Budem dobrovoľne slobodná mamina

19. mar 2022

Potrebujem sa asi iba vyrozprávať...

Budem čoskoro slobodná mamina, otec bude vedený ako neznámy na rodnom liste... rozhodnutie byť slobodnou maminou je z mojej strany absolútne dobrovoľné a jediným dôvodom je ochrana dieťaťa do budúcna.

Otcovi dieťaťa neverím, čo sa týka chránenia záujmov dieťaťa, sám sa správa ako malé decko, žije celý život v mamahotel, čiže nikdy si nevaril, nerobil pre domácnosť, nemá nič našetrené, má úvery, chodieva často von, na môj vkus pomerne často pije, rozhadzuje financie, atd Človek, ktorý sa nevie postarať sám o seba sa ťažko postará o druhého, najmä ak k takej zodpovednosti nebol nikdy od rodičov vedený.

Boli sme spolu veľmi krátko, bábätko sa podarilo náhodou na prvú šupu a aj to keď som mala menštruáciu. Osobne som za bábo veľmi rada, beriem to ako osud. No proste, po určitej dobe nášho vzťahu s priateľom som zistila aký je a proste viem, že schopným otcom nebude, keďže nemá žiaden vzor výchovy a osobne by som mala iba trápenie, keďže ako budúca mama by som vychovala svoje bábo, ale aj dospelé bábo, pretože jeho rodičia ho viedli k životnému štýlu "mamahotel". Vnútorne cítim, že by mi nebol taký priateľ oporou, čo sa týka výchovy bába, pomoci v domácnosti, finačnou pomocou, ale iba záťažou. Osobne pochádzam z dobrej rodiny, mám robotu, žiaden úver, vlastnú nehnuteľnosť bez ťarchy, moja rodina neuznáva úvery, keďže zásadou je, že o deti má byť postarané, a tak to chcem ponechať aj pre svoje bábo. Chcem, aby sa malo dobre, aby nemuselo v budúcnosti uvažovať nad úverom lebo chce žiť vo vlastnom. A proste viem, že ak by som ostala s tamtým priateľom, tak by bábo nebolo tak zabezpečené ako som zvyknutá.

Určite by som rada mala v budúcnosti muža, ktorý je psychicky vyspelý, no zatiaľ som to šťastie nemala. Len na záver.. je smutné koľko vekovo dospelých chlapov sa stále správa ako nevyspelé decko, potom sa čudujeme, že je toľko slobodných mamičiek... (rečnícka)otázka, existuje normál chlap, ktorý neopovrhuje slobodnou maminou?

janka0215
19. mar 2022

Klobúk dole dievča. Ja by som nemala na to, byť slobodnou matkou. Ale pri takom chlapovi zostať by bolo určite skôr na škodu, než úžitok. Poradiť ti neviem, nikdy som v tvojej situácii nebola. Viem ti len prejaviť svoj obdiv a zaželať tebe aj bábu všetko dobré. 🙏

stanulienkat
19. mar 2022

Drzim ti palce bude to narocne. Avsak chybu by som nedavala len chlapom z mamahotela. Ale aj zenam, co bez rozmyslu su s hocakym chlapom a potom sa cuduju. Zena si ma vyberat vhodneho chlapa a otca svojich buducich deti. Ak to nezvladla, tak chyba je aj v nej. Je neuveritelne, kolko zien "zostane" tehotnych a bez normalneho partnera. Normalne sa vrece roztrhlo. Pritom uz nie je informacne "embargo" na antikoncepciu.

sara07
19. mar 2022

lepšie byť slobodnou matkou ako mat debila pri sebe, a zase chlap čo oprvuhuje slobodnou matkou z tohto dôvodu je pako tiež
ber to ako super filter ale ano nájdu sa aj normálne exemplare

muzik
19. mar 2022

Autorka, normálny vyzretý muž nebude mať problém so slobodnou maminou. Držím palce pri správnom vyberte a hlavu hore 🙂

pribinak
19. mar 2022

Prečo si si urobila dieťa s chlapom, ktorým tak veľmi pohrdas?

0kristina0
19. mar 2022

Tiez ma udivuje, ze si s takym neschopakom vliezla do postele a este aj bez ochrany

zuzahajdulka
19. mar 2022

Wau, smekám klobúk pred tvojim zrelým uvažovaním a odhadom situácie, napriek tomu, že si sa v nej ešte nikdy neocitla. Podla mna si sa rozhodla velmi spravne a uvazujes vzacne vyvazene srdcom aj rozumom. Tym, ze ho neuvedies na rodnom liste sa oslobodzujes seba aj dietatko od toooolkych trapeni, ze as. Vyborna volba. Zena ako ty si urcite najde chlapa na tvojej urovni, toho sa neobavaj. Je pravda, ze v sucasnosti je strasne vela muzov vekovo uz nie najmladsich, ale mentalne jak vzdorovity pubertak. Vzdy si hovorim, ze v sucasnosti by som ani zaboha nechcela byt mlada a zakladat si rodinu. Ale su aj normalne exemplare, aj ked poriedko. Ako sa vravi, co vyzarujes, to pritahujes, takze ten spravny ti prirodzene pride do cesty. Gratulujem, budes mat dietatko, budes mat svaty pokoj od nanic chlapa, budes si zit zivot ako ty uznas za vhodne. Nevsimaj si premudre komentare typu, preco si otehotnela s nevhodnym, iste si si rodinu s nim zakladat nechcela, no podarila sa krasna nahoda. Drzim palce a prajem tebe aj babetku krasny zivot.

