne nezvladaš?

lizardd
19. sep 2018

Ja som to zvádala v pohode a bez problémov a to som mala veľmi náročné dieťa. Navyše som bývala v novom meste kde sme ešte nikoho nepoznali a rodičov sme mali taktiež dosť ďaleko od nás. Komplet všetko bolo iba na mojich pleciach. Navyše mažel pracoval na Blízkom východe kde bol tak extémne zlý signál na internet aj telefón, že som niekoľko dní o ňom absolútne nič nevedela. Nájdi si nejaké aktivity a zamestnávaj svoju myseľ.

malinajahoda
19. sep 2018

Ja mám podobný problém ako 6mia6. Manžel pracuje 700km od domova v Nemecku. Na víkend je vždy doma a cez týždeň tam. Cesta trvá 7-8hod. Kedysi pred narodením dcérky sme tam spolu robili vyše 7 rokov. Medzitým sme zas inde robili, ale od decembra sa tam vrátil naspäť. Vo februári sa nám malá narodila. Moja mamina tam robí tiež, takže na víkend prídu za mnou obaja. So mnou sú aj keď dovolenku majú. Ale smutno mi je stále. Najhoršie je to v nedeľu navečer pri odchode. Stále som si nezvykla, že som sama s dcérkou ako kôl v plote. Občas je to veľmi ťažké, hlavne na psychiku. Voláme si viackrát denne, veľa si píšeme, keď majú pauzu v práci. Nič iné nám neostáva. Obaja máme hypotéku a veľa peňazí ide na splátky. A chvalabohu si nemusíme "odtrhat od huby". Čo treba, to sa kúpi. Ale muža a maminu mi to nenahradí.

angelina15
19. sep 2018

Myslím že je to obeta aj toho muža že nevidi teba a jeho dieťa. Môj manžel tiež chodí do zahraničia. Mám 3,5 ročného a 2,5 mesačného. NIK mi nepomaha, máme dom čiže nemám veľa voľného času. Ale bez toho aby tam nechodil do práce by sme nemali to všetko čo máme a boli by sme stále na niekom závislý. Manžel má 28 a ja 27. Manželia sme 8 rokov a celý ten čas takto fungujeme. Nieje na tom nič strašné. Sme spokojní.

kaporka
autor
19. sep 2018

@momoika to ze budem sama a bez manzela s malym nemam problem ale chyba manzel a ten strach ci je v poriadku

eva112014
19. sep 2018

@maciatkolulu Ja som písala, že dajme tomu, ak máš 6 hodinovú pomoc. A nepísala som, že som vyžadovala pomoc od mamičky! A vyžadovať (ako ty píšeš!) sa ani nedalo, keďže aj pracovala. Ale, keď má bábätko (síce neviem v akom veku má autorka), ak je kojené, tak sa Ti v noci zobúdza častejšie. Isteže sa zvládnuť dá všetko aj 10 detí naraz, však keď Ťa život prinúti ... Vyššie mirro spomenul slovo "Rodina". A toto je pre dieťa naozaj najdôležitejšie! Mať vzor matky a vzor otca! (Ak sa to dá, ŽIAĽ nie u každej žienky sa to dá.)A súhlasím, že sú ženy, ktoré nevedia kam ísť z nefunkčného vzťahu a tie by sa 100 krát vymenili za túto situáciu. S malinkým bábätkom do spoločnosti, čo ty píšeš?! Chodili sme,ďalší deň horúčka a soplíky.Toto sa striedalo. Pani Dr. povedala, že ešte tieto bábätká nemajú tak vyvinutý imunitný systém. Tiež si nemyslím, že autorka uvádza, že nezvláda starostlivosť o dieťa fyzicky. Lebo, keď jej niekto chýba, neznamená, že fyzicky je toto ...Alebo, že nemá systém ..! Ja som písala, že za mňa už takáto voľba - nie! A aj za manžela - nie! On tvrdil, že chce vidieť svoje dieťa vyrastať! My sme si to tiež vyriešili, že sme spolu, ako rodina! Ale, kde píšeš ty svoju skúsenosť? Aký vzťah s mužom, deťmi máš ty? Ako fungujete Vy- ako rodina?Čo radíš ty, autorke? Lebo mne už nemusíš, už u mňa toto je neaktuálne!😀

ajko2011
19. sep 2018

Môj muž pracuje ako kamionista už viac ako 3 roky a tiež som sama so synom. Síce je už teraz prváčik, ale viem ako sa cítite. Tiež odišiel kvôli financiám aby sme sa mali dobre.

zorka88
19. sep 2018

v takom prípade by som išla za partnerom, musíte byť predsa všetci spoločne

danula.ch
19. sep 2018

Obdivujem vás ženy, ktoré máte chlapov preč a s deťmi to takto krásne zvládate. Možno je to o zvyku, ale ja sa kazdy večer teším na môjho chlapa, pomôže mi s deťmi a veľmi mi to po všetkých stránkach pomáha. Jasne, kebyze musím, zatnem zuby a zvládnem to, ale jazykom po kolená, nemôžem povedat, že by mi to vyhovovalo. Dvaja skolaci na 1. stupni a babatko, dom, záhrada, kruzky, aj keď sme ich obmedzili na minimum. .....máme toho aj dvaja dosť čo robiť a nemám čas si poriadne oddychnut. Ked bol najstarší bábätko, do jeho 2 rokov sme bývali oddelene, stavali sme dom. Vždy som počítala dni a hodiny, kedy už príde za nami na víkend. Aj mi chýbal, aj tá pomoc bola velka, maly bol veeelmi náročný, celé dni len plakal. Takze keď si predstavím teraz nejaké tyzdnovky. ......no koniec...