Ako ste riešili bývanie ako slobodná matka?

anieli_1
3. feb 2013

Ahojte nechcela som tu rozoberat verejne moc moje problemy ale momentalne nemam na vyber. Nasla som rozne diskusie o slobodnych matkach ale konkretne o tom ako a kde byvaju nie. Chcela by som vediet ako ste riesili otazku byvania ak teda u rodicov sa neda. Dakujem za odpovede

xlucia
3. feb 2013

@anieli_1 hladaj tzv. azylove byvanie

anieli_1
autor
3. feb 2013

@xlucia no u nas je v nr miesto pre 8 matiek ktore su tyrane.......... a proste ja viem ze ma nevezmu....

aneta0707
3. feb 2013

vim ze kdyz sem byla mala, tak kdyz mama odesla od taty, tak sme bydlely v dome pro matky s detma. pokud tam neco podobneho mate, tak se zkus zeptat. za zeptani nic nedas 😉

anushka111
3. feb 2013

Nevím jak je to jinde, ale tady v ČR existuje při Klokánku www.fod.cz/klokanek několik míst pro matky s dětmi, jež by neměli kam s dětmi jít. Tak se můžeš zkusit na netu podívat, jestli u vás existuje něco obdobného. Jinak držím palce!!!

jirinka1989
3. feb 2013

Azylové domy pro matky s dětmi v tísni. "Vstupenka" pouze s dítětem nebo jako těhulka. Je tam vše a hlavně poradenství kde a jak by se dalo sehnat bydlení a které dávky apod.

sue
3. feb 2013

Mno pokiaľ nemáš vlastný byt, tak by som sa obrátila na miestny ÚPSVaR , resp. na sociálny odbor MsÚ.

danjelca
3. feb 2013

bože baby ked si tu tak prezerám fotoalbumy..svadby tehotenstvá a potom sa stane to že maminy ostanu samé je mi to lúto..život sa tak mení..:/

jirinka1989
3. feb 2013

Existují i totiž různé dávky "příspěvek na bydlení" pokud nedosahuješ příjmu 2,4 násobku životního minima rodiny (1 dospělá osoba a jedno dítě předpokládám) tak kalkulačky jsou na internetu, ale to je nahrubo, tam jde o tom, v jakém městě bydlíš, kolik čeho pobíráš a to ti spočítají na ÚP, na sociálním

cecil36
4. feb 2013

Rozhodne by som to neriesila cez UPSvar, lebo nevies, aky iniciativny debil sa najde a mozes prist o deti (ano, je to extrem, ale naco ich do toho zatahovat, aj tak nijako nepomozu). Poziadat o prispevok na byvanie mozes, az ked budes najomca bytu alebo majitel bytu. Azylove domy su plne a zvycajne tam mozes byt cca 8-9 mesiacov, takze toto riesenie, ak sa tam vobec dostanes, je veeeelmi docasne a aj tak budes musiet rozmyslat co dalej. Moja rada: Skus si prenajat byt s nejakou studentkou alebo inou slobonou ci rozvedenou maminou. Samozrejme to znamena, ze budes musiet ist do prace. Ale dve na private sa lakho prestriedate pri detoch 😉. Takze daj si inzerat v mieste kde byvas, sleduj ponuky (obcas tam byva hladame do jednej izby....) alebo tu na koniku. Drzim palce.

lianka2
4. feb 2013

@cecil36
@anieli_1 presne to som chcela poradiť. Že ísť bývať ešte s nejakou maminkou , už som to tu raz čítala, že takto začali spolu bývať dve maminy, jedna šla do prace, druha sa starala o deti.

cecil36
4. feb 2013

@lianka2 presne tak 🙂 , je to aj najrozumnejsie z dlhodobeho hladiska- postavit sa pomaly na vlastne nohy (ano je to tazsie) a necakat na socialne davky a pomoc statu 😉

kristiii
4. feb 2013

@anieli_1 presne som ti chcela poradiť to čo @cecil36, ak si z Nitry to je dosť velké mesto, nemusel by byť problém nejakú takú maninu ako si ty nájsť. A čo nejaké výživné od otca detí? Či nehrozí?

