Čo som povinná pri striedavej starostlivosti baliť deťom, keď idú k otcovi?

hipuska
15. júl 2019

Tie co mate deti vo svojej statostlivosti a balite ich k otcovi ako ja - dva tyzdne, vzdialenost 300 km. Ake oblecenie vsetko davate? Moj ex sa vyjadril, ze on mi plati vyzivne, ze (3 deti, prvy stupen ZS, 200e) tak mam vsetky veci davat ja. Balim aj zubne kefky, papuce, autosedacky, uplne komplet. Ide o to, ze moment.ma dal na sud, riesila som to s koliznou, a ta sa otca zastava, ze som povinna vsetko nabalit.

stela01
15. júl 2019

@hipuska
Ja mám 7r , 230€ chodí k otcovi každý druhý víkend nebalim nič .
Pôjde cez prázdniny na týždeň a zbalim mu obľúbeného plyšiaka.

Ok , autosedačka chápem - kefky ? Wtf ?
Asi by som sa tvárila že nemám . A malo prispieva .
200€ na 3 deti ? 👍🏻

11mirka22
15. júl 2019

@hipuska vraj je to tak ako píšeš. Tiež som to tak počula. No ja teda nebalim takmer nič. Môj chlapec má 14. Bývame asi 4 km od seba. Zo začiatku som mu balila oblečenie, aj rezervné topánky. (hygienické potreby nie), lieky, učebnice (aby sa mohol pripraviť do školy). No žiaľ, kopu veci zostávalo u otca, on syna naspäť nezbalil, iba co si chlapec sám nachádzal do tašky, neučil sa s ním, úlohy sme museli neskoro večer dorabat doma. Tak už nebalim nič. V čom ide oblečený, to má. Vracia sa mi buď špinavý alebo v čomkoľvek oblečený (malé veci, otcove ponožky a podobne). Platí 100 eur, z toho mu veľa handier a topánok nenakupim, keď po nechával u otca, nemal potom čo do školy obliecť. A najhoršie bolo, že som nikdy nevedela, čo mu mam dat do tašky, kam pôjdu. Takže tak. Je to sila, keď otec nevie kúpiť deťom zubné kefky, či tepláky a tričká (aspoň z bazára).

lujza123
15. júl 2019

Všetko má u otca, balím jej iba neobvyklé veci ako lyžiarske oblečenie, turistické topánky a pod. Ale nemám žiadne výživné, čo je pri 9 ročnej niekedy ťažko utiahnuť všetko sama.
Zbal im tie kefky a nerieš. Zbytočne sa trápiť nad lakomcom.

11mirka22
15. júl 2019

@stela01 presne, pochopím autosedačka, to je OK. Ale spodné prádlo, tričká, či kefky zubné.... Hmm.

margaretka_
15. júl 2019

Ak nie su v striedavej starostlivosti a idu tam len na 2 tyzdne, na co by im kupoval nove oblecenie?

lubkavargova1
15. júl 2019

citlivo zeny....toto citaju aj buduce "macochy"...juj ale ste matky, ze im nenabalite NIC a oni chudinky potom musia kupovat zo svojho Minule tu bol prispevok kde sa vyplakavala taka mladucha, ze ex nedokaze ani nahradne tricko zbalit chlapcovi. A oni ho museli kupovat. No strasne ste to matky 🙂

Podla mna toto je skor taka zabo-mysia vojna kde si otecko dokazuje svoje urazene ego. Nic viac.

stela01
15. júl 2019

@lubkavargova1 myslím si že je úplne normálne že by mal mat aj u otca niečo ......

Ide k otcovi a nie k cudzím ľuďom .
A keď nemá je to otec vie tiež ísť do obchodu a kúpiť .
Kefky a papuče už je sila.
Asi by som pri takej požiadavke zbalila komplet od hrnčeka, toaletný papier , uterák komplet kuchyňu všetko .
Však to kde sme ?
200€ 3 deti ?

11mirka22
15. júl 2019

@margaretka_ tak snáď tam nechodia len na dva týždne v roku... Veď im nemusí drahé, značkové veci nakúpiť.

stela01
15. júl 2019

@lubkavargova1 pepco 3€ tričko .
Ale áno sú ľudia a ľudia ....
😂😂😂😂
Šťastie syn ešte nemá macochu , ale teším sa 😂😂😂😂

bluka2
15. júl 2019

Hej, toto je super argument chlapov, platia výživné, tak treba vsetko nabaliť, napriklad aj plienky, inak dieťa vráti v tej, čo malo na sebe 😞 ale že aj kolízne to tak vidí, to je už čudné!
A čo dal konkrétne na súd? Návrh o nabalení zubnej kefky?