h2
19. mar 2022

Autorka, si pripravená na otázky dieťaťa o jeho biologickom otcovi? Čo mu o ňom povieš? Rátaš s tým, že sa s ním časom bude chcieť stretnúť? Si pripravená na to, že ťa dieťa obviní, že si otcovi nedala šancu?

maciatkolulu
19. mar 2022

Tak ja zase nerozumiem tomu, prečo sa vyzreta žena dá dohromady s nevyzretym deckom a to ešte natoľko, že spí s nim bez ochrany. Myslím, že jazda inteligentná žena si je vedomá ze okrem dieťaťa môže chytiť aj kadejaku pliagu. Takže menštruácia sem, menštruácia tam....chrapat s chlapom, s ktorým nemám dlhodobý vzťah bez ochrany je nevyzrete. A tobôž s takým na ktorého máš názor aký máš. A áno existujú vyzrety muži a aj zeny

autor
19. mar 2022

Človeka spoznáš až po určitom čase. Nejde to hneď. A koľko párov si reálne dokáže bez problémov povedať, že toho druhého pozná... 1 z 10? Ak vôbec
Mojim problémom je, že som náročná. Viem, čo chcem a očakávam od muža, som prísna v niektorých veciach, žiaľ.. alebo možno je to dobré. Poznám mnoho párikov, ktoré sú naoko šťastné a v skutočnosti sa podvádzajú, klamú..také niečo nie je pre mňa. Takže, také páry sú spolu lebo je to pohodlnejšie, ľahsie..no bývajú vnútorne neštastné. Radšej si vyberiem ťažšiu cestu.
Beriem to tak, že keď ja ako žena dokážem šetriť, mať našetrené, myslieť na budúcnosť, mať robotu, ktorú mám rada, postarať sa o seba a svoju rodinu ak treba, byť verná, nepodvádzať, neslopať, tak to musí dokázať aj muž a keď to nedokáže, tak proste smola.. Asi som sa narodila v zlej dobe alebo na zlom mieste Slovenska. Viem, že na strednom Slovensku je to iné než napr na západnom či východnom

asia83
19. mar 2022

A je dosť smutné, koľko dospelých žien je slepých a skočí mužovi hneď do postele bez toho, aby niečo o nich vedeli. Potom sa nečudujme, že po svete chodí toľko slobodných (sprostých, prepáčte za výraz) mamičiek.

pribinak
19. mar 2022

Veď presne človeka spoznas až po nejakom čase a preto nerozumiem ako môžeš mat sex s niekym ako poriadne nepoznáš bez ochrany

martinkatinka
19. mar 2022

Mne tieto pribehy pridu vymyslene 🤷

autor
19. mar 2022

@pribinak Sú ľudia, ktorí dokážu svoje reálne ja zatajovať v pohode aj pol roka. A potom príde moment lámania chleba. Preto píšem, že žijem asi v zlej dobe. Asi to znamená, že žiaden sex po dobu 4 rokov, no ani to nezaručí bezproblémový vzťah. Skôr sú podľa mňa sprosté tie páry, ktoré sú spolu s niekym lebo je to ľahsie a potom sa po 5 rokoch rozvedú

pribinak
19. mar 2022

Pozri, ak nemám dlhodobý pevný vzťah tak proste sex bez ochrany neprichádza v úvahu

syslik81
19. mar 2022

a rozhodol sa tak ajotec? vies ze ak ta da k sudu tak hold v rodnom liste bude? ja sama som slobodna matka a otec neznamy - ale tak sa rozhodol on -ja sommu dala len na vyber .. kazdopadne moja mala ho pozna stretnu sa na vianoce a jej narodeniny inak nie a ani neplati - ale moja pycha sla stranou a dieta ma pravo vediet kto je jej otcom a samasa musi casom rozhodnut ze ho nechce v zivote ...

autor
19. mar 2022

Asi je lepšie sa po 4 rokoch zobrať s niekym, lebo veď je to bežné a chvíľu bude naoko normal rodina.. potom sa rozviesť a ešte sa aj súdiť neskôr o spoločný majetok. Čo je dlhodobý vzťah? Jeden rok? Dva? Tri? Zaručí dĺžka vzťahu, bezproblémový priebeh až do smrti a fakt, že druhú osobu poznáš?Ak áno, prečo existujú rozvody, súdy, ťahanice, nadávky, rodinné problémy..?