barcelona94901
4. feb 2013

@anieli_1 a svokrovci by ti nepomohli? nikto? alebo mrknuť byty aj mimo Nitry ,poblíž

barcelona94901
4. feb 2013

@anieli_1 inak je mi to ľuto,že taká mladá musíš riešiť taketo problémy ☹ aj s dvoma detičkami
ja ťa nepoznám iba pár ľudí z tvojho albumu ,vrátane tvojho m
no tak ale verím,že sa ti podarí ,že ti niekto pomože a držím ti uprimne palce

anieli_1
autor
4. feb 2013

@aneta0707
@anushka111
@jirinka1989
@sue
@danjelca
@cecil36
@lianka2
@kristiii kocky tak na tie prispevky mozem zabudnut to je hamba statu a tu je len jedno slniecko a tam maju 8miest a proste ja viem ze ma tam nevezmu a na ten najom som uz pozerala izbu do prenajmu ale neviem kto ma vezme s 2 detmi a keby mam ist s nejakou do prenajmu tu idu byty okolo 400e min za 3 izbovy byt a ja nemam 200e na byt ☹
@barcelona94901 nevioem odkial poznas mojho muza ale tak zrejme vies preco by ma nezobrali do toho slniecka je tu vela mamiciek co potrebuju taku pomoc co su tyrane a tak......a u otca mozem byt ale to len tak na chvilku a co potom preto chcem si vyriesit teraz nieco dlhodobejsie ☹

danjelca
4. feb 2013

@anieli_1 a prečo by ta nezobrali do slniečka si eše vydatá? rozvedená? či nežijete spolu?

anieli_1
autor
4. feb 2013

@danjelca ja som este vydata ale proste nechcem to tu moc rozoberat ale oni sa tam pytaju kopec veci na tej ziadosti a z toho keby odpoviem tak ma tam nevezmu

jirinka1989
4. feb 2013

kde tě nevezmou? na tom domově pro matky s dětmi v tísni? vím, že tam bydlívajú i mamči které jsou vdané, ale nemůže tam s nimi pochopitelně bydlet ten muž. a ty chceš bydlet v konkrétním městě předpokládám?

kristiii
4. feb 2013

@anieli_1 a 2-izbáky nevieš, viem že to neni bohviečo byť s 2 deťmi v jednej izbe ale na začiatok by to mohlo stačiť, ja sama bývam s malým na garsonke a dá sa to. a čo to výživné? o to možeš zažiadať aj keď ešte nie si rozvedená

kristiii
4. feb 2013

@anieli_1 alebo ma ešte napadlo, nepoznám nitru ale ak nie tam tak možno niekde v blízkom okolí si pozisťovať či nejaká staršia pani alebo pán na dochodku čo bývajú sami v nejakom domčeku nemajú volnú izbu, viem že niektorí starší ludia takto prenajímajú izby za nejaký malý príspevok a pomoc v domácnosti, príp. na záhradke, za to že im niekto spraví nákupy a samozrejme majú aj trošku spoločnosť

barcelona94901
4. feb 2013

@anieli_1 radsej som napísala správu,ved vieš ako,radsej sem nebudem písať,no uprimne ti držím kočka palce ,aj detičkám a je mi to vážne luto
a áno,to máš pravdu, ja si tiež myslim,že sakriš to by asi nezobrali,preto som sa pýtala,či aspon svokr.by nepomohli,ale už chápem,že je to asi na prd ,že nie,čo je smutné 😠

barcelona94901
4. feb 2013

@anieli_1 len garzonka kolko krát je v inzeratoch okolo 350 čo viem ,že platili,aj keby po známosti sa vybavi lacnejšie byt,vsak realiťákov ,vieme,poznáme,ale z čoho to zaplatiť,plus jasle/školka? strava?cestovné? nebodaj deti ochoreju,lieky,kadečo nečakané a neni z čoho..jáj vieš čo ,je to neskutočné ako sa niečo taketo može ešte diať v tejto krajine,že matky ostávaju bez pomoci a zapneš správy a ženy rodte,rodte,ale nepriznaju,že tým deťom nikto nepomože,že štát kašle na rodiny ,sorry sa tu rozpisujem,lebo ma to 😠
len prosim ťa,davaj na seba pozor a drž sa kočka ,niečo sa musí nájsť

