Zmiešané pocity počas tehotenstva

12. júl 2022

Baby, s priateľom sme spolu cca 2 roky fungovali sme normálne. Pred mesiacom som sa dozvedela, že som tehotná. Všetko sa pokazilo, začala som si z ničoho nič nebyť istá či partnera chcem, či ho ešte lubim, či sa mi páči... Pocity sa mi vyústili až do stavu kedy mi vadí, že pri mne je, cítim, že ma prestal priťahovať, doslova som si začala všímať aj výzor a začal sa mi nepáčit. Ja sa ospravedlňujem ale ja naozaj neviem co sa mi stalo, čím to je... Partner sa na bábätko veľmi teší ale ja už som zostala úplne divna a úprimne neviem sama povedať ci sa teším alebo nie. Nespoznávam sa. Zbláznila som sa?

pribinak
12. júl 2022

Hormóny hormóny hormóny. Treba si spraviť pohodu a oddychovať

autor
12. júl 2022

@pribinak ako to myslíš prosím, že hormóny? Ja už som tak psychicky na dne, že ani neviem či bábätko chcem. Čo sa mi nepíše ľahko....

petamich
12. júl 2022

no chcela tym povedat, ze v tehotenstve tvoje telo prechadza takymi zmenami a mas v tele taky molotov koktejl hormonov, ze ti vadi aj to, ze sa partner nadychne 🙂 prejde to - ja som mala par tyzdnov, kedy by som ho najradsej odstahovala alebo mu ublizila 😂 a v 600-nedeli to nebolo o nic lepsie, to som sa tri minuty rozplyvala stastim a o dve minuty uz plakala

pribinak
12. júl 2022

V tehotenstve sú výkyvy nápad spôsobené výraznou akciou hormónov.
Niektoré tehotné to zvladaju uplne ľahko, niektoré sa trosku s tým musia popasovať a niekotre sa trápia, tak ako ty
Trosku musíš aj ty chcieť mat uvoľnenejšiu náladu, aby ste z toho nemali vážnu krízu

Ehm, ľudovo povedané v tvojim prípade plieskaju s tebou hormóny
To prejde, ustali sa to a potom sa to zas môže spustiť alebo nemusí.
Chce to len kľud, pohodu

sabina_71
12. júl 2022

Ukľudní sa, aj keď to nie je ľahké. Priateľ sa ti hnusí alebo ti príde menej pekný kvôli hormónom. Tie vedia narobiť sarapatu. Oddychuj a snaž sa myslieť na to, že je to len prechodné obdobie.

werony_n
12. júl 2022

Podľa mňa je to normálne, že sa ti to stalo, zrazu si uvedomíš tu zodpovednosť, to čo ťa čaká, že s tým človekom budeš mat babo. Ale neboj sa, to všetko prejde, keď sa bábätko narodí, nebudeš mať čas na take myslieť. A čo sa partnera týka, začni sa sústrediť na jeho pozitívne vlastnosti, spomeň si, prečo si s ním vlastne začala chodiť a uvedom si, že veľa ľudí nemá také šťastie ako ty 😊 aspoň ja sa na veci snažím takto pozerať. Veľa šťastia prajem.

54tinka54
12. júl 2022

Nezbláznila si sa neboj 😅 prejde to, to ti robia hormóny. Ja som počas tehotenstva mala tiež obdobie kedy mi na manželovi vadilo veľmi veľa vecí, napr aj to akým štýlom dýchal 😂 teraz sa už nad tým smejem ale on chudák vtedy bol z toho veľmi vykoľajený, doslova chodil okolo mňa ako po špičkách aby zase nebolo niečo zle. A v tom období mi aj prestal voňať. Proste celé zle. 😀

barborachors
12. júl 2022

Ukludni sa. Uz si raz tehotna, tak nebud sebec a mysli ma to male, ze vsetko vnima, vsetko preziva s tebou! Ako mozes byt taka sebecka, teraz ta to male potrebuje, tak hlavu hore, je to aj tak docasny stav, ze ti blbnu hormony, telo sa ti pripravuje 😁 Ked budes stresovat, uskodis sebe aj malemu, a to chces? Nech ta drahy rozmaznava, neboj este ti pride na chut, az tu budes pisat, ako niektore, ze ta po porode odmieta 🙈

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre