Ako ste zvládali bývanie v bytovke bez výťahu s malými deťmi?

1. jan 2023

Single mamy- ako ste zvládali bývanie v bytovke bez výťahu s malými s deťmi?

marci77
1. jan 2023

kamoska takto byvala, manzel vkuse prec .....a co sa dalo nechala si dole, pripadne v kufri v aute (kocik a pod.) a potom nejako opatrne vsetko s detmi, mala 3deti za sebou😅

a vyuzivala casto Tesco dovoz domov, vyniesli jej to az na 2.poschodie (sa mi zda, ze tam byvali), bolo to narocne obdobie, ale deti podrastli a aj oni sa potom prestahovali do domceka😍

bamboa
2. jan 2023

Úplne normálne. Sme na druhom poschodí, výťah nemáme. Deti mám dve. Kým som mala auto, nákupy som si sama ťahala. Teraz urobím raz mesačne veľký tesco online nákup, drobnosti kupujem normálne. Kočík nechávam v kočikárni. To je jediný problém, keď malá vonku zaspí. Musím byť vonku kým sa nezobudí. V čom konkrétne máš problém?

mondolina
2. jan 2023

na treťom poschodí, bez výťahu.
bez problémov.

mima172
2. jan 2023

Sme na 4 tom bez výťahu. Je to záhul, hlavne, keď si 15kg dcéra zmyslí, že ju straaaaašne bolia nožičky (a nechcem ju nechať ziapat, nech neruší susedov) tj v jednej ruke nákup, v druhej dieťa. Ale dá sa to zvládnuť. Sme tu takto bez výťahu 6 rokov, našťastie ho idú robiť a keď sa narodí druhé, tak už by mal byť výťah. Ale celkovo, dá sa to zvládnuť.

terka224
2. jan 2023

Úplne normálne. Veľa ľudí hovorí, čo si radšej nekúpila ten byt dole, teraz musíš všetko teperit hore. Ale nerobí mi to nejaký problém. Muž je v robote od rána do večera. Chodíme na plávanie, nosím ťažké tasky + spiace dieťa na rukách, lebo po plávaní je KO. Ale dá sa to všetko zvládnuť. Čo sa týka kuriérov tak Max 2x som ich poprosila, aby išli hore. Ináč zoberiem deti a ideme dole pre balík. Nákupy chodíme s mužom tak to on povynasa ale keby to mám robiť sama tak to tiež zvládnem. Nechala by som v aute a keď deti zaspia tak by som to vyniesla. Smeti nosím dole tiež s detmi. Není to podľa mňa taký veľký problém. Len sa nemôžete snažiť v Tom hľadať stále tu náročnosť. Proste brat to tak ako to je, prirodzene a potom to všetko ide 🙂
Koľko krát sa mi stalo, že som zabudla niečo hore a sama s deťmi a hor sa zase hore po schodoch a potom naspäť 😂

stanislavicenka
2. jan 2023

Ja takto byvam. Byvanie sme si vybrali, ked som bola tehotna. Vobec mi to nevadi, nevadilo. Byvame na 4tom poschodi. Mam 2 deti s rozdielom 2,5 roka. Kocik som mavala dole pri vchode. Moje deti sa viac nosili. Ja som s tym spokojna

slavaf
2. jan 2023

Ja bývam na prvom, muž od rána do večera v práci, kočíkareň nemáme. Na prvé schodisko dal manžel urobiť koľajnice, druhé a tretie sú príliš úzke, takže všetko som normálne v rukách vyniesla. Aj kočík, aj dieťa, aj nákup. Občas to síce bolo o držku, ale prežili sme to...

babulkomale
20. jan 2023

Ja vobec nechapem ze niekto taky byt dobrovolne kupi keď plánuje/ caka/ ma deti.
Keby zdedil, chapem ale aj to sa da predat a kupit normalny byt. Ked sme vyberali nehnutelnost, take isli prve z kola von.
Nakoniec sme radsej kupili dom.

liusa82
20. jan 2023

my sme takto bývali celý život v 4 poschodovej bytovke.Tam som vyrastala.Síce sme bývali na 2 poschodí ale úplne hore bývali aj rodiny s deťmi aj žena čo tam bývala sama so synom a nikto nenadával ako teraz.Normálne sa nakupovalo aj hore odnieslo a to nebolo ani tesco
domov😀.Mám taký dojem že dnes sú ludia až moc rozmaznaní.A ja by som výťahom nešla ani keby bývam na 12 poschodí.V takom paneláku som bývala v ba nájme ked som chodila na vš a celý čas som chodila úplne hore pešo lebo výťahov sa neskutočne bojím🙂

autor
20. jan 2023

@liusa82 prosím a ty máš deti? Krátko po sebe? Keď 2,5 ročné má záchvaty plaču a hádže sa o zem, prípadne je choré? A druhé je bábätko ktorému práve rastú zúbky??? Žena má len dve ruky a je fakt bezcitné toto napísať žena žene. Lebo to nie je sranda takto sama fungovať bez pomocí, asi si to treba skúsiť na vlastnej koži. A nie, žiaľ Tesco u nás nerozváža, lebo nie celé SR je kokryté, dokonca možno ani 1/4.

autor
20. jan 2023

@babulkomale žiaľ, bolo málo bytov v ponuke a tento sa nám páčil na začiatok. Nie všetko človek naplánuje.

mamutka
20. jan 2023

Nijako, vyprdli sme sa na to a presťahovali. Mňa donútili zdravotné problémy, po pôrode, s panvou. Tie schody (2.posch.) mi následne zničili život. Tak sme to predali. Inak, kočík v kocikarni nehrozil, nasla som si v ňom pri malom chrobaka (áno, v čistej kocikarni, ale suterén je suterén).
Druhe dieťa som mala už o dosť neskôr. Koľko krát sme sa vracali domov, nákup, spiace dieťa z auta vyberať, mala som dosť, nikto mi nenakeca, že je v pohode tahat hore dieťa, dve tašky a odomykat dvere...
Väčšinou sme boli s nosičom ci kočíkom, mohol ďalej v kočíku spat a ja som šla domov kľudne, robiť čo treba, nie ho budiť a nosiť po schodoch. Nie som lenivá, bývame na 12. poschodí a keď bolo vonku extra hnusne, tak som si tie schody vybehla par krát, len tak, kondične. Ale riešiť bežný život, nákupy, ponáhľať sa variť, pracku vybrať, pratat a ledva sa dotiahnuť spotená do bytu s malým každý deň, to nie. Človek sa spoti pri tom ako somár, z vonka dôjdeš z kosy, vo vetrovke a kým vydes hore, ideš sa zblázniť a uvariť v tom. Takže ja osobne som to nezvládla a myslím, že aj väčšina ľudí (OK, iste nie všetci) co ti napíše, ako super sa to zvláda, to proste musí tak brat, lebo prípadná výmena bytu je v dnešnej dobe viac než silný zážitok a jednoducho si to nemôžu dovoliť. Takže áno, ak si zdravá, dáš to, posilní ta to, každopádne. A doporučujem nosič, veľmi v tom pomôže.

liusa82
20. jan 2023

@autor prečo bezcitné? normálna odpoved.Môj názor na toto.Tak tam nechod bývať šak ťa nikto nenúti🙂

mamutka
20. jan 2023

@liusa82 jasne, s malými deťmi by si chodila na 12 poschodie pešo. To iste 😅 keď už si tak pamatas, ako ľudia kedysi chodili pešo, ver tomu, že všetci by ten výťah brali okamžite. Sama pani so synom asi nemala na výber, tak tam žila. Kto vie, ako sa majú teraz, keď zostarli a stále ten výťah nemajú.

liusa82
20. jan 2023

@mamutka neviem ako sa majú lebo sa presťahovali do domu a syn má už tolko rokov čo ja teraz ale bývali tam cele detstvo a vedla nich ich mama.To spomínam ked som ja bola decko.Ale chápem že terajšie matky sú asi náročnejšie alebo čo.U nás hore vtedy bývalo všetko rodiny s detmi a prežili to

autor
20. jan 2023

@liusa82 ale si si odskúšala tento tvoj názor s dvoma malými deťmi? Keď nie, tak nepolemizuj tu, lebo otázka tak nestála či bývať nebývať, ale pýtala som sa na reálne skúsenosti single mamičiek bez pomocí. Och.

liusa82
20. jan 2023

@autor nie dakujem...ja si deti ani neprosím🙂

autor
20. jan 2023

@liusa82 keď nevieš čo to je, na dennej báze tak nemudruj. Single mama s 2 malými deťmi to mala vždy ťažké a nieto ešte v bytovke bez výťahu. Veď si len zober choroby, kuriéra…. Nevieš o čom píšeš, nereagujem ďalej.

mamutka
20. jan 2023

@liusa82 bývali tam, lebo niekde sa bývať muselo, každý byt mal nejakú nevyhodu a nejakú výhodu. Ti co výťah nemali, veľmi dobre vedeli, že to je len nevýhoda. Kto vie prečo sa asi ti ľudia presťahovali radšej do domu, že 😁 my sme tu obklopení 4 poschodovými bytovkami a nikto s tých starších ľudí si to nechvali. Ale vtedy sa tak stavalo, tak sa tak zilo.
Ked sú ľudia rozmaznani, ty si asi z tých co nemajú umývačku, mixer, rychlovarnu konvicu, mikrovlnku a pod.... Keď podľa výťahov vieš triediť ľudí. A niektorá žena má 70 kíl a pevné zdravie, niektorá ma 50 kíl a po pôrode problémy, takže hovoriť o roznaznanosti ľudí v kontexte - výťah, výkon, bremeno- je dosť sila

autor
20. jan 2023

@mamutka nosič mám, látkový nie turistický. Chrbtica po pôrodoch už nie je ok,dúfam že zvládnem. Presne si pochopila pointu, že nový byt teraz riešiť je divoká jazda s brutálnym úrokom.

lalala94
20. jan 2023

@liusa82 hej hej, výťah v bytovke - to je hotový luxus pre dnešné rozmaznané ženy. 😂 Toto je perla mesiaca. Už ťa vidím ako sa trepeš po schodoch na 12. poschodie s niekoľkými taškami a dvomi malými deťmi na krku. Typická teoretička na MK, čo ani deti nemá, ale svoj názor, samozrejme, vyjadriť musí.😀

autor
20. jan 2023

@mamutka škoda reči so ženou ktorá ani nechce mať deti, možno lebo je lenivá okolo nich celé dni robiť a obetovať sa, ale mudrovať to áno.

mamutka
20. jan 2023

Jojo, chrbtica... Tak držím palce. Keď už máš problém, tak tie schody sú strašná záťaž. Určite skus rehabilitacie, cvičenia, nájdi si niekoho kto sa v tom vyzná. Inak sa ti to môže veľmi zhoršiť. Ale tu ti bude bezdetna virtuálna vila tvrdiť, že si rozmaznaná... Mňa ani rehabky nedali dokopy, ale mala som iný problém. To pochopí len ten kto zažil, na druhej strane, vôbec to nepochopí len blázon. Drz sa.

mamutka
20. jan 2023

Sak napísala veľa krát o tej rozmaznanosti. Mohla rovno vyklopiť, že mysli seba, na čo tie drahoty 😅

autor
20. jan 2023

@mamutka áno viem, keď je bedrový kĺb v pridelí už pred pôrodom, to sa už nedá dokopy len cvičením ak tam je veľkè poškodenie. Škoda sa rozčuľovať, ale tiež ma vytočila tá jej blbosť a bezcitnosť.

ankare
20. jan 2023

@liusa82 že si Ty plastiková kráska? Tvoje zmýšľanie mi sedí na takéto kreatúry.

libertine
21. jan 2023

sme na 3. poschodi bez vytahu. uplne normalne sme to zvladli. kocik som vyniesla (hocikedy aj s dietatom v nom, aj s nakupom). obcas makacka, ale netrva to vecne, deti sa naucili chodit po svojich aj po schodoch, ked v takom dome zijes, tak sa proste ani nepozastavujes nad tym.
ak nema niekto nejaky zdravotny hendikep, tak je to uplne normalne zvladnutelne.

lucia147852
21. jan 2023

@babulkomale lebo myslíš, že kde je výťah tam sa nikdy nepokazi. Bývam na 7. Keď menili výťah, mala dcera 6 mes. Každý deň som sa s ňou teperila na 7 aj s nákupom. Potom ľudia nový výťah stále kazili, nevedeli ako ho ovládať, keďže tu býva drviva väčšina dôchodcov. Nešiel aj týždeň. Takže zas sa teperit na 7. Kočiaren nename, takže kočík zložiť do auta, keď nešiel výťah. Teraz tiež niekedy nejde aj dlhšie. Oproti tomuto bolo bývanie na 3 poschodí bez výťahu luxus. Keby je v našom meste voľný byt v normálnej kvalite a veľkosti na 3 bez výťahu, ani chvíľu neváham a sťahujem sa.

eeffka
21. jan 2023

@mamutka staci 1koleno, vytah mame na medziposchodi, parkrat som skackala na 1 nohe, az ked ma clovek zdrabotny problem uvedomi si malickosti

liusa82
21. jan 2023

@ankare prečo? za to že nechcem deti?😀 môžem ťa ubezpečiť že je nás tu dosť s takýmto zmýšlanim čo deti nechceme.A pre tie čo budú útočiť tak toto je forum pre každeho,verejné.. pretože v skupinách aj na ploche sa preberá a rieši hocičo nie len detské témy a pritom nie sme plastikové😉