cecil36
4. feb 2013

Baby, ale spoliehat sa, ze stat pomoze je naozaj hlupost. Treba si pomoct ako sa da sam. A zas ani stat nemoze kazdej matke bez muza dat byt alebo platit 400-500 eurovy podnajom. Co by vsak mohol je zabezpecit dostatok statnych jasli a skolok.
@anieli_1 ja viem, ze mas male deticky, ale bohuzial budes musiet ist do prace, aby si si zabezpecila byvanie a stravu a samozrejme vymahat od otca deti vyzivne na ne aj teba 😉

kristiii
4. feb 2013

@cecil36 na štát by sa samozrejme spoliehať nemalo ale na druhej strane prečo by štát nemal pomocť niekomu ak sa naozaj raz v živote ocitne v ťažkej situácii keď "niektoré rodiny" podporuje celý život....celé je to ZLE

cecil36
4. feb 2013

@kristiii ale takych rodin je strasne vela, ktori sa ci uz vlastnou alebo nie vlastnou vinou dostali do zlej financnej situacie. Ja by som v prvom rade pomahal ludom,ktori maju napriklad chore a postihnute deti, kde su rodicia chori atd. Ale nie ked mamina vyplakava, ze neme na podnajom a pritom si "uziva" 3 roky matersku (tym nemyslim autorku, aby nedoslo k omylu, to som myslela vseobecne). No, hold som v blbej situacii, nak napriek malym detom musim ist do prace. Zobrala som si debila, rozvadzam sa, odchadzam a nemam byvanie, musim si ho zabezpecit. Napriklad predtym ako sa rozvediem setrim peniaze, pripadne pred sobasom mam vlastne byvanie zabezpecene atd. Aj tento stat dava socialnu pomoc, netvrdim, ze je velka, lebo je to mizerne, ale nemoze dat vsetkym na podnajmy alebo im postavit byty.

kristiii
4. feb 2013

@cecil36 tak som to nemyslela, mala som na mysli iné rodiny 😕 Ja s tebou súhlasím, človek sa hlavne v dnešnej dobe musí o seba postarať sám, určite autorke nedoporučujem vyplakávať ale niekedy je človeku fakt do plaču keď vidí ako štát podporuje ludí ktorí v živote nepracovali /a ani nebudú/, dostanú kadejaké príspevky o ktorých sa bežný človek ani nemá šancu dozvedieť že vobec existujú a keby aj tak z nejakého záhadného dovodu na ne nebude mať nárok kedže doteraz žil usporiadaný život..toto som myslela že je celé zle..

anieli_1
autor
4. feb 2013

@barcelona94901 ja som velmi rada ze je tu niekto kto vie co a ako bo to nechcem roztahovat.......
@cecil36
@kristiii no a ako pisala u nas len garzonka stoji kol 250 e a vyzivne ja viem ze dostanem minimalne to je cca 50e dokopy ☹

barcelona94901
4. feb 2013

@cecil36 lenže aká je situácia ..a to sa pekne píše,ale kto ti dá dnes prácu?a ešte ked má dve malé deti..som z toho istého mesta,tak viem ako to tu s prácou je,tu neni šanca sa zamestnať ,okrem po známosti , táto kočka to má ešte navyše sťažené ,o tom tu predsa nechceme písať ,je to nefér aj od štátu,kadejaký doslova degeš má od štátu peniaze ,zneužíva systém,len preto že v tom vie chodiť ,že má známeho,že je taký a onaký a takýmto matkám,deťom a aj chorým nepomáha ☹

jajuska1411
4. feb 2013

@anieli_1 a skusala si tie byty od mesta hore na klokocine?

barcelona94901
4. feb 2013

@jajuska1411 tam aj keby sa zázrakom podarí vybaviť,z čoho by platila nájomné? ☹