h2
19. mar 2022

2x si spomenula 4 roky. To ste spolu toľko chodili? Za ten čas si ho nespoznala natoľko, aby si vedela, že ho natrvalo nechceš?

autor
19. mar 2022

@h2 Nie, nie. 4 roky býva štatisticky kritický rok, kedy sa páry rozchádzajú, rozvádzajú najčastejšie

betulinka1
19. mar 2022

Ked si budes mat chut popisat, tak sa kludne ozvi cez sukromnu spravu. Ostala som sama tehotna, otec dietata sa v rodnom liste pise ako neuvádza sa a ak si sa tak rozhodla, ty vies preco a sustred sa uz iba na dieťatko. Moj syn ma uz 7 rokov, od jeho 3 rokov mam partnera ale maly vie, ze to nie je jeho otec a ani ho tak nevolá. Nie je to lahke byt na dieta sama ale ak mas okolo seba rodinu pomozu ti. Teraz nemyslim financne ale skor postrážiť, poradit a tak. Pises, ze mas svoje byvanie ale na prvy rok ti odporucam ist k rodicom. Tiez kvoli pomoci okolo dietata.

kittykat22
19. mar 2022

prekvapuje ma, ze na to kolko mas logickych argumentov a uvah spravis dieta na prvu dobru s debilom. Ty si urcite ta hviezda co tu v poslednom case zaklada nekonecne trapne filozoficke fora.

ibrunova
19. mar 2022

Rátaš aj s možnosťou, že sa bude domáhať otcovstva?

lily14
19. mar 2022

Môžeš prezradiť váš vek?

marca12
19. mar 2022

To odkial mas,ze na strednom slovensku a vychode je to ine ako na zapade? Vsade je to rovnake. Vsade najdes schopnych aj neschopnych ludi

annamalaga
19. mar 2022

A keď ťa da na súd, čo spravíš? Keď bude chcieť uznať otcovstvo? Hm?

martinkatinka
19. mar 2022

Pocuj, ohanas sa statistikami, zdravym rozumom a podobne, ale nepouzijes ochranu? Nerozumiem..... Ak si teda vedome dieta chcela, otehotnela, neviem co riesis 🤷 super, je to tvoje rozhodnutie. Bodka.

autor
19. mar 2022

@lily14 29
@annamalaga Veď ho nechce. Dobrovoľne slobodná budem lebo nemám v úmysle ísť na súd sa súdiť s niekym o smiešnych 150 eur výzivné, otcovstvo za cenu straty nervov

h2
19. mar 2022

150€ je možno smiešnych, ale to nie sú peniaze pre teba. Sú pre tvoje dieťa. Ak by si mu ich len odkladala na účet, do 25 (rátajme s tým, že pôjde na VŠ) tam bude mať 45 000. A to som nezobrala do úvahy, že časom by sa výživné zrejme zvýšilo. Druhá vec je, že tvoje dieťa nebude po svojom biologickom otcovi ani dediť (možno teraz má dlhy, ale do jeho smrti v ďalekej budúcnosti môže byť všetko inak).

autor
19. mar 2022

Pre mňa sú súdy zbytocnostou v tomto smere. Ak nieco niekto chce, tak vie aj bez sudov. Ak bude chciet malemu pomoct, vidiet ho, vie poziadat aj bez sudu. Nemám rada rozvody, sudy kde sa rodicia hadaju o male dieta, otcovstvo a pod. ked sa vsetko da riesit aj bez sudov a hadok. Mozno som zvlastna, ale poznam naozaj mnoho parov, ktore po xrokoch spoluzitia si uz nevedia prist na meno a nic ine neriesia nez sudy, vyzivne, majetok, a chudatka deti najviac trpia. Tomu sa chcem vyhnut za kazdu cenu

barborka83
19. mar 2022

Za mna klobuk dolu,odvaha....ja som sa tak rozhodla uz v stave ze otec je v rodnom liste,a stretava sa s dcerkou,aj ked sme spolu nikdy nezili,plati aj vyzivne,ale globalny zaver ze nervy mam v kybli,mala vrieska ked ju naklada do auta,ja ked sa zavru dvere placem,a riesim sa u gastroenterologa a psychologa,prosim tie dristy o tom s kym vleziete do postele nerieste,nikdy verte mi ze nikdy nespoznate cloveka uplne,ja poznam pripad ze by som si ruku nechala odtat,ze nikdy to ten chlap nespravi a opustal zenu v 6 mesiaci a ta jeho nova uz bola v tretom.....ak chcete kludne rada pokecam,alebo sa obratte na odbornika,je to najlepsia cesta....btw pozor moze sa k dietatku prihlasit