11mirka22
15. júl 2019

@hipuska ak ťa dal na súd len kvôli tomuto, že nevie, nedokáže alebo nechce deťom kúpiť náhradné tričko, papuče, či zubnú kefku, tak to je fakt chudák. Zbal im aj uteráky, poháriky, toaletak mydlo...

bluka2
15. júl 2019

@11mirka22 asi aj jedlo...

simona92101
15. júl 2019

Nerozumiem postoju koliznej,nemala by byt na strane deti a matky,a hajit hlavne zaujem dietata?kefka je zakladna hyg.potreba,ak tam chodia pravidelne,to nieje taka polozka aby v kupelni u neho nemohli mat kefku na stalo a nie aby matka vsetko balila..200 e je velmi smiesna suma,niektorych oteckov by som nechala na mesiac samych s detmi a nech sa postaraju(cest vynimkam)..znama musela odkladat blocky za vsetko co ddtom kupila,a predlozit na sude,lebo otecko argumentoval ze vela na nich mina a vyzivne (almuzna) im musi stacit.bol velmi prekvapeny co stoji vychystanie prvacika alebo pomocky ci lieky..

margaretka_
15. júl 2019

@11mirka22 ale ak byvaju 300km od seba, tak asi tam nechodia kazdy tyzden, hlavne cez skolu. My ked sme sli na prazdniny k otcovi, tak sme si normalne balili svoje veci, aj zubne kefky. Neviem na co by som mala oblecenie unho, ked sme tam neboli casto.

jamimka
15. júl 2019

Kamoška odisla od muza dcerou, on jej platí 150e,berie si ju podľa možností... Ona mu nechala všetky veci aby mala dcéra u neho. Keď ide k nemu, tak len v tom, v čom je oblecena. Samozrejme sedačku, bicykel, korčule atď nemá dvojmo...vsetko je o dohode.

hipuska
autor
15. júl 2019

Dakujem za prispevky. Balim vsetko hlavne kvoli detom. Lebo si to potom vzdy odnesu, ze to nemaju. Chodia kazdy druhy vikend a cez prazdniny 2x na dva tyzdne. Jasne ze vracia/nevracia spinave, znicene. Len ma zarazil postoj nasich uradov. Uz nepoviem zimne bundy alebo podobne. Lyziarsku vystroj...vsetko som kupovala ja. Len ma zarazil postoj nasich uradov a celeho systemu....

11mirka22
15. júl 2019

@hipuska keďže má otec detí takýto postoj, pozaduj väčšie výživné. Ja zatiaľ nepožadujem, ale ani nič nebalim.

margaretka_
15. júl 2019

@hipuska tak to tam chodia dost casto na to, aby tam mali aspon papuce :/

jeanettka
15. júl 2019

Ja nič nebalim ,mám deti v nerovnomernej striedavej starostlivosti a 140e mesačne na oboch,jedine tašku do skoly,veci na plávanie,telesnu, oblubeneho plyšáka a knihu

jeanettka
15. júl 2019

@hipuska nespoliehaj sa na úrady,človek sa musí sám postarať 🙂

mogaa
15. júl 2019

@hipuska no tak ja by som po tejto jeho požiadavke balila naozaj všetko - a somár nech to potom prevláka🙂 každému jednu veľkú cestovnú tašku alebo kufor a samozrejme nabaliť každému oblúbenú knižku čo má rozčítanú a oblúbené hračky..a samozrejme topánky, papuče, tenisky.....hračky nech si poberú aké len chcú - tie si môžu odniesť sami🙂a deťom povedať že je to ťažké. ocino to odnesie🙂

kazuso
15. júl 2019

200 eur na tri deti na celý mesiac. Ha ha. 200 : 3 deti : 30 dní v mesiaci = cca 2,20 na deň na jedno dieťa. Ak by mal pripomienky, že im málo balím strčila by som mu 2 x 2,20 x 3 deti = 13,20 eur a povedala, že to je podiel výživného ktorý mu vraciam a môže ísť nakúpiť čo deti potrebujú aby nemusel žobrať veci odo mňa.

pesmaxipes
15. júl 2019

Autosedačky pochopím, aj botasky a vetrovky, kolobežky, povedzme plavky, ale zubné kefky? Však to je položka za pár centov. Asi by som im zbalila kefky, ale ináč len také minimum, 1 ks tričko naviac, tepláky, kraťasy, po 1-2 ks spodného prádla a nech im otecko kúpi alebo častejšie perie. Ináč môj bývalý si deti brával na noc 1x mesačne (bývame od seba 10 min autom) a musela som mu deti zbaliť komplet a zakaždým. Prosila som ho, aby si tie náhradné veci nechával u seba, aby som nemusela na 1 noc baliť vždy všetko, ale nie, to nešlo. Potom 1x stratili komplet celú tašku ( dlhé gate, krátke, tričká, spodné prádlo, mikiny, vetrovky...) a ráno (robila som 18,5 hod, 5 hod spánku a potom do ďalšej 12h smeny) som mu musela všetko znova doniesť, lebo vonku zima a dážď a decko šlo na turnaj (nie, neodviezol ho, benzín je drahý, viezol ho tréner). Tak som povedala, že nabudúce ich zbalím posledný raz a ak si veci nenechá, viackrát nebalím. Vyhlásil, že v tom prípade si ich nebude brávať na noc vôbec. A odvtedy ich na noc nemal... Chlapom niekedy nevyhovieš.

jamika27
15. júl 2019

@hipuska a úrady ti to akože oficiálne nakázali? Je to v nejakom oficiálnom nariadení/zákone? Akože nenabalila by som a začala by som víkendom bez kefiek iba v tom čo by prišli (deťom to neublíži na víkend) a on nech sa spamätá. Zázemie im má aj otec vytvoriť

11mirka22
15. júl 2019

@pesmaxipes no skrátka chcú byť bez starostí. Presne podľa prístupu otca vidno, či má naozaj záujem o deti a čas strávený s nimi, alebo len "hrá formu". A na vine je vždy matka, lebo neskace ako on píska. Veľmi sa mi páči príspevok od @kazuso, určite použijem, ak bude treba 😀

jamika27
15. júl 2019

@hipuska pri takomto prístupe ani autosedačky by som nedala načo priznávaš veci, ktoré máš???? ešte mi povedz že im aj vreckové dávaš, lebo však on ti platí? aj bločky ti posiela na preplatenie ked niečo navyše zjedia??? no debil

jamika27
15. júl 2019

áno @kazuso tlieskam ... lepšie si jej to vysvetliť nemohla 🙂

nikaeli
15. júl 2019

moja dcera ma 12, sme rozvedeni 5 rokov a on mi 5 rokov plati mesacne 40eur.. na ziadnu dovolenku ju este nevzal, max ak na vikend kdesi na ich chatu a na kupalisko.. balila som jej vsetko.. vsetko.. este aj plavky som jej utekala kupit, aj opalovaci krem.. lebo on na take veci ani len nepomysli.. a samozrejme, ze s tym opalovakom sa natieral aj on, lebo ziadny nemal.. a ano, zbalila som jej aj vodu a desiatu na cestu.. rovnako sa bali aj ked ide na vikend k nemu.. nema unho ani len pyzamo..

11mirka22
15. júl 2019

@nikaeli je to smutné. Ale podľa našich zákonov správne, lebo veď on má svoje práva.... Neviem ci by si z toho kráľovského výživného nemala zaplatiť im aj vstupné na kúpalisko...

nikaeli
15. júl 2019

@11mirka22 presne tak.. stretavat sa s dcerou je jeho pravo a nie povinnost.. ona je v mojej starostlivosti, on posiela peniaze (!) tak co este chcem? ja sa uz nerozculujem, neriesim.. mam noveho partnera, ktory sa o nas stara ❤ a aj ked na mna moji rodicia naliehaju, aby som od ex ziadala viac, ja nic nechcem.. napriek tomu, ze som aktualne na rodicovskej s drobcom.. ano.. som az prilis hrda na to, aby som od neho zobrala par eur pre vlastne dieta naviac.. lenze ja viem, ze ak by mi musel posielat viac, nevzal by ju uz ani na to kupko, ci na pizzu a ja chcem, aby s nou radsej niekam siel.. aby mala nejake zazitky, spomienky..